Zabrze – Pszczyna

Zabrze – Pszczyna

trasy rowerowe Zabrze - Pszczyna

Wyjazd z Zabrza, Plac Wolności
Cel: Pszczyna, Park Zamkowy
Odległość: 45km

Zabrze: Centrum – Kończyce – Ruda Śląska: Bielszowice – Zabrze: Makoszowy – PaniówkiMikołów: Paniowy – Bujaków – OrzeszeŁaziska GórneGostyńKobiórPiasekPszczyna

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE ZABRZE – PSZCZYNA

Trasę rowerową zaczynamy w Zabrzu na Placu Wolności przy Pomniku autorstwa Toboli. Jedziemy deptakiem w kierunku dworca, przed bankiem PKO BP skręcamy w prawo w ul. Wyzwolenia. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo w ul. 3 Maja. Przejeżdżamy nad torami i jedziemy prosto. Po prawej stronie mijamy budynek Muzeum Górnictwa Węglowego i po lewej Pomnik Wincentego Pstrowskiego. Jedziemy dalej prosto, przejeżdżamy pod DTŚ, po prawej stronie mijamy kopalnie Guido, potem przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym i jedziemy wzdłuż Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wjeżdżamy do dzielnicy Kończyce i nazwa ulicy zmienia się na Paderewskiego. Jedziemy nią prawie 2km.

Wjeżdżamy do Rudy Śląskiej, skręcamy na Chudów i przejeżdżamy nad autostradą A4. Po drugiej stronie A4 jesteśmy znowu w Zabrzu, jedziemy ul. Chudowską 2,3km. Witają nas Paniówki. Dojeżdżamy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto. Jedziemy ul. Zabrską przez prawie 2km i skręcamy w lewo w ul. Zamkową. Jedziemy w kierunku restauracji Biały Dom.

Wjeżdżamy do Mikołowa – ul. Karola Darwina. Dojedziemy do skrzyżowania ze stopem – skręcamy w prawo. Jedziemy zielonym szlakiem rowerowym, drogą 925 przez 2,8km. Wjeżdżamy do dzielnicy Bujaków, zobaczymy znak informacyjny, że w lewo drogą 927 na centrum, a w prawo drogą 925 na Rybnik i Orzesze. Jedziemy w prawo i zaraz za zakrętem skręcamy w lewo w ul. Szkolną. Przejeżdżamy obok boiska. Jadąc cały czas prosto, ulica zmieni nazwę na Myśliwską. Dojeżdżamy do przejazdu kolejowego, przejeżdżamy prosto zgodnie z oznaczeniem zielonego szlaku rowerowego. Jedziemy do końca ulicy i skręcamy w prawo.

To już Orzesze. Po 200m skręcamy w lewo do lasu. Dojeżdżamy do rozwidlenia, nie skręcamy w lewo, jedziemy prosto i tak aż dojedziemy do torów. Czyli lekko ponad 2km od wjazdu do lasu. Przed torami w lewo, jadąc wzdłuż nich wyjedziemy z lasu i dojedziemy do drogi asfaltowej w Łaziskach Górnych. Jadąc dalej prosto przejedziemy przez przejazd kolejowy, potem pod wiaduktem i za nim w prawo – ul. Cieszyńska. Znów przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i skręcamy w lewo, jadąc drogą z pierwszeństwem. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w prawo w ul. Gostyńską.

Wjeżdżamy do Gostynia – ul. Drzymały. Jedziemy ciągle prosto – ul. Kłosa. Dojedziemy do rozwidlenia, przy domu na ul. Wierzbowej. Tam zjeżdżamy z głównej drogi w prawo. Jedziemy wąską drogą asfaltową – ul. Kłosa. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo w ul. Rybnicką. Jedziemy nią do końca czyli 3,2km. Na końcu skręcamy w prawo w drogę 928 na Kobiór. W Kobiórze na wysokości Gminnego Ośrodka Sportu po lewej stronie, skręcamy w prawo w ul. Leśników. Gdy droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo, my jedziemy prosto. Dojeżdżamy do torów i jedziemy wzdłuż nich. Mijamy po lewej stronie przejazd tunelem pod torami. Następnie droga odbija w głąb lasu. Jedziemy ok. 1km i skręcamy w lewo – tak jak pokazuje czerwony szlak, który znów wrócił. Jedziemy szeroką leśną drogą, która zmieni się w czteropasmówkę (dwie wąskie ścieżki i 2 wąskie pasy z płyt betonowych). Dojedziemy do rozdroża, na którym skręcamy w lewo, opuszczając naszą czteropasmówkę. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo – ul. Leśna.

To już miejscowość Piasek. Droga z leśnej zmienia się w asfaltową, pojawiają się zabudowania. Dojeżdżamy do torów, nazwa ulicy zmienia się na Kolejową, jedziemy wzdłuż nich czerwonym szlakiem rowerowym. Gdy po lewej stronie zobaczymy przejazd kolejowy jedziemy prosto w aleje Dębową, którą jedziemy ok. 1,5km po czym dojedziemy do dziwnego skrzyżowania. Skręcamy w prawo przejeżdżając przez tory. Jesteśmy już w Pszczynie. Jedziemy ul. Myśliwską, potem Łowiecką, przejeżdżamy pod wiaduktem i dojedziemy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w zakaz wjazdu (nie dotyczy rowerów). Jadąc prosto do końca dojedziemy do Parku Zamkowego. Zachęcam do objechania parkowych alejek i do pojechania na Rynek, gdzie można miło odpocząć przed drogą powrotną.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik autorstwa Toboli (Zabrze)
  • Muzeum Górnictwa Węglowego (Zabrze)
  • Pomnik Wincentego Pstrowskiego (Zabrze)
  • Park Zamkowy (Pszczyna)
  • Muzeum Zamkowe (Pszczyna)
  • Rynek (Pszczyna)
  • Zagroda Żubrów (Pszczyna)
  • Zagroda Wsi Pszczyńskiej (Pszczyna)

Dowiedz się więcej – PSZCZYNA
Inne TRASY ROWEROWE ZABRZE


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com