Jaworzno – Zbiornik Dziećkowice

Jaworzno – Zbiornik Dziećkowice

trasy rowerowe Jaworzno - Zbiornik Dziećkowice

Wyjazd z Jaworzna, Rynek Główny
Cel: Zbiornik Dziećkowice, Imielin/Chełm Śląski
Odległość: 9km

Jaworzno: Śródmieście – Bory – Jeleń – Mysłowice: Dziećkowice – Imielin

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE JAWORZNO- ZBIORNIK DZIEĆKOWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Jaworznie na Rynku Głównym. Jedziemy w lewo, oddalając się od kościoła. Wjeżdżamy na ul. Pocztową, na wysokości parku zobaczymy tabliczkę z oznaczeniem żółtego szlaku rowerowego. Tego szlaku będziemy się trzymać. Wjeżdżamy do parku i wyjeżdżamy z drugiej strony przecinając ul. Grunwaldzką. Wjeżdżamy w ul. Zacisze, od razu odbijamy w ścieżkę w lewo i wyjeżdżamy na ul. Górniczej. Jedziemy nią 0,5km po czym skręcamy w prawo w ul. Olszewskiego. Przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie i jedziemy prosto aż do ronda. Wjeżdżamy w ul. Reja. Jedziemy do kolejnego ronda, na którym wybieramy drugi zjazd w ul. Tetmajera. Po ok. 0,5km skręcamy w prawo w ul. Niemcewicza. Znowu dojeżdżamy do ronda i przejeżdżamy prosto, trzeci zjazd w ul. Hetmańską. Dalej skręcamy w lewo tak jak pokazują oznaczenia żółtego szlaku rowerowego. Dojeżdżamy do ulicy Sielec. Skręcamy w prawo i zaraz za domem w lewo w las. Wjeżdżamy na szczyt Celinowych Górek (297m n.p.m.). Tutaj rozpościera się piękny widok na Zbiornik Dziećkowice. Wyjeżdżamy na ul. Zelwerowicza – droga z kostki brukowej. Dojeżdżamy do ul. Wygoda – skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do ul. Celników – skręcamy w lewo. Tu kończy się żółty szlak.

Wjeżdżamy do Mysłowic, przejeżdżając mostem nad Przemszą. Jedziemy ul. Zachęty i po chwili, między tablicami terenu Mysłowic i Imielina skręcamy w lewo w małą ścieżkę oznaczoną niebieskim szlakiem rowerowym. Dojedziemy do asfaltowej ul. Satelickiej – przejeżdżamy ją na wprost dalej jadąc drogą polną, która po wjeździe do lasu mocno się zwęża. Dojedziemy do tunelu pod drogą, za nim prosto (czyli opuszczamy niebieski szlak rowerowy). Dojedziemy do Zbiornika Dziećkowice.

OBJAZD (13km)

Polecam jechać w prawo przed Zbiornikiem Dziećkowice. Po ok. 550m skręcamy w lewo, pojawiają się oznaczenia niebieskiego szlaku rowerowego. Jedziemy ok. 2,2km prosto ciągle patrząc na oznaczenia na drzewach. Gdy przed nami zobaczymy bramę i dom z bali skręcamy w lewo tak jak pokazują oznaczenia. Jedziemy lasem prosto aż do końca i skręcamy w prawo. Wyjedziemy na łuku drogi asfaltowej – ul. Wandy. Znajduje się też tam punkt odpoczynkowy z ławką i mapą tras rowerowych. Skręcamy w lewo, po prawej stronie mijamy bary i restauracje, po lewej stronie natomiast są ładne widoki na Zbiornik Dziećkowice.

Wita nas Chełm Śląski. Jedziemy drogą asfaltową (prowadzi w prawo), po chwili dojedziemy do skrzyżowania – jedziemy prosto dalej niebieskim szlakiem rowerowym w drogę polną. Odbijamy w lewo. Nagle oznaczenia szlaku rowerowego się gubią – jednak my jedziemy ciągle główną drogą prosto. Wyjedziemy z lasu i pojawią się zabudowania i oznaczenia. Dojedziemy do asfaltu i skręcamy w lewo. Po chwili rozstaniemy się z naszym niebieskim kolorem – szlak skręca w prawo, a my jedziemy asfaltem prosto. Mijamy po lewej stronie punkt postojowy. Dojeżdżamy do skrzyżowania, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo. My skręcamy w lewo i jedziemy drogą z płyt betonowych. Po lewej stronie zobaczymy ogrodzenie betonowe z niebieską barierką – wjeżdżamy w bramę. Jedziemy teraz wzdłuż zbiornika drogą z płyt betonowych, która doprowadzi nas do końca pętli. Można też pojechać wzdłuż Przemszy jeśli nie wjedziemy w bramę, tylko pojedziemy wzdłuż ogrodzenia. Po chwili po prawej stronie pojawi się Przemsza. Za jej drugim brzegiem to już województwo małopolskie. Jedziemy wzdłuż rzeki aż do wiaduktu autostrady A4, za nim skręcamy w lewo i potem znów pod wiaduktem w lewo i koniec pętli.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Celinowe Górki (Jaworzno)
  • Zbiornik Dziećkowice

Dowiedz się więcej – ZBIORNIK DZIEĆKOWICE
Inne TRASY ROWEROWE JAWORZNO


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com