Sosnowiec – Wesoła Fala

Sosnowiec – Wesoła Fala

trasy rowerowe Sosnowiec - Wesoła Fala

Wyjazd z Sosnowca, Plac Stulecia
Cel: Wesoła Fala, Katowice/Mysłowice
Odległość: 18km

Sosnowiec: Śródmieście – Radocha – Modrzejów – Mysłowice: Śródmieście – Słupna – Ćmok – Morgi – Wesoła –Katowice: Murcki

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SOSNOWIEC -WESOŁA FALA

Trasę rowerową zaczynamy w Sosnowcu na Placu Stulecia pod Pomnikiem Jana Kiepury. Przeprowadzamy rower przejściem podziemnym pod ul. 3 Maja w kierunku Dworca PKP. Jest tam zakaz jazdy na rowerze także lepiej prowadzić. Skręcamy w lewo w ul. Kilińskiego, dojeżdżamy do ronda, które przejeżdżamy prosto w ul. Sobieskiego. Przed rzeką Brynicą skręcamy w lewo – wjeżdżamy na Szlak Rowerowy Dawnego Pogranicza – oznaczony jest kolorem czerwonym. Przejeżdżamy pod rurami ciepłociągu, potem pod wiaduktem kolejowym. Patrzymy cały czas na oznaczenia, bo po ok. 250m (gdy po lewej stronie zobaczymy bloki mieszkalne) będziemy skręcać w prawo i jedziemy wzdłuż Brynicy, po prawie 2km dojeżdżamy do ul Ostrogórskiej. Skręcamy w prawo, a za wiaduktem w lewo w ul. Radocha. Przejeżdżamy mostem nad Przemszą i wjeżdżamy w las. Jedziemy dalej szlakiem oznaczonym kolorem czerwonym do ul. Mikołajczyka, tam spotykamy następną tablicę informacyjną. Wjeżdżamy znów do lasu w prawo. Od razu na pierwszym rozwidleniu w lewo. Po niecałych 300m skręcamy znów w lewo. Jedziemy według oznaczeń, po prawej stronie pojawią się stawy, przejeżdżamy obok boiska do siatkówki plażowej i dalej tak jak pokazują oznaczenia prosto. Wąską dróżką dojedziemy do drogi asfaltowej, po chwili dojeżdżamy do ul. Orląt Lwowskich. Przejeżdżamy na drugą stronę ulicy, wjeżdżamy na chodnik i jedziemy w prawo.

Wjeżdżamy do Mysłowic. Za mostem skręcamy w lewo i jedziemy prosto. Przed Placem Wolności z Pomnikiem Augusta Hlonda skręcamy z nakazem w prawo, a na kolejnym skrzyżowaniu ze znakiem ustąp pierwszeństwa jedziemy prosto. Kręcimy wzdłuż torów tramwajowych na ul. Powstańców koło Urzędu Miasta. Jedziemy pod Przewiązką do końca ul. Powstańców, zielonym szlakiem wjeżdżamy na Promenadę i jedziemy do końca. Na końcu, gdy zaczną się zabudowania, po lewej stronie zobaczymy bramę Dworu Sułkowskich. Potem skręcamy w prawo w ul. Sułkowskiego, przejeżdżamy tunelem i skręcamy w lewo, jedziemy do końca i skręcamy w ul. Portową w prawo. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem i dojeżdżamy do dużej ul. Oświęcimskiej, skręcamy w prawo i zaraz na światłach w lewo w ul. Stadionową. Jedziemy prosto (po lewej Muzeum Pożarnictwa) i po niecałych 400m wjeżdżamy na drogę rowerową z czerwonej kostki brukowej. Przejeżdżamy przez tory i jedziemy do końca drogi rowerowej. Gdy ta się skończy (za zakrętem) wjeżdżamy na chwilę na jezdnię i skręcamy w lewo na skrzyżowaniu. Dojeżdżamy do zachodniej obwodnicy Mysłowic i przed nią skręcamy w lewo, wjeżdżając na chodnik. Chodnikiem jedziemy aż do przejścia dla pieszych i przeprowadzamy rower na drugą stronę ulicy. Po drugiej stronie jeszcze chwilę chodnikiem w lewo i zaraz skręcamy w prawo w asfaltową ul. Huta Rozalii. Dojedziemy do rozwidlenia i skręcamy w lewo.

Wjeżdżamy do lasu. Od tego momentu, aż do Wesołej Fali jedziemy zgodnie z oznaczeniami czerwonego szlaku rowerowego. Przez leśne skrzyżowanie jedziemy prosto, potem pod wiaduktem autostrady A4 i dalej prosto aż do zabudowań za lasem. Gdy zobaczymy przed sobą zabudowania droga odbije w prawo i drogą wzdłuż lasu dojedziemy do końca ul. Leśnej. Skręcamy w prawo w ul. Graniczną. Po lewej stronie przy dobrej pogodnie doskonale widać Beskidy.

Opuszczamy Mysłowice i wjeżdżamy na chwilę do Katowic. Droga zmienia się na kamienisto-żwirową. Jedziemy prawie kilometr i za kortami tenisowymi skręcamy w lewo i zaraz w prawo w większą ul. 3 Maja. Dojeżdżamy do granicy Mysłowic i Katowic i skręcamy w lewo do lasu. Pojawiają się też oznaczenia zielonego szlaku rowerowego. Po 350m szlak odbija w prawo i jedziemy momentami nieco kamienistą drogą przez 850m prosto. Za stawem pojawi się skrzyżowanie z tablicą informacyjną o występujących w okolicy ptakach – skręcamy w lewo i jadąc prosto dojedziemy do ośrodka Wesoła Fala.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Jana Kiepury (Sosnowiec)
  • Pomnik Augusta Hlonda (Mysłowice)
  • Przewiązka (Mysłowice)
  • Dwór Sułkowskich (Mysłowice)
  • Muzeum Pożarnictwa (Mysłowice)
  • Wesoła Fala (Katowice/Mysłowice)

Dowiedz się więcej – WESOŁA FALA
Inne TRASY ROWEROWE SOSNOWIEC

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com