Tychy – Pogoria III

trasy rowerowe Tychy - Pogoria III

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Zbiornik Pogoria III, Dąbrowa Górnicza
Odległość: 42km

Tychy: Centrum – Czułów – Katowice: Murcki – Mysłowice: Wesoła – Morgi –Brzezinka – Brzęczkowice – Słupna – Śródmieście – Sosnowiec: Modrzejów – Dębowa Góra – Sielec – Środula – Zagórze – Dąbrowa Górnicza: Centrum

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TYCHY – POGORIA III

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego i przed dużym skrzyżowaniem skręcamy w prawo w ul. Baziową. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Starokościelną. Dojeżdżamy do dużej ul. Bielskiej, przejeżdżamy na jej drugą stronę, skręcamy w prawo i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową oznaczoną kolorem zielonym. Jedziemy prosto, nazwa ulicy zmieni się na Katowicką. Po prawej mijamy Browary Tyskie. Po ok. 4,5km droga się kończy i natrafiamy na mały problem. Mamy znak zakaz wjazdu przed sobą na rozwidleniu. Musimy pojechać pod prąd, także zjeżdżamy z asfaltu i poboczem przejeżdżamy ok. 50m po czym skręcamy w dróżkę leśną w lewo, przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim w prawo. Jedziemy główną drogą i dojedziemy do drogi 86 – jedziemy wzdłuż niej, przejeżdżając przez mostek, a potem obok punktu poboru wody. Dojedziemy do ul. Boya-Żeleńskiego.

Skręcamy w prawo przejeżdżamy nad drogą 86, wjeżdżamy na chwile do Katowic, potem do Mysłowic, po prawej stronie mijamy Kopalnie Wesoła. Za torami skręcamy w lewo w ul. Powstańców Śląskich. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem – ulica zmieni się na ul. Ks. Jana Dzierżonia. Przed nami w oddali widać Wieżę Radiowo-Telewizyjną. Gdy skończą się kamienice skręcamy w lewo, przed światłami koło szkoły. Jedziemy ul. Kryształową, a po ok. 150m skręcamy w prawo w ul. Sportową. Przejeżdżamy obok stadionu Górnika Wesoła, gdy ulica się kończy skręcamy w lewo w ul. 3-go Maja. Po chwili droga z pierwszeństwem idzie w prawo, my skręcamy w lewo i przejeżdżamy przez mały mostek. Następnie znów na łuku drogi skręcamy w prawo w ul. Morgowską. Jedziemy nią cały czas drogą z pierwszeństwem aż do końca. Na skrzyżowaniu prosto w ul. Wybickiego. Jedziemy nią ciągle prosto ok. 1,5km, przez rondo prosto. Ul. Wybickiego zmienia się w ul. Leśną, a za torami w. ul. Reja. Dojeżdżamy do skrzyżowania z większą drogą i z sygnalizacją świetlną. Skręcamy w lewo, jedźmy po chodniku ok. 250m, bo za chwile przed wiaduktem z autostradą A4, skręcimy w lewo w ścieżkę rowerową. Jedziemy wzdłuż A4 aż do torów, przed nimi przejeżdżamy na drugą stronę. Wyjedziemy na ul. Kolejową przy warsztacie samochodowym, skręcamy w lewo i po chwili znów w lewo tak jak informuje nas zielony szlak rowerowy. Przejeżdżamy pod torami i w prawo. Jedziemy lasem wzdłuż torów kolejowych. Gdy wyjedziemy z lasu skręcamy w lewo, przejedziemy obok boiska do siatkówki i zaraz w prawo. Po prawej stronie miniemy Muzeum Pożarnictwa i na końcu w prawo. Potem na światłach znów w prawo w ul. Oświęcimską. Po 300m pod torami kolejowymi skręcamy w lewo. Jedziemy asfaltem drogą z pierwszeństwem, przed tunelem skręcamy w lewo i przejeżdżamy następnym tunelem, za nim skręcamy w lewo w Promenadę. Po prawej stronie miniemy stary Dwór Sułkowskich. Przejeżdżamy całą Promenadę i wyjedziemy na ul Powstańców. Jedziemy pod Przewiązką i po chwili znaki każą nam skręcić w prawo, tak robimy. Jedziemy drogą jednokierunkową, ul. Strażacka. Po lewej stronie mijamy Pomnik Augusta Hlonda na Placu Wolności. Jedziemy w kierunku Sosnowca, czyli skręcamy w prawo w drogę 79. Przejeżdżamy mostem nad rzeką Przemszą.

Wjeżdżamy do Sosnowca. Przed rondem skręcamy w lewo w ul. Rynek i znaleźliśmy się właśnie na „Szlaku Dawnego Pogranicza”. Jedziemy do końca drogą asfaltową, potem wjeżdżamy w małą ścieżkę do lasu. Szlak jest oznaczony czerwonym kolorem także zwracamy uwagę na oznakowania. Dojeżdżamy do stawu i skręcamy w prawo, za budynkiem w lewo i obok boiska do siatkówki plażowej ciągle prosto. Na małym leśnym skrzyżowaniu w prawo i dojeżdżamy do ul. Mikołajczyka przy firmie Magneti Marelli. Wtedy skręcamy w lewo zjeżdżając ze szlaku – jedziemy asfaltem. Ul. Mikołajczyka jedziemy ok. 2,5km aż dojedziemy do dużego ronda z tramwajami. Przejeżdżamy na wprost (drugi zjazd) wjeżdżając na ul. Narutowicza. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową. Jedziemy 0,5km i za marketem Aldi skręcamy w prawo w ul Klimontowską. Tu na pierwszym rondzie w lewo w ul. Kombajnistów. Jedziemy ok. 1,5km, dojeżdżamy do ronda, jedziemy prosto. Po prawej stronie Park Środula ze stokiem narciarskim. Dojeżdżamy do pseudo ronda i jedziemy dalej prosto wzdłuż ul. 3-go Maja. Skręcamy w prawo w Aleje Blachnickiego, jedziemy ok. 1km, przejeżdżając 2 razy przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Dojeżdżamy do kolejnego dużego skrzyżowania. Skręcamy w lewo w ul. Braci Mieroszewskich, jedziemy nią ok. 2,5km, czyli do samego końca Sosnowca. Po drodze po lewej mijamy Dwór Mieroszewskich.

Wjeżdżamy do Dąbrowy Górniczej, tu ta ulica się nazywa Aleja Róż, przejeżdżamy przez skrzyżowanie prosto i dojeżdżamy do dużego ronda. Jedziemy prosto, czyli drugi zjazd. Wjechaliśmy w ul. Królowej Jadwigi, jedziemy 600m i skręcamy w prawo w ul. Górników Redenu, za antykwariatem. Po lewej Pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów i Ławeczka Jimiego Hendrixa. Jedziemy lekko ponad 200m i jadąc cały czas prosto wjeżdżamy w ul. Konopnickiej. Ma ona wyznaczony na jezdni pas rowerowy. Ulicą tą jedziemy 1,5km, do samego końca, potem skręcam w prawo gdy zobaczymy przed sobą znak zakaz wjazdu. Jedziemy ul. Olszową, potem skręcamy w lewo w Siewierską. Jedziemy prosto aż dojedziemy do ścieżki rowerowej, skręcamy w prawo i dojeżdżamy do molo na Pogorii III. Jadąc w prawo lub w lewo objeżdżamy zbiornik dookoła.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

 • Żyrafa (Tychy)
 • Stadion Miejski (Tychy)
 • Browary Tyskie (Tychy)
 • Kopalnia Wesoła (Mysłowice)
 • Wieża Radiowo-Telewizyjna (Mysłowice)
 • Muzeum Pożarnictwa (Mysłowice)
 • Dwór Sułkowskich (Mysłowice)
 • Przewiązka (Mysłowice)
 • Pomnik Augusta Hlonda (Mysłowice)
 • Stok narciarski Środula (Sosnowiec)
 • Dwór Mieroszewskich (Sosnowiec)
 • Pomnik Bohaterom Czerwonych Sztandarów (Dąbrowa Górnicza)
 • Ławeczka Jimiego Hendrixa (Dąbrowa Górnicza)
 • Pogoria III (Dąbrowa Górnicza)

Dowiedz się więcej – POGORIA III
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY

Similar Posts