Tarnowskie Góry – Park Świerklaniec

Tarnowskie Góry – Park Świerklaniec

trasy rowerowe Tarnowskie Góry - Park Świerklaniec

Wyjazd z Tarnowskich Gór, Rynek
Cel: Park Świerklaniec
Odległość: 10km

Tarnowskie Góry: Śródmieście – Lasowice – Nowe ChechłoŚwierklaniec

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY – PARK ŚWIERKLANIEC

Trasę rowerową zaczynamy w Tarnowskich Górach pod Kościołem Ewangelickim Zbawiciela na Rynku. Mając kościół za plecami jedziemy w lewo i po chwili wyjeżdżamy z Rynku, skręcając w lewo w ul. Strzelecką. Jedziemy kostką brukową aż do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Zgodnie z nakazem skręcamy w prawo. Następnie dojedziemy do ronda, wybieramy zjazd na Częstochowę (3 zjazd) i wjeżdżamy na ul. Piłsudskiego. Jedziemy prosto, miniemy dworzec po prawej, nazwa ulicy zmieni się na Pokoju. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną jedziemy prosto. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym, za nim to już ul. Częstochowska. Jedziemy nią prawie 800m i na łuku drogi w lewo, gdzie po prawej stronie będą trzy ulice blisko siebie, skręcamy w tą trzecią – ul. Leśna. Jedziemy do końca i za szkołą skręcamy w prawo w ul. Sosnową, potem na końcu w lewo w ul. Siewierską. Dojedziemy do większej drogi 908. Skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost w ul. Lasowicką.

Opuszczamy Tarnowskie Góry i wita nas znak Nowe Chechło. Jedziemy główną drogą aż do miejsca, gdzie będzie ona skręcała z pierwszeństwem o 90 stopni w prawo. Wtedy jedziemy prosto i wjeżdżamy do lasu. Po 660m skręcamy w prawo wjeżdżając na szlak rowerowy „Leśno Rajza” oznaczony literami LR. Na końcu obok szlabanu wyjeżdżamy z lasu i skręcamy w lewo.

Jesteśmy w Świerklańcu. Dojedziemy do większej drogi 78. Przecinamy ją prosto i wjeżdżamy do Parku Świerklaniec. Jedziemy 150m prosto, a potem dwa razy odbijamy w prawo. Wyjedziemy dróżką obok Kościoła Dobrego Pasterza, na jej końcu skręcimy w lewo. Pojedziemy łukiem w prawo, a po lewej stronie możemy odwiedzić Mini Zoo. Przejeżdżamy przez mostek i docieramy do głównego placu. Polecam pokręcić trochę po parku. Jest tam wiele ciekawych miejsc, m.in. Pałac Kawalera, Ruiny Starego Zamku Donnersmarcków, Jezioro Świerklaniec, a także piękne rzeźby, fontanny i mosty.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Rynek (Tarnowskie Góry)
  • Park Świerklaniec
  • Kościół Dobrego Pasterza (Świerklaniec)
  • Pałac Kawalera (Świerklaniec)
  • Ruiny Starego Zamku (Świerklaniec)

Dowiedz się więcej – PARK ŚWIERKLANIEC
Inne TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com