Zabrze – Lotnisko Pyrzowice

trasy rowerowe Zabrze - Lotnisko Pyrzowice

Wyjazd z Zabrza, Plac Wolności
Cel: Lotnisko Pyrzowice
Odległość: 37km

Zabrze: Centrum – Biskupice – Bytom: Miechowice – Stolarzowice – Sucha Góra – Tarnowskie Góry: Piekary Rudne – Nakło ŚląskieNowe Chechło Świerklaniec Miasteczko ŚląskieOżarowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE ZABRZE – LOTNISKO PYRZOWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Zabrzu na Placu Wolności przy Pomniku autorstwa Toboli. Jedziemy ul. Powstańców Śląskich. Na dużym skrzyżowaniu przejeżdżamy prosto i skręcamy w prawo do Centrum Handlowego Platan. Jedziemy prawą stroną Platana, przejeżdżamy przez parking wzdłuż centrum handlowego do samego końca. Jedziemy lekko pod górkę w kierunki Huty Zabrze. Mijamy ją po prawej stronie i jedziemy prosto. Za nowym budynkiem po prawej stronie skręcamy w lewo w ul. Hagena. Za ogródkami działkowymi skręcamy w prawo w małą gruntową dróżkę. Po 850m mamy do wyboru jechać w prawo lub prosto – jedziemy prosto. Wyjeżdżamy na ul. Tarnogórskiej – skręcamy w lewo. Przejeżdżamy nad drogą 88 potem przez przejazd kolejowy. To już ul. Kościuszki, jadąc prosto dojedziemy do skrzyżowania z dwoma dróżkami polnymi. Zjeżdżamy z asfaltu i jedziemy prosto wzdłuż torów, nagle droga skręca w lewo, dojeżdżamy do rozwidlenia. Skręcamy w lewo i przejeżdżamy przez tory, jadąc prosto dojedziemy do asfaltowej ul. Kopalnianej. Skręcamy w prawo, jedziemy asfaltem, nazwa ulicy zmienia się na Pod Borem. Przed ogródkami działkowymi skręcamy w lewo w ul. Ziemską.

Nawierzchnia zmienia się na kostkę brukową i wjeżdżamy do Bytomia. Jedziemy ul. Szyb Zachodni i dojeżdżamy do DK 94 – ul. Frenzla, skręcamy w prawo. Od razu za lasem, za tablicą teren zabudowany, skręcamy w lewo w gruntową drogę. Dojeżdżamy do skrzyżowania z oznakowaniem szlaków rowerowych. Jedziemy prosto trasą rowerową nr 6 oznaczoną kolorem czerwonym. Po lewej stronie las, po prawej osiedle, jedziemy prosto. Dojedziemy do drogi asfaltowej – ul. Stolarzowicka, skręcamy w prawo. Po 150m skręcamy w lewo w ul. Nową. Jedziemy bokiem osiedla wzdłuż lasu. Dojeżdżamy do tablicy informacyjnej, jedziemy dalej prosto obok szkoły. Na jej wysokości odbijamy w lewo na parking, a na jakiego końcu wjeżdżamy do lasu prosto przez szlaban. Jesteśmy w Parku Edmunda Osmańczyka. Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym. Przejeżdżamy tunelem pod autostradą A1 i jedziemy dalej prosto. Dojeżdżamy do następnej tablicy informacyjnej, tym razem jedziemy zielonym szlakiem prosto. Dojeżdżamy do zabudowań, jedziemy prosto znów w las, lecz nie jedziemy tak jak pokazuje zielony szlak rowerowy, jedziemy prosto i w lewo. Przejeżdżamy przez potok i na rozwidleniu w lewo (prosto), jedziemy wzdłuż torów. Po 1km dojedziemy do garaży i ul. Łokietka. Skręcamy w prawo i po 500m za Tramwajami Śląskimi skręcamy w lewo w ul. Drzewną. Mijamy boisko piłkarskie, wjeżdżamy w ul. Niepodległości i dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Jedziemy prosto w ul. 9 Maja. Po prawej stronie mijamy Park Grota i na wysokości stawu skręcamy w lewo w ul. Obrońców Westerplatte. Kończy się asfalt, jedziemy dalej prosto małymi dróżkami.

Po przejechaniu prosto 1,3km dojeżdżamy do asfaltowej ul. Grunwaldzkiej – to już Tarnowskie Góry. Jedziemy prosto, skrzyżowanie przejeżdżamy także prosto i jedziemy dalej ul. Wolskiego. Tutaj też ciągle prosto do końca asfaltu i wjeżdżamy w drogę polną. Jedziemy przez pola prosto aż do torów. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i wjeżdżamy do Nakła Śląskiego. Jedziemy ul. Powstańców i skręcamy w prawo do parku w ul. Wyciślaka. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo w bramę. Dojedziemy do Pałacu Donnersmarcków. Za nim skręcamy w prawo dojeżdżamy do bramy. Przejeżdżamy na drugą stronę ulicy i wjeżdżamy między domami w wąską i ślepą ul. Przyjaźni. Droga z kostki brukowej się kończy i wjeżdżamy na drogę gruntową, dojedziemy do ul. Obłoków. Skręcamy w lewo i wjeżdżamy na drogę polną, na rozwidleniu w lewo, jedziemy do końca i skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż betonowego ogrodzenia i dojeżdżamy do skrzyżowania. Przejeżdżamy prosto i na rozwidleniu przed krzyżem jedziemy w prawo i zaraz w lewo. Wjeżdżamy do lasu, dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy w prawo w ul. Lasowicką.

Wjeżdżamy do miejscowości Nowe Chechło. Gdy droga z pierwszeństwem skręci w prawo, my jedziemy prosto w las – ul. Siewierska. Dojedziemy do asfaltowej drogi nr 78 i skręcamy w lewo, jesteśmy w Świerklańcu. Po lewej mijamy Zalew, a następnie skręcamy w lewo w drogę 912 na Częstochowę. Na łuku drogi skręcamy w prawo na Brynice. Dojedziemy do Miasteczka Śląskiego, przejeżdżamy całe i dalej ul. Tarnogórską wjedziemy do Ożarowic. Jadąc cały czas prosto dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem ustąpienia pierwszeństwa – skręcamy w lewo na Zendek. Po chwili na skrzyżowaniu znów w lewo na Zendek. Po prawej stronie pojawia się Lotnisko Pyrzowice. Jedziemy jeszcze chwilę i po lewej stronie zobaczymy punkt obserwacyjny. To jest nasze miejsce docelowe. Możemy wybrać się jeszcze na drugą stronę pasa startowego. Trzeba przejechać przez miejscowość Zendek i w miejscowości Zadzień, przed tartakiem, również jest fajne miejsce do obserwacji.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Pomnik autorstwa Toboli (Zabrze)
  • Pałac Donnersmarcków (Nakło Śląskie)
  • Lotnisko Pyrzowice

Dowiedz się więcej – LOTNISKO PYRZOWICE
Inne TRASY ROWEROWE ZABRZE

Similar Posts