Siemianowice – Zamek w Będzinie

trasy rowerowe Siemianowice - Zamek w Będzinie

Wyjazd z Siemianowic Śląskich, Rynek Miejski
Cel: Zamek w Będzinie
Odległość: 12km

Siemianowice Śląskie: Centrum – CzeladźBędzin: Grodziec – Łagisza

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE – ZAMEK W BĘDZINIE

Trasę rowerową zaczynamy w Siemianowicach Śląskich na Rynku Miejskim przy Pomniku Czynu Powstańczego. Wjeżdżamy na ul. Krasińskiego i jedziemy w lewo. Dojeżdżamy do końca i przed sobą zobaczymy bramę do Parku Miejskiego. Wjeżdżamy do niego i za bramą zjeżdżamy schodami po prawej stronie. Jedziemy parkową alejką prosto. W oddali po lewej stronie znajduje się Pałac Donnersmarcków. Przejeżdżamy przez cały park, mijając po drodze rzeźbę Starszej Pani siedzącej na ławce. Wyjeżdżamy obok Restauracji Parkowej i przed Młodzieżowym Domem Kultury. Skręcamy w lewo w ul. Chopina. Po chwili na skrzyżowaniu w prawo w kierunku pola golfowego – ul. Stara Szosa. Jedziemy do końca asfaltem prosto, dojedziemy do betonowych słupków, za którymi jest ścieżka leśna. Wjeżdżamy do lasu a potem drogą szutrową jedziemy między polami. Dojedziemy do osiedlowych garaży i wjeżdżamy na asfaltową ul. Siemianowicką – to już Czeladź.

Jedziemy do końca ulicy, mijając kolejne garaże i ogródki działkowe – skręcamy w prawo w ul. Staszica. Przejeżdżamy przez skrzyżowanie prosto, a przed przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną wjeżdżamy na chodnik i przeprowadzamy rower na drugą stronę ulicy. Przejeżdżamy przez most. Jedziemy chodnikiem, a potem wprowadzamy rower po schodach, chyba że ktoś wjedzie to szacun! Na górze jedziemy prosto pod górkę ul. Boczną. Dojedziemy do rozwidlenia i skręcamy w lewo w ul. Ogrodową. Jedziemy nią prawie do końca, po 750m skręcamy w prawo w wąską uliczkę osiedlową za garażami po prawej stronie – ul. Spółdzielcza. Wyjedziemy obok sklepu Społem. Wjeżdżamy w prawo na ulicę i od razu skręcamy w lewo, musimy wjechać na ul. Szpitalną. Jedziemy nią do końca, dalej wzdłuż garaży, a potem drogą gruntową wzdłuż ogródków działkowych. Dojedziemy do końca, wtedy skręcamy w prawo i za betonowym budynkiem w lewo. Potem przed polami zboża w prawo (nie przejeżdżamy pod wiaduktem) i dojedziemy do asfaltowej ul. Nowotki – Będzin.

Przejeżdżamy asfaltówkę na wprost, czyli po prawej stronie domu wjeżdżamy znów na drogę polną. Jedziemy nią niecały 1km, miniemy jedną prostopadłą polną dróżkę i na kolejnej, większej niż ta którą jedziemy, skręcamy w lewo. W oddali widać domy i drogę asfaltową – ul. Wróblewskiego. Na końcu skręcamy w prawo w ścieżkę rowerową na ul. Wolności. Jedziemy ul. Wolności cały czas prosto, po prawej stronie mamy ścieżkę rowerową. Przejeżdżamy nad drogą 86, potem ścieżka się kończy. Uwaga, na wysokości przystanku autobusowego, przed przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną, skręcamy w prawo. Jedziemy chodnikiem – czerwony szlak. Po prawej miniemy szkołę, a za nią schodami w dół. Następnie prosto przez osiedlową uliczkę i dróżką w dół. Przy kolejnej ulicy przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych i tory tramwajowe. Jedziemy dalej chodnikiem prosto. Wyjedziemy na łuku drogi osiedlowej przed blokiem Partyzantów 16. Skręcamy w lewo, po lewej stronie mijamy park z Pałacem Mieroszewskich, w którym obecnie znajduje się Muzeum Zagłębia. Dojeżdżamy do końca ulicy i dalej chodnikiem do przystanku tramwajowego. Za nim przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych i jedziemy prosto (mapa nie pozwoliła mi poprowadzić trasy po chodniku) aż do Zamku w Będzinie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Pomnik Czynu Powstańczego (Siemianowice Śląskie)
  • Pałac Donnersmarcków (Siemianowice Śląskie)
  • Pałac Mieroszewskich (Będzin)
  • Zamek w Będzinie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W BĘDZINIE
Inne TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE

Similar Posts