Jaworzno – Wesoła Fala

trasy rowerowe Jaworzno - Wesoła Fala

Wyjazd z Jaworzna, Rynek Główny
Cel: Wesoła Fala, Katowice/Mysłowice
Odległość: 20km

Jaworzno: Stare Miasto – Osiedle Kościuszki – Pszczelnik – Wysoki Brzeg – Mysłowice: Brzezinka – Morgi – Wesoła – Katowice: Murcki

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE JAWORZNO -WESOŁA FALA

Trasę rowerową zaczynamy w Jaworznie na Rynku Głównym. Jedziemy w lewo, oddalając się od kościoła. Wjeżdżamy na ul. Pocztową, po chwili skręcamy w prawo w ul. Zieloną. Dojeżdżamy do końca i w prawo w ul. Grunwaldzką i zaraz w lewo w ul. Matejki. Jedziemy tak jak pokazują nam znaki z oznaczeniami niebieskiego szlaku rowerowego. Po 300m skręcamy w prawo w ul. Rzemieślniczą i potem w drugą ulice po lewej – ul. Chopina. Jedziemy nią aż do przejścia dla pieszych przez drogę 79. Przeprawiamy się na drugą stronę, a tam od razu jedziemy w prawo w ul. Szelonka. Opuszczamy nasz niebieski szlak jadąc do samego ronda prosto. Na rondzie wybieramy trzeci zjazd między zjazdem na Katowice i na Kraków. Wjeżdżamy w czarną drogę do lasu. Po ok. 200m skręcamy w prawo i jedziemy lasem prosto przez skrzyżowanie leśne. Wjeżdżamy na czerwony szlak rowerowy, pojawią się rury ciepłociągu. Omijamy szlaban i dojedziemy do skrzyżowania z płyt betonowych, spotykają się tam dwa szlaki – czerwony i nasz poprzedni niebieski. Wracamy na ścieżkę niebieską skręcając w lewo w las. Jedziemy prosto, po obu stronach mijamy zbiorniki wodne, a na końcu drogi skręcamy w prawo. Jedziemy cięgle prosto, po drodze mijając zjazd na Zalew Łęg. Dotrzemy do drogi asfaltowej – ul. Promienna, skręcamy w lewo i przejeżdżamy obok Elektrowni Jaworzno III. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo w ul. Wojska Polskiego. Przejeżdżamy przez tory, a potem nad Przemszą i autostradą A4.

To Mysłowice! Za przystankiem skręcamy w prawo (nie w pierwszą tylko w drugą uliczkę) w ul. Chrzanowską. Przejeżdżamy przejściem pod drogą S1 i skręcamy w prawo. Za łukiem drogi w prawo w ul. Reja i jedziemy prosto aż do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Jedziemy prosto, przejedziemy przez tory i na rondzie dalej prosto w ul. Wybickiego. Droga z pierwszeństwem będzie prowadziła w lewo, a my jedziemy tam prosto. Na końcu skręcamy w lewo i po chwili w prawo w ul. Równoległą. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo w ul. Leśną. Znów dojedziemy do końca. Skręcamy w prawo w ul. Graniczną. Po lewej stronie przy dobrej pogodnie doskonale widać Beskidy.

Opuszczamy Mysłowice i wjeżdżamy na chwilę do Katowic. Droga zmienia się na kamienisto-żwirową. Jedziemy prawie kilometr i za kortami tenisowymi skręcamy w lewo i zaraz w prawo w większą ul. 3 Maja. Dojeżdżamy do granicy Mysłowic i Katowic i skręcamy w lewo do lasu. Pojawiają się też oznaczenia zielonego szlaku rowerowego. Po 350m szlak odbija w prawo i jedziemy momentami nieco kamienistą drogą przez 850m prosto. Za stawem pojawi się skrzyżowanie z tablicą informacyjną o występujących w okolicy ptakach – skręcamy w lewo i jadąc prosto dojedziemy do ośrodka Wesoła Fala.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Elektrownia Jaworzno III
  • Wesoła Fala (Katowice/Mysłowice)

Dowiedz się więcej – WESOŁA FALA
Inne TRASY ROWEROWE JAWORZNO

Similar Posts