Tychy – Zamek w Chudowie

trasy rowerowe Tychy - Zamek w Chudowie

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Zamek w Chudowie
Odległość: 24km

Tychy: Centrum – Wilkowyje – Mikołów: Regielowiec – Kolonia Wojewódzka – Osiedle Korfantego – Osiedle 30-lecia PRL – Osiedle Mickiewicza – Mokre – Osiedle Leśna Bryza – Rusinów – Paniowy – Paniówki Chudów

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TYCHY – ZAMEK W CHUDOWIE

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego, a następnie dojeżdżamy do dużego skrzyżowania – przejeżdżamy prosto. Jesteśmy na ul. Budowlanych, jadąc prosto ścieżką rowerową dojedziemy do nowego ronda. Jedziemy prosto, dalej ścieżka prowadzi w lewo w kierunku Dworca PKP, mijamy go z prawej strony i przed torami skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż torów aż do tunelu. Przejeżdżamy nim na drugą stronę i zjeżdżamy z asfaltu w prawo na ścieżkę rowerową, która prowadzi wzdłuż Potoku Wilkowyjskiego. Dojedziemy do drogi z kostki brukowej i skręcamy w lewo (nie prosto, jak pokazują znaki ścieżek rowerowych), a potem w prawo w ul. Obywatelską. Po 300m skręcamy w lewo w ul. Szkolną, która po 1,5km zmieni się w ul. Wierzbową. Wyjeżdżamy z Tychów i na skrzyżowaniu, gdzie w lewo mamy Wyry a prosto drogę gruntową – jedziemy prosto. Jedziemy między polami i dopiero gdy miniemy staw po prawej stronie, skręcamy w prawo. Jesteśmy na ul. Marii Skłodowskiej Curie, to już Mikołów.

Mijamy punkt odpoczynkowy i jedziemy pod górkę między drzewami drogą gruntową wysypaną kamieniami, a następnie asfaltem dojedziemy do stacji benzynowej. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto na drugą stronę i dalej ul. Marii Skłodowskiej Curie jedziemy prosto (nawet kiedy znaki rowerowe pokazują inaczej) między domami. Dojeżdżamy do końca, do znaku STOP, skręcamy w prawo w ul. Pszczyńską. Po 150m skręcamy w lewo w ul. Bp Bandurskiego. Jedziemy prosto na rondzie i za nim na wysokości boiska skręcamy w lewo do parku. Zjeżdżamy ścieką w dół, po prawej stronie mijając parking, dalej prosto kostką brukową. Po lewej stronie miniemy mały stawik i za nim skręcamy w lewo. Jedziemy 300m, po drodze mijamy pierwszy mostek, a przez drugi przejeżdżamy w kierunku osiedla. Jedziemy między blokami aż dojedziemy do bloku nr 10 – skręcamy w lewo. Jedziemy do końca i w prawo drogą z pierwszeństwem. Po czym w lewo między ogródkami tak jak pokazują nam znaki z oznaczeniami szlaku rowerowego. Następnie w prawo, po lewej stronie mijamy Stadion Miejski. Jedziemy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Żwirki i Wigury. Dalej jedziemy jak na Katowice, najpierw w prawo w ul. Fabryczną potem w lewo w ul. Rybnicką. Dojeżdżamy do dużego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przejeżdżamy je prosto – ul. Wojska Polskiego. Jedziemy prosto na Orzesze drogą 927, w pewnym momencie droga prowadzi mocno w dół i po chwili będzie bardzo ostry zakręt w lewo. Uwaga żeby się nie rozpędzić za bardzo, bo na tym łuku (między przystankiem a sklepem) skręcamy w prawo w ul. Zamkową. Mijamy Kościół i na końcu drogi w prawo w ul. 15 Grudnia. Jedziemy cały czas prosto, na rozwidleniu w lewo. Nazwa ulicy zmienia się w Mokierską. Wjeżdżamy do dzielnicy Paniowy. Po 3km jazdy tą ulicą dojeżdżamy do pięknego Kościoła Piotra i Pawła. Przed nim skręcamy w lewo w ul. Wolności i jedziemy drogą z pierwszeństwem w prawo. Dojedziemy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Darwina.

Jedziemy prosto – wyjeżdżamy z Mikołowa, mijamy restauracje i dojeżdżamy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w ul. Zamkową, skończy się asfalt my dalej jedziemy między polami, na skrzyżowaniu tak jak pokazuje oznaczenie niebieskiego szlaku – skręcamy w lewo. Jedziemy wąską dróżką i dojeżdżamy do Zamku w Chudowie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Żyrafa (Tychy)
  • Stadion Miejski (Tychy)
  • Kościół Św. Piotra i Pawła (Mikołów)
  • Zamek w Chudowie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W CHUDOWIE
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY

Similar Posts