Katowice – Park Świerklaniec

Katowice – Park Świerklaniec

trasy rowerowe Katowice - Park Świerklaniec

Wyjazd z Katowic, Park Powstańców Śląskich
Cel: Park Świerklaniec
Odległość: 24km

Katowice: Koszutka – Dąb – Chorzów: Park Śląski – Chorzów Stary – Żabie Doły – Bytom: Rozbark – Piekary ŚląskieŚwierklaniec: Park Świerklaniecki

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE KATOWICE – PARK ŚWIERKLANIEC

Trasę rowerową zaczynamy w Katowicach w Parku Powstańców Śląskich przy Pomniku Generała Ziętka. Przejeżdżamy obok Pomnika Powstańców Śląskich i dalej pod rondem po skosie, czyli wyjeżdżamy na Koszutkę i jedziemy wzdłuż ul. Chorzowskiej w kierunku Silesia City Center. Gdy przejedziemy obok Silesii jedziemy dalej prosto w kierunku Parku Śląskiego. Przejeżdżamy obok Śląskiego Wesołego Miasteczka, a gdy dojedziemy do Żyrafy skręcamy w prawo i wjeżdżamy do Parku Śląskiego.

Jesteśmy w Chorzowie. Dojeżdżamy do Promenady Jerzego Ziętka, przed sobą mamy Śląski Ogród Zoologiczny – skręcamy w lewo. Jedziemy cały czas promenadą. Po prawej stronie miniemy zbiornik wodny, a po lewej stronie Stadion Śląski. Za nim jedziemy cały czas prosto ścieżką rowerową, wjedziemy na aleje Harcerską a gdy się skończy skręcamy w lewo w aleje Klonową. Jedziemy nią cały czas prosto, aż wyjedziemy z parku, wyjeżdżamy w lewo na ul. Siemianowicką. Dojeżdżamy do ronda i skręcamy w prawo w ul. Bożogrobców. Jedziemy prosto, mijamy kościół, przejeżdżamy przez wiadukt i za nim, na dużym skrzyżowaniu przed Policją, skręcamy w lewo w ul. Legnicką. Przejeżdżamy tunelem, potem dojeżdżamy do skrzyżowania, jedziemy prosto w ul. Wiejską. Po lewej stronie mijamy kopalnie. Po chwili po prawej stronie zobaczymy „Dolinę Górnika”. Za nią skręcamy w prawo i po 500m, gdy po obu stronach ulicy zobaczymy betonowe kwadratowe bryły, skręcamy tam w lewo. Czerwona tabliczka informuje, że wjeżdżamy do Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Żabie Doły. Jedziemy kamienistą drogą. Po prawej stronie pojawia się pierwszy staw. Następnie przejeżdżamy pod pierwszym wiaduktem, a za nim po dwóch stronach, po dwa stawy i trzeci wiadukt. Mijamy kolejne dwa stawy i dalej jedziemy między brzózkami.

Już jesteśmy w Bytomiu. Jedziemy dalej prosto kamienistą drogą. Przed kolejnym wiaduktem drogi 911 skręcamy w lewo. Jedziemy między garażami, potem między blokami, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do ul. Chorzowskiej, skręcamy w prawo i jedziemy poboczem lub chodnikiem drogi 911. Gdy dojedziemy do stacji BP, polecam na skrzyżowaniu zjechać na chodnik. Wjeżdżamy znów do Piekar Śląskich. Jadąc chodnikiem wyjedziemy przed wiaduktem (A4).

Wjeżdżamy przed nim na ulicę i na rondzie jedziemy na Centrum. Jedziemy ul. Bytomską ponad 4km. Po prawej mijamy Bazylikę Najświętszej Marii Panny. Dalej jedziemy ul. Tarnogórską kolejne niecałe 2km prosto.

Wita nas Świerklaniec. Mijamy tablicę teren zabudowany i za pierwszym budynkiem skręcamy w prawo i zaraz w lewo między drzewami do Parku Świerklanieckiego. Jadąc prosto dojedziemy do Pałacu Kawalera. Polecam pokręcić trochę po parku. Jest tam wiele ciekawych miejsc, m.in. Ruiny Starego Zamku Donnersmarcków, Kościół Dobrego Pasterza, a także piękne rzeźby, fontanny i mosty.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
 • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
 • Śląskie Wesołe Miasteczko (Chorzów)
 • Żyrafa (Chorzów)
 • Śląski Ogród Zoologiczny (Chorzów)
 • Stadion Śląski (Chorzów)
 • Żabie Doły (Chorzów/Bytom)
 • Bazylika Najświętszej Marii Panny (Piekary Śląskie)
 • Park Świerklaniec
 • Pałac Kawalera (Świerklaniec)
 • Ruiny Starego Zamku (Świerklaniec)
 • Kościół Dobrego Pasterza (Świerklaniec)

Dowiedz się więcej – PARK ŚWIERKLANIEC
Inne TRASY ROWEROWE KATOWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com