Wesoła Fala

Wesoła Fala

Wesoła Fala

Wesoła Fala to zbiornik wodny wraz z ośrodkiem wypoczynkowym znajdujący się w Katowicach, tuż przy granicy z Wesołą, dzielnicą Mysłowic. Zbiornik zajmuje powierzchnie prawie 9 ha. Położony jest w obrębie Lasów Murckowskich i zasilany wodami rzeki Przyrwa.

Przy stawie znajdują się restauracje, plac zabaw, koło wędkarskie, klub jeździecki, a także korty tenisowe. Niestety kąpiel w nim jest zabroniona, ale na brzegu można spotkać wielu wędkarzy, spacerowiczów i rowerzystów. W pobliżu ośrodka krzyżują się szlaki turystyczne: Szlak Wesołej Fali, Szlak im. Mariana Kantora-Mirskiego, Szlak Hołdunowski oraz czerwony szlak rowerowy w Mysłowicach.

Wesoła Fala zachwyca pięknymi krajobrazami i ścieżkami dla spacerowiczów i rowerzystów. Nad drzewami dominuje wieża radiowo-telewizyjna, która jest najwyższą konstrukcją w Polsce (358,7m) W zbiorniku wodnym żyją płocie, karasie i szczupaki, a wokół niego gniazda zakładają kaczki krzyżówki.

WESOŁA FALA

POMYSŁY NA WYCIECZKĘ ROWEROWĄ

Lasy Murckowskie na rowerze

Lasy Murckowskie na rowerze

Lasy Murckowskie w Katowicach to piękne zielone tereny będące idealnym miejscem na szybką ucieczkę od miejskiego zgiełku. Pętla ma długość 30 lub 40km.

Czerwony szlak rowerowy w Mysłowicach

Czerwony szlak rowerowy w Mysłowicach

Czerwony szlak rowerowy w Mysłowicach prowadzi po zachodniej i południowej stronie miasta. Zobacz wiele ciekawych miejsc! Zwiedź Mysłowice na rowerze!

TRASY ROWEROWE

 

WESOŁA FALA – GALERIA


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com