Zalew Łęg

Zalew Łęg

Zalew Łęg to bardzo spokojne miejsce znajdujące się w środku lasu w pobliżu Elektrowni III w Jaworznie. Idealne miejsce zarówno na przerwę podczas długiej rowerowej wycieczki, ale także jako jej cel!

Zalew Łęg jest to malowniczo położony zbiornik wodny w dolinie Przemszy. Otaczają go drzewostany sosnowe na siedliskach borów sosnowych i mieszanych, natomiast brzegi stawu porasta wąski pas roślinności nadwodnej. Krajobraz Łęgu uzupełnia dominujący nad okolicą wysoki komin elektrowni, która znajduje się kilka kilometrów od stawu.

Ten urokliwie położony jaworznicki staw jest systematycznie zarybiany i wykorzystywany przez koło wędkarskie, więc można spotkać tutaj wielu wędkarzy wyciągających chociażby okazałe karpie. Jest to wspaniałe miejsce również dla miłośników wycieczek rowerowych. Tym bardziej, że przebiega tędy czarny szlak rowerowy nr 472. Nad zalewem jest mała altanka, ławki, stoliki a także molo. To ciche i spokojne miejsce jest więc idealne na zrelaksowanie się, wychillowanie i odreagowanie od codziennych obowiązków.

STAWY PODŁĘŻE

Kawałek, bo około kilometr od zalewu Łęg znajdują się kolejne śródleśne stawy – Podłęże. Są to rozdzielone szutrową drogą zalewiska pogórnicze, powstałe w wyniku zapadania się gruntów.

Zalew Łęg

PROPOZYCJE WYCIECZEK ROWEROWYCH

Z Katowic nad turkusowe wody Jaworzna
Z Katowic nad turkusowe wody Jaworzna

Niezwykle ciekawa wycieczka z Katowic do Jaworzna… Po drodze zabytkowe osiedla robotnicze, miejsca historyczne, leśne stawy i zrewitalizowane kamieniołomy!

Stawy i jeziora Jaworzna
Stawy i jeziora Jaworzna

Motywem przewodnim 46-kilometrowej pętli rowerowej są zbiorniki wodne na terenie Jaworzna. Trasa świetna na każdą porę roku! Zobaczcie w zimowej scenerii…

Wyprawa rowerowa dookoła Beskidu Śląskiego
Dookoła Beskidu Śląskiego

Wyprawa rowerowa dookoła Beskidu Śląskiego. Dwa dni wspaniałej, rowerowej przygody. Piękne widoki, strome podjazdy, Wiślana Trasa Rowerowa…

Wyprawa Szlak Orlich Gniazd
Wyprawa rowerowa Szlak Orlich Gniazd

Trzydniowa wyprawa rowerowa z Mysłowic do Częstochowy, a potem rowerowym szlakiem Orlich Gniazd do Krakowa i znów do Mysłowic. Ponad 350km po pięknych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej…

TRASY ROWEROWE

ZALEW ŁĘG – GALERIA

Similar Posts