Siemianowice – Radiostacja Gliwice

trasy rowerowe Siemianowice - Radiostacja Gliwice

Wyjazd z Siemianowic Śląskich, Rynek Miejski
Cel: Radiostacja Gliwice
Odległość: 34km

Siemianowice Śląskie: Centrum – Chorzów: Park Śląski – Chorzów Stary – Żabie Doły – Bytom: Rozbark – Łagiewniki – Szombierki – Bobrek – Zabrze: Biskupice – Mikulczyce – Gliwice: Żarniki – Szobiszowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE – RADIOSTACJA GLIWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Siemianowicach Śląskich na Rynku Miejskim przy Pomniku Czynu Powstańczego. Mając tył pomnika za plecami jedziemy prosto w kierunku kamienicy pod adresem Plac Wolności 1. Przed nią skręcamy w prawo w ulicę jednokierunkową i na jej końcu skręcamy w prawo. Wybieramy lewy pas i skręcamy w lewo na Katowice i Chorzów w ul. Staszica. Przejeżdżamy wiaduktem nad torami i zaraz jak się skończą barierki zjeżdżamy na chodnik i skręcamy w prawo zjeżdżając obok schodów wjeżdżamy do parku. Podnosimy głowę do góry i wypatrujemy kościoła z dwoma wieżami – jedziemy w jego kierunku. Przed kościołem, wjeżdżamy w uliczkę po jego lewej stronie – ul. Kapicy. Za wiaduktem skręcamy w lewo w osiedlową ul. Wróbla, po chwili z pierwszeństwem w prawo. Przed Biedronką skręcamy w lewo i jedziemy do końca asfaltowej drogi, a potem dalej prosto wąską ścieżką pod górę. Po lewej cmentarz i ogródki działkowe, po prawej ogrodzenie szkoły. Za ogrodzeniem skręcamy w prawo. Jesteśmy w Lasku Bytkowskim, jedziemy cały czas wzdłuż jego granic. Najpierw wzdłuż ogrodzenia, potem bloków i skręcamy w lewo w ładną alejkę. Jedziemy pod górę do końca lasu. Dojedziemy do ul. Telewizyjnej. Skręcamy w prawo, po prawej stronie mijamy wieżę telewizyjną, a na skrzyżowaniu jedziemy prosto.

Wjeżdżamy do Chorzowa i jedziemy ul. Siemianowicką, po lewej stronie Park Śląski. Dojeżdżamy do ronda i skręcamy w prawo w ul. Bożogrobców. Jedziemy prosto, mijamy kościół, przejeżdżamy przez wiadukt i za nim, na dużym skrzyżowaniu przed Policją, skręcamy w lewo w ul. Legnicką. Przejeżdżamy tunelem, potem dojeżdżamy do skrzyżowania, jedziemy prosto w ul. Wiejską. Po lewej stronie mijamy kopalnie. Po chwili po prawej stronie zobaczymy „Dolinę Górnika”. Za nią skręcamy w prawo i po 500m, gdy po obu stronach ulicy zobaczymy betonowe kwadratowe bryły, skręcamy tam w lewo. Czerwona tabliczka informuje, że wjeżdżamy do Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Żabie Doły. Jedziemy kamienistą drogą. Po prawej stronie pojawia się pierwszy staw. Następnie przejeżdżamy pod pierwszym wiaduktem, a za nim po dwóch stronach, po dwa stawy i trzeci wiadukt. Mijamy kolejne dwa stawy i dalej jedziemy między brzózkami.

Już jesteśmy w Bytomiu. Jedziemy dalej prosto kamienistą drogą. Przejeżdżamy pod czwartym wiaduktem (droga 911) i dojeżdżamy do asfaltowej ul. Pszczyńskiej. Jedziemy prawie do końca i przed ul. Chorzowską oraz torami tramwajowymi skręcamy w lewo i chodnikiem dojeżdżamy do przystanku i przejścia dla pieszych, przeprowadzamy rower i wjeżdżamy w ul. Tuwima. Na małym, malowanym rondku skręcamy w prawo i przejeżdżamy obok Teatru Rozbark – to już ul. Kilara. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w prawo w ul. Łagiewnicką. Na skrzyżowaniu jedziemy w lewo na Rudę Śląską i Zabrze. Jedziemy ul. Zabrzańską prawie 3km – kierujemy się na Zabrze. W pewnym momencie wjedziemy na kostkę brukową na wiadukcie i za nim skręcamy w lewo w ul. Ustronie. Jedziemy prosto do końca i przejeżdżamy przez ul. Konstytucji prosto. Wjeżdżamy w ul. Niemcewicza, przejeżdżamy tunelem pod torami i wjeżdżamy do lasu. Jedziemy wąską asfaltową dróżką, potem wjedziemy na drogę kamienisto-żwirową. Wjedziemy pod górkę na hałdy i tam jedziemy ubitą, wyjeżdżoną drogą. Następnie, jadąc prosto wjedziemy na szerszą drogę żwirową. Jedziemy nią prosto aż do drogi z płyt betonowych, a tą do drogi asfaltowej.

To już Zabrze. Po lewej stronie Skanska. Po 350m na łuku drogi skręcamy w prawo w las. Jadąc prosto dojeżdżamy do wiaduktu, przejeżdżamy pod torami – ul. Ziemska. Znów przejeżdżamy przez tory, tym razem przejazd kolejowy. Jedziemy prosto pod dwoma wiaduktami i wjedziemy na os. Młodego Górnika. Następnie zjeżdżamy z drogi z pierwszeństwem i jedziemy prosto w kierunku Rokitnicy. Przejeżdżamy przez tory i na skrzyżowaniu ze znakiem stop skręcamy w lewo w ul. Pod Borem. Na rondzie wybieramy ostatni zjazd, na Mikulczyce. Wjedziemy na ul. Kopalnianą. Jedziemy nią do samego końca czyli 2,5km. Uwaga ulica ta nie kończy się jak będzie przejazd kolejowy, dalej jedziemy prosto i kończy się dopiero jak dojedziemy do cmentarza. Skręcamy w lewo w ul. Brygadzistów. Kolejny raz przejeżdżamy przez przejazd kolejowy. Dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, skręcamy w prawo w ul. Tarnopolską. Po 300m skręcamy w lewo w ul. Lipową, dojeżdżamy do końca i w prawo w ul. Leśną. Jedziemy nią do końca, czyli aż wjedziemy do lasu. Przez las również prosto, a za nim przejeżdżamy nad autostradą A1. Na rozwidleniu dróg (przed krzyżem) skręcamy w lewo. Jedziemy drogą szutrową prosto aż do asfaltowej ul. Żernickiej w Gliwicach.

Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym, za przystankiem skręcamy w prawo i jedziemy ścieżką rowerową. Przejeżdżamy przez most, dojeżdżamy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Kurpiowską. Jedziemy asfaltem aż dojedziemy do dużej ul. Tarnogórskiej. Skręcamy w lewo i po ok. 1,5km po prawej stronie zobaczymy nasz cel – Radiostacja Gliwice.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Czynu Powstańczego (Siemianowice Śląskie)
  • Wieża telewizyjna (Siemianowice Śląskie)
  • Park Śląski (Chorzów)
  • Żabie Doły (Chorzów/Bytom)
  • Radiostacja Gliwice

Dowiedz się więcej – RADIOSTACJA GLIWICE
Inne TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE

Similar Posts