Tychy – Zalew Sosina

Tychy – Zalew Sosina

trasy rowerowe Tychy - Zalew Sosina

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Zalew Sosina, Jaworzno
Odległość: 39km

Tychy: Centrum – Czułów – Katowice: Murcki – Mysłowice: Wesoła – Krasowy – Hajdowizna – Brzezinka – Jaworzno: Wysoki Brzeg – Pszczelnik – Osiedle Kościuszki – Stare Miasto – Dobra – Szczakowa – Pieczyska

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TYCHY – ZALEW SOSINA

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego i przed dużym skrzyżowaniem skręcamy w prawo w ul. Baziową. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Starokościelną. Dojeżdżamy do dużej ul. Bielskiej, przejeżdżamy na jej drugą stronę, skręcamy w prawo i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową oznaczoną kolorem zielonym. Jedziemy prosto, nazwa ulicy zmieni się na Katowicką. Po prawej mijamy Browary Tyskie. Po ok. 4,5km droga się kończy i natrafiamy na mały problem. Mamy znak zakaz wjazdu przed sobą na rozwidleniu. Musimy pojechać pod prąd, także zjeżdżamy z asfaltu i poboczem przejeżdżamy ok. 50m po czym skręcamy w dróżkę leśną w lewo, przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim w prawo. Jedziemy główną drogą i dojedziemy do drogi 86 – jedziemy wzdłuż niej, przejeżdżając przez mostek, a potem obok punktu poboru wody. Dojedziemy do ul. Boya-Żeleńskiego.

Skręcamy w prawo przejeżdżamy nad drogą 86, wjeżdżamy na chwile do Katowic, potem do Mysłowic, po prawej stronie mijamy Kopalnie Wesoła. Za torami na rondzie skręcamy w prawo (drugi zjazd z ronda) na Lędziny i Ławki w ul. Piastów Śląskich. Za chwile na rozwidleniu odbijamy w lewo i przejeżdżamy pod rurami ciepłociągu. Gdy po prawej stronie zobaczymy parking dla tirów skręcamy w lewo w ul. Plebiscytową. Jedziemy nią prosto ponad 2km aż do końca, do znaku ustąp pierwszeństwa. Zwróćcie uwagę na zabytkowy wapiennik na polach po prawej stronie. Następnie dalej prosto w ul. PCK, a gdy ta będzie skręcać z pierwszeństwem w prawo, my zjeżdżamy z niej w lewo na łuku drogi ul. Konopnickiej. Mijamy tartak i wjeżdżamy asfaltem do lasu. Na końcu drogi skręcamy w prawo w ul. Spokojną. Jedziemy nią prosto aż nazwa ulicy zmieni się na Dolną i pedałujemy prosto z pierwszeństwem. Po prawej stronie miniemy firmę Teseco i za nią skręcamy w prawo. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym, a następnie dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem stop. Przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie i drogą szutrową dojedziemy do ekranów dźwiękochłonnych, przed którymi skręcamy w lewo. Dojedziemy do wiaduktu pod drogą S1 – skręcamy w prawo, ale nie pierwszą tylko drugą ul. Chrzanowska (tam gdzie znak ustąp pierwszeństwa). Przejeżdżamy pod wiaduktem i jedziemy prosto w kierunku elektrowni.

Wjeżdżamy do Jaworzna, przejeżdżamy przez przejazd kolejowy, następnie skręcamy w prawo w ul. Promienną. Jedziemy prosto, po lewej stronie mijamy Elektrownie Jaworzno. Znowu przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i za nim skręcamy w prawo w las. Jedziemy główną leśną drogą niebieskim szlakiem rowerowym prawie 1km, po czym skręcamy w lewo. Przejeżdżamy między dwoma zbiornikami wodnymi i jedziemy ciągle prosto 2,2km. Dojedziemy do rur ciepłociągu i za nimi, ale przed asfaltem, skręcamy w prawo w czerwony szlak rowerowy. Po chwili omijamy szlaban i przez leśne skrzyżowanie jedziemy prosto. Dojeżdżamy do samego końca i skręcamy w lewo. Po chwili dojeżdżamy do ronda. Nie zjeżdżamy na Kraków tylko w następny zjazd w ul. Szelonka. Jedziemy 1km, w międzyczasie wjeżdżamy na niebieskie szlak rowerowy – pojedziemy nim aż do centrum. Przeprowadzamy rower przejściem dla pieszych na drugą stronę drogi 79 – tutaj jedziemy tak jak pokazuje oznaczenie szlaku niebieskiego. Wjeżdżamy w ul. Chopina, dojeżdżamy do ul. Rzemieślniczej i skręcamy w prawo, a potem w lewo w ul. Matejki. Jedziemy do końca, opuszczamy szlak niebieski. Przeprowadzamy rower na drugą stronę ul. Grunwaldzkiej. Skręcamy w lewo w ul. Zieloną. Jedziemy do końca i w lewo. Dojechaliśmy do centrum Jaworzna.

Przejeżdżamy deptakiem przez Rynek Główny, jedziemy w górę w stronę Kościoła i skręcamy w prawo w ul. Sławkowską. Wszystkie skrzyżowania przejeżdżamy prosto aż dojedziemy do Cmentarza Ciężkowickiego, zjeżdżamy z głównej drogi i jedziemy żółtym szlakiem rowerowym po lewej stronie cmentarza. Za cmentarzem prosto, droga asfaltowa zmienia się w żwirową. Jedziemy wzdłuż łąk, wjeżdżamy na ul. Jaworową i wjeżdżamy na osiedle Dobra. Dojeżdżamy do ronda, wybieramy trzeci zjazd, pozostając na ul. Jaworowej. Jedziemy żółtym szlakiem aż do cmentarza po lewej stronie, za nim skręcamy w lewo, a po 240m skręcamy w prawo w las. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej i przejeżdżamy prosto w ul. Bukowską. Jedziemy nią ponad 2km, przejeżdżając przez przejazd kolejowy, potem pod wiaduktem, za nim skręcamy w prawo i zaraz w lewo. Dojeżdżamy nad Zalew Sosina. Polecam przejechać się dookoła, wjeżdżając w dróżkę zaraz za budynkiem w lewo.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Żyrafa (Tychy)
  • Stadion Miejski (Tychy)
  • Browary Tyskie (Tychy)
  • Kopalnia Wesoła (Mysłowice)
  • Wieża Radiowo-Telewizyjna (Mysłowice)
  • Zabytkowy wapiennik (Mysłowice)
  • Elektrownia Jaworzno III
  • Rynek Główny (Jaworzno)
  • Zalew Sosina (Jaworzno)

Dowiedz się więcej – ZALEW SOSINA
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com