Mysłowice – Wesoła Fala

trasy rowerowe Mysłowice - Wesoła Fala

Wyjazd z Mysłowic, Plac Wolności
Cel: Wesoła Fala, Katowice/Mysłowice
Odległość: 11km

Mysłowice: Śródmieście – Słupna – Ćmok – Morgi – Wesoła – Katowice: Murcki

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE – WESOŁA FALA

Trasę rowerową zaczynamy w Mysłowicach pod pomnikiem Augusta Hlonda na Placu Wolności, obok Urzędu Miasta. Wjeżdżamy na ul. Powstańców i jedziemy w lewo wzdłuż torów tramwajowych. Jedziemy pod Przewiązką do końca ul. Powstańców, zielonym szlakiem wjeżdżamy na Promenadę i jedziemy do końca. Na końcu, gdy zaczną się zabudowania, po lewej stronie zobaczymy bramę Dworu Sułkowskich. Potem skręcamy w prawo w ul. Sułkowskiego, przejeżdżamy tunelem i skręcamy w lewo, jedziemy do końca i skręcamy w ul. Portową w prawo. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem i dojeżdżamy do dużej ul. Oświęcimskiej, skręcamy w prawo i zaraz na światłach w lewo w ul. Stadionową. Jedziemy prosto (po lewej Muzeum Pożarnictwa) i po niecałych 400m wjeżdżamy na drogę rowerową z czerwonej kostki brukowej. Przejeżdżamy przez tory i jedziemy do końca drogi rowerowej. Gdy ta się skończy (za zakrętem) wjeżdżamy na chwilę na jezdnię i skręcamy w lewo na skrzyżowaniu. Dojeżdżamy do zachodniej obwodnicy Mysłowic i przed nią skręcamy w lewo, wjeżdżając na chodnik. Chodnikiem jedziemy aż do przejścia dla pieszych i przeprowadzamy rower na drugą stronę ulicy. Po drugiej stronie jeszcze chwilę chodnikiem w lewo i zaraz skręcamy w prawo w asfaltową ul. Huta Rozalii. Dojedziemy do rozwidlenia i skręcamy w lewo.

Wjeżdżamy do lasu. Od tego momentu, aż do Wesołej Fali jedziemy zgodnie z oznaczeniami czerwonego szlaku rowerowego. Przez leśne skrzyżowanie jedziemy prosto, potem pod wiaduktem autostrady A4 i dalej prosto aż do zabudowań za lasem. Gdy zobaczymy przed sobą zabudowania droga odbije w prawo i drogą wzdłuż lasu dojedziemy do końca ul. Leśnej. Skręcamy w prawo w ul. Graniczną. Po lewej stronie przy dobrej pogodnie doskonale widać Beskidy.

Opuszczamy Mysłowice i wjeżdżamy na chwilę do Katowic. Droga zmienia się na kamienisto-żwirową. Jedziemy prawie kilometr i za kortami tenisowymi skręcamy w lewo i zaraz w prawo w większą ul. 3 Maja. Dojeżdżamy do granicy Mysłowic i Katowic i skręcamy w lewo do lasu. Pojawiają się też oznaczenia zielonego szlaku rowerowego. Po 350m szlak odbija w prawo i jedziemy momentami nieco kamienistą drogą przez 850m prosto. Za stawem pojawi się skrzyżowanie z tablicą informacyjną o występujących w okolicy ptakach – skręcamy w lewo i jadąc prosto dojedziemy do ośrodka Wesoła Fala.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Augusta Hlonda (Mysłowice)
  • Przewiązka (Mysłowice)
  • Dwór Sułkowskich (Mysłowice)
  • Muzeum Pożarnictwa (Mysłowice)
  • Wesoła Fala (Katowice/Mysłowice)

Dowiedz się więcej – WESOŁA FALA
Inne TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE

Similar Posts