Dąbrowa Górnicza – Zamek w Siewierzu

trasy rowerowe Dąbrowa Górnicza - Zamek w Siewierzu

Wyjazd z Dąbrowy Górniczej, Plac Wolności
Cel: Zamek w Siewierzu
Odległość: 21km

Dąbrowa Górnicza: Centrum – Pogoria III – Pogoria IV – Wojkowice KościelneDąbrowa Górnicza: Trzebiesławice – Glinianki – Siewierz

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE DĄBROWA GÓRNICZA – ZAMEK W SIEWIERZU

Trasę rowerową zaczynamy w Dąbrowie Górniczej pod pomnikiem Bohaterom Czerwonych Sztandarów na Placu Wolności, przy Ławeczce Jimiego Hendrixa. Mając pomnik przed sobą jedziemy w prawo. Dojeżdżamy do ul. Górników Redenu i skręcamy w nią w lewo. Jedziemy lekko ponad 200m i jadąc cały czas prosto wjeżdżamy w ul. Konopnickiej. Ma ona wyznaczony na jezdni pas rowerowy. Ulicą tą jedziemy 1,5km, do samego końca, potem skręcam w prawo gdy zobaczymy przed sobą znak zakaz wjazdu. Jedziemy ul. Olszową, potem skręcamy w lewo w Siewierską. Jedziemy prosto aż dojedziemy do ścieżki rowerowej, skręcamy w prawo i dojeżdżamy do ścieżki rowerowej na Pogorii III. Jedziemy w lewo, gdy dojedziemy do altany z cegły skręcamy w ścieżkę w lewo i dojedziemy do ścieżki rowerowej wokół Pogorii IV. Wjeżdżamy na nią i jedziemy w lewo. Objeżdżamy pół jeziora, skończy się asfaltowa ścieżka rowerowa i dojedziemy do większego placu, gdzie samochody parkują na piachu. To już Wojkowice Kościelne. Jest tam kilka tablic informacyjnych i droga, w którą skręcamy w lewo (droga prostopadła do jeziora). Przejeżdżamy mostkiem nad rzeką, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i po chwili, przed kolejnym mostkiem, skręcamy w prawo w ul. Piastowską. Po 850m droga skręca w lewo, a po chwili, za krzyżem skręcamy w prawo. Przejeżdżamy pod drogą S1, dalej droga prowadzi w prawo. Wjeżdżamy asfaltem do lasu, tam główną drogą w lewo i dojedziemy do końca drogi, skrzyżowanie ze znakiem stopu.

Ponownie jesteśmy w Dąbrowie Górniczej. Dziwne skrzyżowanie, najpierw stop, potem rondo. Generalnie musimy przejechać praktycznie na wprost. Jedziemy dalej ul. Zachodnią. Po niecałych 500m po lewej stronie zobaczymy ścieżkę rowerową z kostki brukowej. Przy niej jest słupek z oznaczeniem czerwonego szlaku rowerowego – „Szlak Zamkowy”. Wjeżdżamy na nią, po chwili nawierzchnia się zmieni na szuter. Gdy dojedziemy do asfaltowej drogi skręcamy w prawo, a po chwili znów na ścieżkę rowerową w lewo. Jedziemy szutrem między polami ciągle prosto, aż dojedziemy do asfaltowej ul. Młyńskiej obok jeziora w Siewierzu.

Skręcamy w prawo i ul. Młyńską jedziemy do końca. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Zagłębiowską. Przejeżdżamy nad rzeką Mitręga. Jedziemy główną drogą, która po kilku zakrętach zmieni nazwę na Krakowska. Przejeżdżamy pod wiaduktem drogi 78, następnie mostem nad Czarną Przemszą i za nim, po prawej stronie pokaże się nam zamek. Skręcamy w prawo i podjeżdżamy pod same mury Zamku w Siewierzu.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Pomnik Bohaterom Czerwonych Szandarów (Dąbrowa Górnicza)
  • Ławeczka Jimiego Hendrixa (Dąbrowa Górnicza)
  • Pogoria III (Dąbrowa Górnicza)
  • Pogoria IV (Dąbrowa Górnicza)
  • Zamek w Siewierzu

Dowiedz się więcej – ZAMEK W SIEWIERZU
Inne TRASY ROWEROWE DĄBROWA GÓRNICZA

Similar Posts