Mysłowice – Zamek w Chudowie

Mysłowice – Zamek w Chudowie

trasy rowerowe Mysłowice - Zamek w Chudowie

Wyjazd z Mysłowic, Plac Wolności
Cel: Zamek w Chudowie
Odległość: 35km

Mysłowice: Śródmieście – Janów – Katowice: Nikiszowiec – Muchowiec – Brynów – Ligota – Panewniki – Ruda Śląska: Halemba – MikołówPaniówki Chudów

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE – ZAMEK W CHUDOWIE

Trasę rowerową zaczynamy w Mysłowicach pod pomnikiem Augusta Hlonda na Placu Wolności, obok Urzędu Miasta. Wjeżdżamy na ul. Powstańców i jedziemy w lewo wzdłuż torów tramwajowych. Na wysokości przystanku tramwajowego skręcamy w prawo i wjeżdżamy w tunel przy dworcu PKP. W tunelu jedziemy do końca i wprowadzamy rower po schodach z prawej strony. Chodnikiem z kostki brukowej jedziemy, nie prosto wzdłuż ulicy, ale lekko w lewo. Przejeżdżamy z prawej strony Miejskiej Biblioteki Publicznej i dojedziemy do asfaltowej ul. Mickiewicza. Skrzyżowanie ze znakiem ustąp pierwszeństwa przejeżdżamy prosto w ślepą uliczkę. Jedziemy nią prosto obok szkoły i ogródków działkowych do samego końca ulicy. Gdy już nie będzie możliwości jazdy prosto, skręcamy w prawo i na rondzie prosto w ul. Janowską. Ulicą tą jedziemy 2km i na końcu skręcamy w lewo w ul. Oswobodzenia.

Wjeżdżamy do Katowic. Za wiaduktem skręcamy w lewo w nieutwardzoną drogę. Jedziemy wzdłuż torów aż do drogi asfaltowej ul. Zamkowa, skręcamy w prawo. Jedziemy ok. 200m i obok małego skwerku skręcamy w lewo. Przejeżdżamy przez tory i przed kościołem skręcamy w prawo i zaraz w lewo. Docieramy do zabytkowego osiedla Nikiszowiec. Po lewej stronie mijamy Kościół Św. Anny i za nim w lewo w Pl. Wyzwolenia, następnie w prawo w bramę w ul. Św. Anny. Jedziemy prostą aż wyjedziemy z osiedla. Na skrzyżowaniu prosto w ul. Górniczego Dorobku, mijamy ogródki działkowe. Gdy droga z pierwszeństwem idzie w prawo my jedziemy dalej prosto. Przed nami autostrada A4, przed nią w lewo. Jedziemy wzdłuż A4, najpierw asfaltem, potem małą ścieżką obok stawu. Dojedziemy do torów i przed nimi przejeżdżamy wiaduktem pod A4. Uwaga jest tam wąsko i stromo. Po drugie stronie wjeżdżamy ostro pod górę małą ścieżką i wyjedziemy na drogę i znów jedziemy wzdłuż A4 tylko po drugiej stronie. W lewo skręcamy gdy już się nie będzie dało jechać wzdłuż A4. Teraz dojedziemy do drogi 86 przejeżdżamy górą na drugą stronę. Wjedziemy w prawo na dróżkę, która prowadzi wzdłuż drogi 86. Na końcu skręcamy w lewo. Przejeżdżamy koło KWK Staszic i dojeżdżamy do ul. Trzech Stawów – ulicy dla ludzi uprawiających sport – skręcamy w lewo i jedziemy aż do ul. Francuskiej. Po prawej stronie mijamy Aeroklub Śląski. Skręcamy w lewo i po 300m w prawo – na drzewie jest oznaczenie czarnego szlaku. Jedziemy tyłami parku aż dojedziemy do ul. Huberta, jedziemy nią do samego końca, do ul. Kościuszki, jednak w nią nie wjeżdżamy, przed torami tramwajowymi skręcamy w lewo i jedziemy ścieżką, przejeżdżamy pod wiaduktem. Dojeżdżamy do pętli tramwajowej. Kierujemy się pod wiadukt, pod którym przejeżdżamy (pod ul. Kościuszki). Jesteśmy na ul. Kłodnickiej, jedziemy do jej końca i przejeżdżamy tunelem pod torami. Wjeżdżamy na ul. Panewnicką. Jedziemy główną drogą aż dojeżdżamy do Bazyliki Mniejszej – Kościół św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP. Za nią na światłach w lewo, jedziemy ścieżką rowerową, gdy się skończy przejeżdżamy na drugą stronę ulicy i skręcamy w prawo na Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Przejeżdżamy obok budynków Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jedziemy cały czas prosto główną drogą, na końcu w prawo na Centrum Medycyny Doświadczalnej. Dojeżdżamy do końca asfaltu i za budynkiem z żółtej blachy wjeżdżamy w las po płytach betonowych. Za chwile wyjedziemy obok warsztatu samochodowego. Jedziemy prosto wzdłuż ogródków działkowych i wyjedziemy na łuku drogi asfaltowej. Skręcamy w lewo na ul. Bałtycką. Jedziemy nią do końca i skręcamy w lewo w ul. Panewnicką. Na rondzie jedziemy w kierunku Rudy Śląskiej. Po 350m na łuku drogi skręcamy w lewo w ul. Kuźnicką. Jedziemy nią 800m, kończy się asfalt a my wjeżdżamy do lasu. Jedziemy główną leśną drogą niebieskim szlakiem rowerowym, po drodze mijamy tory, potem jadąc prosto wjedziemy na czarny szlak rowerowy.

Wyjedziemy z lasu znów w Rudzie Śląskiej, ul. Ligocka wysypana małymi kamyczkami. Wjeżdżamy pod małą górkę i jedziemy w kierunku zabudowań, zaczyna się asfalt. Dojeżdżamy do skrzyżowania, skręcamy w lewo i zaraz w prawo w ul. Piotra Skargi. Jedziemy nią 2km, ulica się kończy i mamy do wyboru w lewo na Rybnik i w prawo na Bytom – skręcamy w lewo na Mikołów i jedziemy cały czas prosto drogą 925.

Wjeżdżamy do Mikołowa. Dojedziemy do skrzyżowania z drogą 44, jedziemy prosto na Rybnik. Jedziemy niebieskim szlakiem. Gdy zobaczysz tabliczkę (w lewo 600m Kościół Piotra i Pawła) i (w prawo Restauracja Hotel Biały Dom) – skręcasz w PRAWO w ul. Darwina. Jedziemy prosto – wyjeżdżamy z Mikołowa, mijamy restauracje i dojeżdżamy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w ul. Zamkową, skończy się asfalt my dalej jedziemy między polami, na skrzyżowaniu tak jak pokazuje oznaczenie niebieskiego szlaku – skręcamy w lewo. Jedziemy wąską dróżką i dojeżdżamy do Zamku w Chudowie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Augusta Hlonda (Mysłowice)
  • Nikiszowiec (Katowice)
  • Aeroklub Śląski (Katowice)
  • Bazylika Mniejsza – Kościół św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP (Katowice)
  • Śląski Uniwersytet Medyczny (Katowice)
  • Kościół Św. Piotra i Pawła (Mikołów)
  • Zamek w Chudowie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W CHUDOWIE
Inne TRASY ROWEROWE MYSŁOWICE


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com