Jaworzno – Pogoria III

Jaworzno – Pogoria III

trasy rowerowe Jaworzno - Pogoria III

Wyjazd z Jaworzna, Rynek Główny
Cel: Zbiornik Pogoria III, Dąbrowa Górnicza
Odległość: 23km

Jaworzno: Stare Miasto – Osiedle Podwale – Warpie – Chropaczówka – Długoszyn – Sosnowiec: Maczki – Kazimierz Górniczy – Dąbrowa Górnicza: Staszic – SosnowiecDąbrowa Górnicza: Centrum

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE JAWORZNO – POGORIA III

Trasę rowerową zaczynamy w Jaworznie na Rynku Głównym. Jedziemy w górę w stronę Kościoła i wjeżdżamy na ul. Plac Św. Jana. Mijamy kościół z lewej strony. Jedziemy cały czas prosto wjeżdżając na ul. Św. Wojciecha. Po 500m. skręcamy w lewo w ul. Północną. Wjeżdżamy na zielony szlak rowerowy. Ulicą tą jedziemy ok. 2,5km, najpierw asfaltem, potem drogą gruntową, potem chwile kostką brukową i drogą żwirową. Przejeżdżamy obok ogródków działkowych cały czas prosto, potem polami i łąkami i dojeżdżamy do ul. Szczakowskiej. Przejeżdżamy na drugą stronę w ul. Miodową. Jedziemy nią prawie 1km i skręcamy w lewo w ul. Kolorową, gdy przed sobą ujrzymy znak informujący o ślepej uliczce. Po chwili skręcamy w prawo w ul. Chropaczówka i jedziemy nią ok. 1km po czy skręcamy w prawo, tak jak prowadzi droga z pierwszeństwem, w ul. Dąbrowskiego. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na słupie mamy tabliczki z informacją o szlakach rowerowych. My skręcamy ostro w lewo, niemal się cofając, jedziemy zielonym szlakiem rowerowym. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w prawo w ul. Nadbrzeżną. Na rozwidleniu w lewo, cały czas asfaltem i przed mostem w lewo w drogę z kostki brukowej. Przejeżdżamy tunelem pod torami i skręcamy w prawo. Jedziemy 1,7km zielonym szlakiem rowerowym i dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy w lewo.

Przejeżdżamy mostem nad Białą Przemszą i wjeżdżamy do Sosnowca. Jedziemy ul. Krakowską 1km, przejeżdżamy przez tory kolejowe. Tu już ul. Maczkowska, przejeżdżamy pod dwoma wiaduktami, potem pod jeszcze jednym, jedziemy cały czas prosto drogom z pierwszeństwem. Nazwa ulicy zmieni się na Armii Krajowej, a my dalej prosto. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną przejeżdżamy prosto w ul. Jasińskiego. Zaraz za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo do Parku Jacka Kuronia, mijamy Mini Zoo. Jedziemy prosto i za ostatnim stawem wjeżdżamy do lasu i od razu odbijamy w lewo. Jedziemy wzdłuż stawu Smug.

Jesteśmy już w Dąbrowie Górniczej. Po 700m. dojeżdżamy do ul. Kazimierzowskiej – skręcamy w prawo. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo w ul. Staszica. Jedziemy wzdłuż drogi krajowej 94. Po ponad 2km kontynuując jazdę prosto wjeżdżamy na ul. Starocmentarną i wjedziemy znów do Sosnowca i dojedziemy do ul. Braci Mieroszewskich. Skręcamy w prawo i znów wjeżdżamy do Dąbrowy Górniczej. Tu ta ulica się nazywa Aleja Róż, przejeżdżamy przez skrzyżowanie prosto i dojeżdżamy do dużego ronda. Jedziemy prosto, czyli drugi zjazd. Wjechaliśmy w ul. Królowej Jadwigi, jedziemy 600m i skręcamy w prawo w ul. Górników Redenu, za antykwariatem. Po lewej Pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów i Ławeczka Jimiego Hendrixa. Jedziemy lekko ponad 200m i jadąc cały czas prosto wjeżdżamy w ul. Konopnickiej. Ma ona wyznaczony na jezdni pas rowerowy. Ulicą tą jedziemy 1,5km, do samego końca, potem skręcam w prawo gdy zobaczymy przed sobą znak zakaz wjazdu. Jedziemy ul. Olszową, potem skręcamy w lewo w Siewierską. Jedziemy prosto aż dojedziemy do ścieżki rowerowej, skręcamy w prawo i dojeżdżamy do molo na Pogorii III. Jadąc w prawo lub w lewo objeżdżamy zbiornik dookoła.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Mini Zoo (Sosnowiec)
  • Pomnik Bohaterom Czerwonych Sztandarów (Dąbrowa Górnicza)
  • Ławeczka Jimiego Hendrixa (Dąbrowa Górnicza)
  • Pogoria III (Dąbrowa Górnicza)

Dowiedz się więcej – POGORIA III
Inne TRASY ROWEROWE JAWORZNO


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com