Tarnowskie Góry – Jezioro Przeczyckie

trasy rowerowe Tarnowskie Góry - Jezioro Przeczyckie

Wyjazd z Tarnowskich Gór, Rynek
Cel: Jezioro Przeczyckie
Odległość: 30km

Tarnowskie Góry: Śródmieście – Lasowice – Nowe ChechłoŚwierklaniecNiezdaraTąpkowiceSączówMyszkowiceNowa WieśZawadaSadowieTargoszycePrzeczyceBoguchwałowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY – JEZIORO PRZECZYCKIE

Trasę rowerową zaczynamy w Tarnowskich Górach pod Kościołem Ewangelickim Zbawiciela na Rynku. Mając kościół za plecami jedziemy w lewo i po chwili wyjeżdżamy z Rynku, skręcając w lewo w ul. Strzelecką. Jedziemy kostką brukową aż do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Zgodnie z nakazem skręcamy w prawo. Następnie dojedziemy do ronda, wybieramy zjazd na Częstochowę (3 zjazd) i wjeżdżamy na ul. Piłsudskiego. Jedziemy prosto, miniemy dworzec po prawej, nazwa ulicy zmieni się na Pokoju. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną jedziemy prosto. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym, za nim to już ul. Częstochowska. Jedziemy nią prawie 800m i na łuku drogi w lewo, gdzie po prawej stronie będą trzy ulice blisko siebie, skręcamy w tą trzecią – ul. Leśna. Jedziemy do końca i za szkołą skręcamy w prawo w ul. Sosnową, potem na końcu w lewo w ul. Siewierską. Dojedziemy do większej drogi 908. Skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost w ul. Lasowicką.

Opuszczamy Tarnowskie Góry i wita nas znak Nowe Chechło. Jedziemy główną drogą aż do miejsca, gdzie będzie ona skręcała z pierwszeństwem o 90 stopni w prawo. Wtedy jedziemy prosto i wjeżdżamy do lasu. Po 150m skręcamy w lewo a potem po 50m odbijamy w prawo. Jedziemy lasem prosto ok. 1km, po drodze mijając dwa leśne skrzyżowania. Na trzecim skręcamy w prawo i jedziemy prosto aż do drogi asfaltowej nr 78. Przejeżdżamy ją na wprost i znów wjeżdżamy między drzewa. Jedziemy 1km i odbijamy w lewo, po chwili znów dojeżdżamy do drogi 78. Skręcamy w nią w prawo i opuszczamy Świerklaniec.

Przejeżdżamy mostem nad Brynicą i wjeżdżamy do miejscowości Niezdara. Mijamy po prawej Plac Św. Floriana i na następnym skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Krzyżową i po chwili w lewo w ul. Górną. Teraz jedziemy ciągle prosto, wjedziemy do Tąpkowic – ul. Maczka. Dalej prosto i wjedziemy do miejscowości Sączów – ul. Szkolna, a za skrzyżowaniem ul. Pocztowa. Na końcu drogi, przed Autostradą Bursztynową A1, skręcamy w prawo i na kolejnym skrzyżowaniu w lewo. Ulicą Wolności przejeżdżamy pod wiaduktem A1. Jadąc prosto dojedziemy do skrzyżowania z drogą 913, skręcamy w lewo i wjeżdżamy do Myszkowic.

W Myszkowicach po 500m skręcamy w prawo w ul. Nowowiejską. Po kilkuset metrach asfalt się kończy, a my dalej drogą gruntową jedziemy do asfaltowej drogi – ul. Dalekówka. Skręcamy w prawo i po krótkim pedałowaniu wjedziemy do Nowej Wsi. Na końcu drogi skręcamy w prawo i d razu w lewo w ul. Nowowiejską. Wjeżdżamy do miejscowości Zawada. Jadąc prosto główną drogą nazwa ulicy zmieni się na Dworską. Kolejna miejscowość – Sadowie. Dalej prosto ul. Kościuszki, a potem Kościelną w Targoszycach. Dojedziemy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto, wjedziemy w ul. Głowackiego.

No i jesteśmy w Przeczycach, przejeżdżamy wiaduktem nad Wschodnią Obwodnicą GOP S1 i ul. Targową dojedziemy do skrzyżowania. Skręcamy w lewo na Mierzęcice w ul. 21 Stycznia. Jedziemy prosto aż dojrzymy czerwoną tabliczkę WOPR ze strzałką w prawo. Skręcamy tak jak pokazuje strzałka i dojedziemy do przystani z małym molo, boiskiem do piłki plażowej. Jesteśmy już nad Jeziorem Przeczyckim. Żeby się czegoś napić lub zjeść, jedziemy do miejscowości Boguchwałowice na zachodnim brzegu jeziora. Wracamy do głównej ulicy i skręcamy w prawo, jak dojedziemy do drogi asfaltowej mocno skręcającej w prawo – skręcamy tam, ul. Nadbrzeżna. Można spróbować wcześniej skręcić w prawo i skrócić sobie drogę przez domki kempingowe, co prawda jest tabliczka o zakazie wstępu – teren prywatny, ale mi się udało. Jadąc ul. Nadbrzeżną dojedziemy do łuku drogi, przed nami znów zobaczymy jezioro i plażę. Jedziemy główną drogą, która w pewnym momencie skręca 90 stopni w lewo. Za zakrętem wspinamy się pod górę, potem zjazd i dojedziemy do dróżki z kostki brukowej, przejeżdżamy nią prosto i znów asfaltem pod górę. Na końcu skręcamy w prawo i jesteśmy przy knajpkach w Boguchwałowicach nad Jeziorem Przeczyckim.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Rynek (Tarnowskie Góry)
  • Jezioro Przeczyckie

Dowiedz się więcej – JEZIORO PRZECZYCKIE
Inne TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY

Similar Posts