Czarny szlak rowerowy nr 122 w Katowicach

Czarny szlak rowerowy nr 122 w Katowicach

Czarny szlak rowerowy nr 122 w Katowicach ma 6km długości. Zaczyna się na skrzyżowaniu ulic Załęska i Szadoka, a kończy się na ul. Medyków w Panewnikach.

Początek: Brynów
Koniec: Śląski Uniwersytet Medyczny
Odległość: 6km

Katowice: Załęska Hałda-Brynów – Ligota-Panewniki

MAPA

Pobierz ślad trasy: GPX | KML | RAR

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

CZARNY SZLAK ROWEROWY NR 122 W KATOWICACH

Czarny szlak rowerowy w Katowicach (nr 122) zaczyna się na skrzyżowaniu ulic Załęska i Szadoka. Szlak ten jest łącznikiem między czerwonym szlakiem rowerowym nr 103 i żółtym szlakiem rowerowym nr 2. Oznakowania przeprowadzają nas przez tory, za którymi skręcamy w prawo i przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym. Obok ogródków działkowych jedziemy po szutrach, a potem asfaltem do końca drogi. Wjeżdżamy na nieco bardziej ruchliwą ulicę, ale za torami z niej zjeżdżamy i ładną drogą asfaltową, a potem szutrową wjeżdżamy do Lasów Panewnickich, które swą powierzchnią obejmują Katowice, Mikołów, Rudę Śląską i Chorzów.

Pojawiają się oznakowania czerwonego szlaku rowerowego nr 103, który będzie nam towarzyszył przez kilka kilometrów aż do skrzyżowania leśnych dróg niemal na granicy katowickich dzielnic oraz Chorzowa. Piękny las, fajna droga – super miejsce na rowerową przejażdżkę!

Niewiele ponad 600 metrów od zakończenia czerwonego szlaku rowerowego, na terenie Chorzowa, znajduje się Uroczysko Buczyna. Jest to zespół przyrodniczo-krajobrazowy porośnięty kwaśną buczyną niżową i związanymi z nią gatunkami roślin i zwierząt. Piękne miejsce! Warto nieco zboczyć ze szlaku i pojechać!

Wjeżdżamy do dzielnicy Ligota-Panewniki. Przejeżdżamy przez tory i ulicą Ogrodową jedziemy między zabudowaniami osiedla Kokociniec. Osiedle otoczone jest z trzech stron lasem i znajduje się w pierwszej strefie czystości powietrza. Wjeżdżamy na ul. Kruczą, przejeżdżamy nad rzeką Kłodnica i dojedziemy do ruchliwej ul. Panewnickiej. Skręcamy w prawo, ale po niecałych 200m, przed marketem spożywczym, skręcamy w lewo w mniejszą ul. Ludową. Dojedziemy nią do końca, pojawi się pod kołami droga gruntowa i po chwili wjedziemy na ostatnią prostą. Niestety jedziemy po płytach betonowych! Po prawej stronie mijamy budynki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którego absolwentem jest m.in. Andrzej Bochenek. Czarne oznakowania kończą się przy ul. Medyków, którą biegnie żółty szlak rowerowy nr 2.

CIEKAWE MIEJSCA NA SZLAKU:

  • Uroczysko Buczyna (Chorzów)
  • Śląski Uniwersytet Medyczny

GALERIA

Similar Posts