Siemianowice – Wesoła Fala

trasy rowerowe Siemianowice - Wesoła Fala

Wyjazd z Siemianowic Śląskich, Rynek Miejski
Cel: Wesoła Fala, Katowice/Mysłowice
Odległość: 21km

Siemianowice Śląskie: Centrum – Katowice: Bogucice – Zawodzie – Muchowiec – Giszowiec – Murcki

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE – WESOŁA FALA

Trasę rowerową zaczynamy w Siemianowicach Śląskich na Rynku Miejskim przy Pomniku Czynu Powstańczego. Wjeżdżamy na ul. Krasińskiego i jedziemy w prawo. Dojeżdżamy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Śniadeckiego. Na końcu przed nami zobaczymy Pływalnie Miejską, skręcamy przed nią w lewo i wjeżdżamy do Parku Hutniczego. Od razu odbijamy w alejkę parkową w prawo. Na końcu wyjedziemy na ul. 27 Stycznia. Skręcamy w prawo i przejeżdżamy przez tory, za nimi w lewo w ul. Głowackiego. Jedziemy drogą z pierwszeństwem w ul. Matejki, a dalej krętą drogą między starymi fabrykami. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem ulicami Konopnickiej i Plebiscytową.

Wjedziemy do Katowic i na końcu drogi skręcamy w lewo w ul. Konduktorską. Znowu wjeżdżamy do Siemianowic Śląskich. Jedziemy znów krętą drogą z pierwszeństwem w strefie przemysłowej. Znów wjeżdżamy do Katowic i dojeżdżamy do ronda, skręcamy na nim w prawo (pierwszy zjazd). Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po lewej stronie drogi. Dojedziemy do przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Po drugiej stronie ul. Bohaterów Monte Cassino skręcamy w lewo i jedziemy chwilę wzdłuż niej. Zaraz skręcamy w prawo w ul. Podhalańską – na os. J. Kukuczki, po chwili ścieżka rowerowa się kończy i wjeżdżamy na asfalt. Przyjeżdżamy obok cmentarza, dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem STOP. Jedziemy prosto w ul. Normy i na następnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Markiefki i od razu w prawo w wąską ul. Piotra. Wjedziemy na chodnik i dojedziemy między blokami do ul. Ścigały – skręcamy w lewo. Jedziemy do końca ulicy, dalej z pierwszeństwem jedziemy w lewo w ul. Kopalnianą. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i przejeżdżamy pod wiaduktem, a za nim skręcamy w prawo na chodnik i korzystamy z przejazdu pod drogą 79. Po drugiej stronie skręcamy w lewo i wjeżdżamy w prawo na ul. Bogucickiej. Przed mostem nad Rawą skręcamy w lewo na ścieżkę rowerową Bulwary Rawy. Przed wiaduktem drogi 86 obok przeszklonego budynku Uniwersytetu Śląskiego, przejeżdżamy górą przez Rawę. Jedziemy dalej ścieżką rowerową wzdłuż drogi 86, przejeżdżamy pod wiaduktem.

Przed stacją benzynową zjeżdżamy w prawo, zjeżdżamy dróżką w dół w Dolinę 3 Stawów. Skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż łąki, na końcu znów w lewo – dojedziemy do drogi asfaltowej (parkuje tam zawsze dużo aut). Na asfalt wjeżdżamy w prawo. Jedziemy ul. Trzech Stawów, na łuku koło siłowni skręcamy w lewo, wjeżdżamy po schodach i jedziemy cały czas prosto mijając po lewej stronie KWK Staszic. Zaraz przed dojazdem do drogi 86 skręcamy w prawo. Przejeżdżamy obok przejścia nad drogą 86 i dalej ścieżkami wzdłuż niej. Przed torami wjeżdżamy ścieżką na górę i przejeżdżamy wąskim chodnikiem na wiadukcie. Następnie zjeżdżamy i jedziemy jeszcze przez kilka nitek torów. Wyjedziemy na łuku ul. 73 Pułku Piechoty, skręcamy w lewo a potem na światłach w prawo w ul. Karolinki. Zaraz skręcamy w lewo i po kilkuset metrach – gdy zobaczymy tablicę kierującą na Bar Rybaczówka – w lewo w las. Po chwili na leśnym skrzyżowaniu obok Paintball Club skręcamy w lewo. Wjeżdżamy na czarny szlak rowerowy. Zaraz w prawo i dojeżdżamy do Rybaczówki przy stawie Janina. Jedziemy dalej czarnym szlakiem objeżdżając staw i na większym leśnym skrzyżowaniu, po ok. 500m, skręcamy w lewo. Jedziemy prosto ok. 1,5km główną drogą leśną czarnym szlakiem rowerowym.

Dojeżdżamy do drogi asfaltowej i do zabudowań na Murckach. Skręcamy w lewo na ul. Zubera i zaraz w prawo w ścieżkę rowerową na ul. Bielskiej. Dojedziemy do ronda, które przejeżdżamy na wprost zgodnie z oznaczeniami czarnego szlaku rowerowego. Wjedziemy do Parku Murcki, w którym przejeżdżamy obok stacji wypożyczalni rowerów. Wjeżdżamy pod wiadukt drogi 86 i wprowadzamy rower po schodach. Po drugiej stronie jedziemy drogą obok ośrodka sportowego prosto i przez skrzyżowanie nadal prosto. Po chwili nasz czarny szlak rowerowy odbija w lewo, a my jedziemy przez Rezerwat Las Murckowski prosto aż do kolejnego skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo. Na dużym leśnym skrzyżowaniu jedziemy prosto i potem jeszcze 1,5km aż droga odbije w lewo (z prawej strony będzie dochodziła mniejsza leśna droga). Jedziemy główną drogą aż do skrzyżowania z tablicą informacyjną o występujących w okolicy ptakach – skręcamy w prawo i jadąc prosto dojedziemy do ośrodka Wesoła Fala.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Czynu Powstańczego (Siemianowice Śląskie)
  • Dolina Trzech Stawów (Katowice)
  • Rybaczówka (Katowice)
  • Las Murckowski (Katowice)
  • Wesoła Fala (Katowice/Mysłowice)

Dowiedz się więcej – WESOŁA FALA
Inne TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE

Similar Posts