Katowice – Zamek w Chudowie

Katowice – Zamek w Chudowie

trasy rowerowe Katowice - Zamek w Chudowie

Wyjazd z Katowic, Park Powstańców Śląskich
Cel: Zamek w Chudowie
Odległość: 25km

Katowice: Koszutka – Dąb – Załęże – Witosa – Ruda ŚląskaKatowice: Panewniki – Ruda Śląska: Halemba – MikołówPaniówki Chudów

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE KATOWICE – ZAMEK W CHUDOWIE

Trasę rowerową zaczynamy w Katowicach w Parku Powstańców Śląskich przy Pomniku Generała Ziętka. Przejeżdżamy pod rondem po skosie, czyli wyjeżdżamy na Koszutke i jedziemy wzdłuż ul. Chorzowskiej w kierunku Silesia City Center. Gdy przejedziemy obok Silesii jedziemy dalej prosto w kierunku Parku Śląskiego. Przed parkiem skręcamy na światłach w lewo w ul. Bracką. Tutaj zalecam ostrożną jazdę chodnikiem – jest to bardzo ruchliwa ulica. Za światłami to już ul. Bocheńskiego. Jedziemy do samego jej końca – ok. 1,5km, mijając po drodze Centrum Handlowe Załęże. Na końcu, za autostradą A4, skręcamy w prawo w ul. Załęska Hałda. Jedziemy 300m gdy zobaczysz barierki zjeżdżamy przed nimi w lewo z asfaltu i zaraz znów w lewo w las. Lasem jedziemy główną leśną drogą (czarny szlak rowerowy) ciągle prosto przez ponad 2km aż dojedziemy do miejsca, gdzie spotykają się 4 dróżki. Odbijamy lekko w lewo i przejeżdżamy obok jedynego tam domu, potem przez tory i za nimi w prawo w ul. Szojdy. Jedziemy wąską przyjemną dróżką, nie skręcamy w ul. Szojdy tylko jedziemy dalej prosto i zaraz skręcamy w lewo w drogę leśną. W lesie jedziemy prosto główną drogą.

Wyjeżdżamy na łuku drogi w Rudzie Śląskiej – skręcamy w lewo, a właściwie jedziemy prosto. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową i po prawej stronie dojedziemy do oczyszczalni, skręcamy w lewo i znów wjeżdżamy do Katowic. Dojeżdżamy do ul. Panewnickiej – skręcamy w prawo. Na rondzie jedziemy w kierunku Rudy Śląskiej. Po 350m na łuku drogi skręcamy w lewo w ul. Kuźnicką. Jedziemy nią 800m, kończy się asfalt a my wjeżdżamy do lasu. Jedziemy główną leśną drogą niebieskim szlakiem rowerowym, po drodze mijamy tory, potem jadąc prosto wjedziemy na czarny szlak rowerowy.

Wyjedziemy z lasu znów w Rudzie Śląskiej, ul. Ligocka wysypana małymi kamyczkami. Wjeżdżamy pod małą górkę i jedziemy w kierunku zabudowań, zaczyna się asfalt. Dojeżdżamy do skrzyżowania, skręcamy w lewo i zaraz w prawo w ul. Piotra Skargi. Jedziemy nią 2km, ulica się kończy i mamy do wyboru w lewo na Rybnik i w prawo na Bytom – skręcamy w lewo na Mikołów i jedziemy cały czas prosto drogą 925.

Wjeżdżamy do Mikołowa. Dojedziemy do skrzyżowania z drogą 44, jedziemy prosto na Rybnik. Jedziemy niebieskim szlakiem. Gdy zobaczysz tabliczkę (w lewo 600m Kościół Piotra i Pawła) i (w prawo Restauracja Hotel Biały Dom) – skręcasz w PRAWO w ul. Darwina. Jedziemy prosto – wyjeżdżamy z Mikołowa, mijamy restauracje i dojeżdżamy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w ul. Zamkową, skończy się asfalt my dalej jedziemy między polami, na skrzyżowaniu tak jak pokazuje oznaczenie niebieskiego szlaku – skręcamy w lewo. Jedziemy wąską dróżką i dojeżdżamy do Zamku w Chudowie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
  • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
  • Kościół Św. Piotra i Pawła (Mikołów)
  • Zamek w Chudowie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W CHUDOWIE
Inne TRASY ROWEROWE KATOWICE


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com