Tychy – Żabie Doły

Tychy – Żabie Doły

trasy rowerowe Tychy - Żabie Doły

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Żabie Doły, Chorzów/Bytom/Piekary Śląskie
Odległość: 32km

Tychy: Centrum – Mąkołowiec – Katowice: Podlesie –Zarzecze – Piotrowice – Panewniki – Chorzów: Batory – Świętochłowice: Zgoda – Centrum – Chorzów: Chorzów II – Żabie Doły

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TYCHY – ŻABIE DOŁY

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego, a następnie dojeżdżamy do dużego skrzyżowania – przejeżdżamy prosto. Jesteśmy na ul. Budowlanych, jadąc prosto ścieżką rowerową dojedziemy do nowego ronda. Jedziemy prosto, dalej ścieżka prowadzi w lewo w kierunku Dworca PKP, mijamy go z prawej strony i przed torami skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż torów czerwonym szlakiem rowerowym, mijamy tunel po lewej stronie i jadąc dalej prosto przejedziemy pod wiaduktem i dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy w prawo, ul. Objazdowa. Po 130m skręcamy w lewo w ul. Derkaczy, jedziemy do samego końca i w lewo w ul. Mąkołowską. Po chwili skręcamy w prawo w ul. Wronia, jedziemy asfaltem czerwonym szlakiem aż do lasu. Wjeżdżamy do lasu i po 200m skręcamy w lewo. Po prawej stronie mijamy dom i jedziemy prosto, w pewnym momencie droga z oznaczeniami czerwonego szlaku rowerowego skręca w prawo. My jednak jedziemy prosto wąską ścieżką. Przejeżdżamy obok budynku PKP, dalej wzdłuż torów aż do asfaltowej ul. Zaopusta.

To już są Katowice. Jedziemy do końca ulicy cały czas prosto, przejeżdżamy przez most i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo na Mikołów. Jedziemy prosto ul. Uczniowską przez 1km aż do wiaduktu kolejowego. Za wiaduktem jedziemy ul. Grota-Roweckiego i po 700m skręcamy w prawo w ul. Kamieńską. Ulicą tą jedziemy ciągle prosto przez 1km, potem nazwa ulicy zmienia się na Sandacza. Następnie na rozwidleniu w prawo w ul. Pstrągową. Dojeżdżamy do dużego skrzyżowania z ul. Kościuszki – jedziemy prosto w ul. Owsianą. Jedziemy nią prawie 4km aż do ronda na ul. Panewnickiej. Skręcamy w prawo na Ligotę. Za mostem skręcamy w lewo, wyjeżdżamy z Katowic i jadąc drogą z pierwszeństwem w prawo. Jedziemy ścieżkami rowerowymi trochę przez las, trochę wzdłuż drogi. Przejeżdżamy pod wiaduktem, potem przez tory i dojeżdżamy do końca ulicy ze znakiem STOP. Skręcamy w prawo i po chwili w lewo pod wiadukt.

Wjeżdżamy do Chorzowa ul. Batorego. Jedziemy 1,5km ścieżką rowerową po lewej stronie drogi. Za drugim wiaduktem skręcamy w lewo w małą osiedlową ul. Czempiela, na wysokości kościoła po prawej stronie. Jedziemy wzdłuż bloków aż do garaży, dalej wjeżdżamy między nie i odbijamy w prawo. Wjeżdżamy na drogę asfaltową, którą jedziemy w kierunku gimnazjum. Na skrzyżowaniu w lewo w ul. Czempiela. Dojeżdżamy do ronda i skręcamy w lewo w ul. Graniczną.

Po chwili wjeżdżamy do Świętochłowic. Mamy nakaz jazdy w prawo i dalej jedziemy jednokierunkową ul. Brzozową. Dojeżdżamy do końca, do ogródków działkowych i skręcamy w prawo w ul. Komandra. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo w ul. Hajduki i zaraz w prawo na Bytom w ul. Wojska Polskiego, przejeżdżamy pod wiaduktem i w lewo znów na Bytom. Jedziemy ul. Katowicką i na rozwidleniu skręcamy w prawo, zjeżdżając z drogi z pierwszeństwem  w ul. Szpitalną. Na rondzie w prawo i dalej jedziemy ul. Szpitalną aż do Drogowej Trasy Średnicowej. Przejeżdżamy tunelem pod DTŚ, jadąc prosto wjeżdżamy znów do Chorzowa. Jedziemy ul. Gwarecką prosto przez wszystkie skrzyżowania, dalej jednokierunkową ul. Sztygarską. Jedziemy do końca aż do garaży. Za nimi rekreacyjny teren ze „Stawem Amelung”. Przed nim skręcamy w lewo i potem w prawo. Przejeżdżamy wiaduktem pod ul. 3 Maja, a potem dojedziemy do asfaltowej ul. Opolskiej. Nie wjeżdżamy na nią tylko jedziemy dalej prosto ścieżką między drzewami.  Dojedziemy do asfaltu – ul. Tulipanów.

To już Bytom. Skręcamy w lewo i druga w prawo w ul. Stokrotek. Dojedziemy do końca i w lewo w ul. Astrów. Przed bokiem skręcamy w prawo na mały chodnik. Przejeżdżamy obok szkoły i dojedziemy do garaży. Na ich wysokości skręcamy w prawo, jadąc między blokami Adamka 26 i 28. Dojedziemy do cmentarza, za którym skręcimy w lewo. Na skrzyżowaniu, gdzie mamy nakaz jazdy w prawo lub lewo, skręcamy w prawo i przejeżdżamy pod ul. Chorzowską. Za wiaduktem jedziemy do końca ulicy, a potem przejeżdżamy pod dwoma wiaduktami i dojedziemy do „Żabich Dołów”. Jesteśmy na miejscu, możemy się pokręcić dróżkami między stawami. Polecam też pojechać w prawo i do końca prosto kamienistą drogą. Przejedziemy pod wiaduktem, a gdy dojedziemy do asfaltu – skręcamy w prawo. Po lewej stronie jest „Dolina Górnika”, gdzie znajdziemy też restaurację i place zabaw.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Żyrafa (Tychy)
  • Stadion Miejski (Tychy)
  • Staw Amelung (Chorzów)
  • Żabie Doły (Chorzów/Bytom)
  • Dolina Górnika (Chorzów)

Dowiedz się więcej – ŻABIE DOŁY
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com