Mysłowice – Zbiornik Dziećkowice

Mysłowice – Zbiornik Dziećkowice

trasy rowerowe Mysłowice - Zbiornik Dziećkowice

Wyjazd z Mysłowic, Plac Wolności
Cel: Zbiornik Dziećkowice, Imielin/Chełm Śląski
Odległość: 16km

Mysłowice: Śródmieście – Słupna – Brzęczkowice – Brzezinka – Kosztowy – Dziećkowice – Imielin

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE – ZBIORNIK DZIEĆKOWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Mysłowicach pod pomnikiem Augusta Hlonda na Placu Wolności, obok Urzędu Miasta. Wjeżdżamy na ul. Powstańców i jedziemy w lewo wzdłuż torów tramwajowych. Jedziemy pod Przewiązką do końca ul. Powstańców, zielonym szlakiem wjeżdżamy na Promenadę i jedziemy do końca. Gdy zaczną się zabudowania, po lewej stronie zobaczymy bramę Dworu Sułkowskich. Potem skręcamy w prawo w ul. Sułkowskiego, przejeżdżamy tunelem i skręcamy w lewo, jedziemy do końca i skręcamy w ul. Portową w prawo. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem i dojeżdżamy do dużej ul. Oświęcimskiej, skręcamy w prawo i zaraz na światłach w lewo w ul. Stadionową. Jedziemy 150m i skręcamy w lewo, przejeżdżamy obok Muzeum Pożarnictwa. Gdy przed sobą mamy boiska do plażówki skręcamy w lewo i zaraz w prawo, w tą dróżkę po prawej, bliżej ogrodzenia. Jedziemy lekko ponad kilometr dróżką leśną aż dojedziemy do wiaduktu, przejeżdżamy pod nim i skręcamy w ul. Kolejową w prawo. Po chwili dojeżdżamy do łuku drogi i skręcamy w prawo, przejeżdżamy pod wiaduktem i jedziemy ścieżką rowerową do końca. Dojedziemy do większej drogi i skręcamy w prawo, a następnie w pierwszą drogę w lewo – ul. Wrzosowa. Jedziemy cały czas zielonym szlakiem rowerowym – ul. Jagodowa, Jaśminowa, Wrzosowa, Reja, Chrzanowska (dobrze oznakowane). Przejeżdżamy przejściem pod drogą S1 i dojeżdżamy do końca ulicy. Skręcamy w lewo i zaraz w prawo w ul. Cmentarną. Na rozwidleniu, gdzie w lewo jest ślepa, my jedziemy w prawo, a potem prosto między murami cmentarza. Pamiętajmy, że jedziemy cały czas zielonym szlakiem rowerowym. Jedziemy prosto drogą gruntową, mijając hale magazynowe i krzyż. Przez skrzyżowanie prosto i dojedziemy do torów, przed nimi odbijamy w prawo. Jadąc lasem po prawej stronie torów dojedziemy do asfaltowej ul. Długiej – skręcamy w lewo. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy, a potem pod wiaduktem autostrady A4. Mijamy stadninę koni, potem przejeżdżamy przez mały mostek nad małą rzeczką. Jedziemy główną drogą ponad 3km i gdy w oddali zobaczymy znak Jaworzno w lewo, Imielin w prawo to wcześniej skręcamy w prawo w jednokierunkową ul. Poprzeczną. Jedziemy do końca, skręcamy w prawo w ul. Zachęty.

Po chwili, między tablicami terenu Mysłowic i Imielina skręcamy w lewo w małą ścieżkę oznaczoną niebieskim szlakiem rowerowym. Dojedziemy do asfaltowej ul. Satelickiej – przejeżdżamy ją na wprost dalej jadąc drogą polną, która po wjeździe do lasu mocno się zwęża. Dojedziemy do tunelu pod drogą, za nim prosto aż zobaczymy Zbiornik Dziećkowice.

OBJAZD (13km)

Polecam jechać w prawo przed Zbiornikiem Dziećkowice. Po ok. 550m skręcamy w lewo, pojawiają się oznaczenia niebieskiego szlaku rowerowego. Jedziemy ok. 2,2km prosto ciągle patrząc na oznaczenia na drzewach. Gdy przed nami zobaczymy bramę i dom z bali skręcamy w lewo tak jak pokazują oznaczenia. Jedziemy lasem prosto aż do końca i skręcamy w prawo. Wyjedziemy na łuku drogi asfaltowej – ul. Wandy. Znajduje się też tam punkt odpoczynkowy z ławką i mapą tras rowerowych. Skręcamy w lewo, po prawej stronie mijamy bary i restauracje, po lewej stronie natomiast są ładne widoki na Zbiornik Dziećkowice.

Wita nas Chełm Śląski. Jedziemy drogą asfaltową (prowadzi w prawo), po chwili dojedziemy do skrzyżowania – jedziemy prosto dalej niebieskim szlakiem rowerowym w drogę polną. Odbijamy w lewo. Nagle oznaczenia szlaku rowerowego się gubią – jednak my jedziemy ciągle główną drogą prosto. Wyjedziemy z lasu i pojawią się zabudowania i oznaczenia. Dojedziemy do asfaltu i skręcamy w lewo. Po chwili rozstaniemy się z naszym niebieskim kolorem – szlak skręca w prawo, a my jedziemy asfaltem prosto. Mijamy po lewej stronie punkt postojowy. Dojeżdżamy do skrzyżowania, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo. My skręcamy w lewo i jedziemy drogą z płyt betonowych. Po lewej stronie zobaczymy ogrodzenie betonowe z niebieską barierką – wjeżdżamy w bramę. Jedziemy teraz wzdłuż zbiornika drogą z płyt betonowych, która doprowadzi nas do końca pętli. Można też pojechać wzdłuż Przemszy jeśli nie wjedziemy w bramę, tylko pojedziemy wzdłuż ogrodzenia. Po chwili po prawej stronie pojawi się Przemsza. Za jej drugim brzegiem to już województwo małopolskie. Jedziemy wzdłuż rzeki aż do wiaduktu autostrady A4, za nim skręcamy w lewo i potem znów pod wiaduktem w lewo i koniec pętli.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Augusta Hlonda (Mysłowice)
  • Przewiązka (Mysłowice)
  • Dwór Sułkowskich (Mysłowice)
  • Muzeum Pożarnictwa (Mysłowice)
  • Zbiornik Dziećkowice

Dowiedz się więcej – ZBIORNIK DZIEĆKOWICE
Inne TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com