Tychy – Zalew Łęg

Tychy – Zalew Łęg

trasy rowerowe Tychy - Zalew Łęg

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Zalew Łęg, Jaworzno
Odległość: 26km

Tychy: Centrum – Czułów – Katowice: Murcki – Mysłowice: Wesoła – Krasowy – Hajdowizna – Brzezinka – Jaworzno: Wysoki Brzeg

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE TYCHY – ZALEW ŁĘG

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego i przed dużym skrzyżowaniem skręcamy w prawo w ul. Baziową. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Starokościelną. Dojeżdżamy do dużej ul. Bielskiej, przejeżdżamy na jej drugą stronę, skręcamy w prawo i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową oznaczoną kolorem zielonym. Jedziemy prosto, nazwa ulicy zmieni się na Katowicką. Po prawej mijamy Browary Tyskie. Po ok. 4,5km droga się kończy i natrafiamy na mały problem. Mamy znak zakaz wjazdu przed sobą na rozwidleniu. Musimy pojechać pod prąd, także zjeżdżamy z asfaltu i poboczem przejeżdżamy ok. 50m po czym skręcamy w dróżkę leśną w lewo, przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim w prawo. Jedziemy główną drogą i dojedziemy do drogi 86 – jedziemy wzdłuż niej, przejeżdżając przez mostek, a potem obok punktu poboru wody. Dojedziemy do ul. Boya-Żeleńskiego.

Skręcamy w prawo przejeżdżamy nad drogą 86, wjeżdżamy na chwile do Katowic, potem do Mysłowic, po prawej stronie mijamy Kopalnie Wesoła. Za torami na rondzie skręcamy w prawo (drugi zjazd z ronda) na Lędziny i Ławki w ul. Piastów Śląskich. Za chwile na rozwidleniu odbijamy w lewo i przejeżdżamy pod rurami ciepłociągu. Gdy po prawej stronie zobaczymy parking dla tirów skręcamy w lewo w ul. Plebiscytową. Jedziemy nią prosto ponad 2km aż do końca, do znaku ustąp pierwszeństwa. Zwróćcie uwagę na zabytkowy wapiennik na polach po prawej stronie. Następnie dalej prosto w ul. PCK, a gdy ta będzie skręcać z pierwszeństwem w prawo, my zjeżdżamy z niej w lewo na łuku drogi ul. Konopnickiej. Mijamy tartak i wjeżdżamy asfaltem do lasu. Na końcu drogi skręcamy w prawo w ul. Spokojną. Jedziemy nią prosto aż nazwa ulicy zmieni się na Dolną i pedałujemy prosto z pierwszeństwem. Po prawej stronie miniemy firmę Teseco i za nią skręcamy w prawo. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym, a następnie dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem stop. Przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie i drogą szutrową dojedziemy do ekranów dźwiękochłonnych, przed którymi skręcamy w lewo. Dojedziemy do wiaduktu pod drogą S1 – skręcamy w prawo, ale nie pierwszą tylko drugą ul. Chrzanowska (tam gdzie znak ustąp pierwszeństwa). Przejeżdżamy pod wiaduktem i jedziemy prosto w kierunku elektrowni.

Wjeżdżamy do Jaworzna, przejeżdżamy przez przejazd kolejowy, następnie skręcamy w prawo w ul. Promienną. Jedziemy prosto, po lewej stronie mijamy Elektrownie Jaworzno. Znowu przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i za nim skręcamy w prawo w las. Jedziemy główną leśną drogą oznaczoną czarnym szlakiem rowerowym i po ok. 0,5km (tak jak pokazuje tabliczka) i skręcamy w prawo. Po ponad 200. metrach docieramy nad Zalew Łęg.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Żyrafa (Tychy)
  • Stadion Miejski (Tychy)
  • Browary Tyskie (Tychy)
  • Kopalnia Wesoła (Mysłowice)
  • Wieża Radiowo-Telewizyjna (Mysłowice)
  • Zabytkowy wapiennik (Mysłowice)
  • Elektrownia Jaworzno III
  • Zalew Łęg

Dowiedz się więcej – ZALEW ŁĘG
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com