Tarnowskie Góry – Zamek w Siewierzu

trasy rowerowe Tarnowskie Góry - Zamek w Siewierzu

Wyjazd z Tarnowskich Gór, Rynek
Cel: Zamek w Siewierzu
Odległość: 42km

Tarnowskie Góry: Śródmieście – Lasowice – Nowe ChechłoŚwierklaniecWymysłówDobieszowiceRogoźnikSiemoniaGóra SiewierskaStrzyżowiceGoląszaDąbieToporowicePrzeczyceWojkowice KościelnePodwarpieDąbrowa Górnicza: Trzebiesławice – Glinianki – Siewierz

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY – ZAMEK W SIEWIERZU

Trasę rowerową zaczynamy w Tarnowskich Górach pod Kościołem Ewangelickim Zbawiciela na Rynku. Mając kościół za plecami jedziemy w lewo i po chwili wyjeżdżamy z Rynku, skręcając w lewo w ul. Strzelecką. Jedziemy kostką brukową aż do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Zgodnie z nakazem skręcamy w prawo. Następnie dojedziemy do ronda, wybieramy zjazd na Częstochowę (3 zjazd) i wjeżdżamy na ul. Piłsudskiego. Jedziemy prosto, miniemy dworzec po prawej, nazwa ulicy zmieni się na Pokoju. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną jedziemy prosto. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym, za nim to już ul. Częstochowska. Jedziemy nią prawie 800m i na łuku drogi w lewo, gdzie po prawej stronie będą trzy ulice blisko siebie, skręcamy w tą trzecią – ul. Leśna. Jedziemy do końca i za szkołą skręcamy w prawo w ul. Sosnową, potem na końcu w lewo w ul. Siewierską. Dojedziemy do większej drogi 908. Skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost w ul. Lasowicką.

Opuszczamy Tarnowskie Góry i wita nas znak Nowe Chechło. Jedziemy główną drogą aż do miejsca, gdzie będzie ona skręcała z pierwszeństwem o 90 stopni w prawo. Wtedy jedziemy prosto i wjeżdżamy do lasu. Po 660m skręcamy w prawo wjeżdżając na szlak rowerowy „Leśno Rajza” oznaczony literami LR. Na końcu obok szlabanu wyjeżdżamy z lasu i skręcamy w lewo.

Jesteśmy w Świerklańcu. Dojedziemy do większej drogi 78. Przecinamy ją prosto i wjeżdżamy do Parku Świerklaniec. Jedziemy 150m prosto, a potem dwa razy odbijamy w prawo. Wyjedziemy dróżką obok Kościoła Dobrego Pasterza, na jej końcu skręcimy w lewo. Pojedziemy łukiem w prawo, a po lewej stronie możemy odwiedzić Mini Zoo. Przejeżdżamy przez mostek i za nim skręcamy w lewo. Przed nami natomiast główny plac Parku z fontanną i rzeźbami a w oddali Pałac Kawalera. Dojeżdżamy do masztu i dalej kręcimy prawą stroną akwenu. Przejedziemy przez kilka mostków, miniemy plac zabaw po prawej i dojedziemy do przystani kajakowej. Za nią skręcimy w prawo, przejedziemy przez kolejny mostek i dojedziemy do Jeziora Świerklaniec. Skręcamy w prawo i jedziemy brzegiem. Dojedziemy do końca, za szlabanem skręcamy w lewo.

Jedziemy ul. Leśną i wjeżdżamy do Wymysłowa. Drogą z pierwszeństwem o 90 stopni skręcamy w prawo i po chwili skręcamy w lewo w ul. Sienkiewicza. Jedziemy prosto, wjedziemy do Dobieszowic i przejedziemy nad Autostradą Bursztynową A1. Gdy dojedziemy do końca drogi skręcamy w prawo i po chwili w lewo w ul. Kolonia Amandy. Jadąc prosto nazwa ulicy zmieni się na Cmentarną i nią dojedziemy do Zalewu Rogoźnik 1 (po prawej) i Rogoźnik 2 (po lewej stronie). Przejeżdżamy przez mostek i dalej na skrzyżowaniu w lewo w ul. Cmentarną.

Wjeżdżamy do Siemoni, a dalej na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w drogę 913 na Będzin. Następnie skręcamy w lewo na Dąbie. Jesteśmy w miasteczku Góra Siewierska. Jedziemy prosto pod górę ul. Kościuszki. Dojedziemy do skrzyżowania, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi w lewo, my jedziemy prosto. Jest to dalej ul. Kościuszki. Po chwili na rozwidleniu jedziemy w prawo na Dąbie. Jedziemy ul. Leśną aż do Strzyżowic. Po chwili wjedziemy do Goląszy. Jadąc główną drogą przejedziemy przez Dąbie – ul. Pocztowa. Następnie Toporowice i tam na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Dąbrowską. Po 900m skręcamy w lewo w ciemną, kamienistą w ul. Łąkową. Między polami dojedziemy do wiaduktu pod drogą S1. Przejeżdżamy pod nim i jedziemy asfaltem prosto do skrzyżowania – to już Przeczyce.

Skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost i jedziemy ul. Zarzeczną, cały czas główną drogą. Uwaga bo na rozwidleniu główna droga prowadzi po łuku w prawo. Wjeżdżamy do Wojkowic Kościelnych jedziemy prosto, aż za ciągiem domów pojawi się skrzyżowanie z prostopadłą ulicą po lewej stronie. Skręcamy w lewo i jedziemy do następnego skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo. Jedziemy prosto przez Podwarpie aż do dużego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przez skrzyżowanie prosto na Trzebiesławice.

Jadąc prosto wjedziemy do Dąbrowy Górniczej. Jedziemy drogą z pierwszeństwem, która prowadzi w lewo. Jedziemy dalej ul. Zachodnią. Po niecałych 500m po lewej stronie zobaczymy ścieżkę rowerową z kostki brukowej. Przy niej jest słupek z oznaczeniem czerwonego szlaku rowerowego – „Szlak Zamkowy”. Wjeżdżamy na nią, po chwili nawierzchnia się zmieni na szuter. Gdy dojedziemy do asfaltowej drogi skręcamy w prawo, a po chwili znów na ścieżkę rowerową w lewo. Jedziemy szutrem między polami ciągle prosto, aż dojedziemy do asfaltowej ul. Młyńskiej obok jeziora w Siewierzu.

Skręcamy w prawo i ul. Młyńską jedziemy do końca. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Zagłębiowską. Przejeżdżamy nad rzeką Mitręga. Jedziemy główną drogą, która po kilku zakrętach zmieni nazwę na Krakowska. Przejeżdżamy pod wiaduktem drogi 78, następnie mostem nad Czarną Przemszą i za nim, po prawej stronie pokaże się nam zamek. Skręcamy w prawo i podjeżdżamy pod same mury Zamku w Siewierzu.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Rynek (Tarnowskie Góry)
  • Park Świerklaniec
  • Kościół Dobrego Pasterza (Świerklaniec)
  • Mini zoo (Świerklaniec)
  • Pałac Kawalera (Świerklaniec)
  • Jezioro Świerklaniec
  • Zalew Rogoźnik (Rogoźnik)
  • Zamek w Siewierzu

Dowiedz się więcej – ZAMEK W SIEWIERZU
Inne TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY

Similar Posts