Mapy Google – jak korzystać

Mapy Google – jak korzystać

Mapy Google

Wszystkie mapy na stronie Rowerem Po Śląsku są wykonane w Mapach Google. Każdy może zobaczyć te mapy, jednak tylko użytkownicy kont Google mają dostępnych więcej opcji, np. drukowanie, zapisywanie, pobieranie.

 

 

MAPY GOOGLE

Mapy Google

DODAJ DO TWOICH MAP GOOGLE

Mając konto Google i będąc na nim zalogowany możesz skopiować mapę na swoje konto. Wystarczy kliknąć na gwiazdkę Mapy Google. Gdy gwiazdka będzie żółta Mapy Google to mapa zostanie zapisana na Dysku Google oraz w Mapach Google. Mapę można później otworzyć na dowolnym urządzeniu, na którym się zalogujemy do swojego konta. W Mapach Google wystarczy wejść w „Twoje miejsca” i na dole są zapisane na naszym koncie mapy.

UWAGA! Nie ma możliwości nawigacji. Włączając lokalizację GPS na smartfonie, zobaczymy na mapie, w którym miejscu się znajdujemy, ale nie będziemy nawigowani przez smartfon, czyli nie będziemy otrzymywać żadnych komunikatów o kierunku jazdy.

Mapy Google

Mapy Google

POBIERANIE MAPY NA DYSK

Klikając na „Wyświetl większą mapę” Mapy Google (na mapie prawy górny róg) mapa otworzy się na całym ekranie w nowej karcie przeglądarki. Wchodzimy w „Opcje” Mapy Google i wybieramy „Pobierz KML”. Wyskoczy okienko, gdzie możemy wybrać format eksportu:

  • Aktualizuj dane za pomocą linku sieciowego do pliku KML (potrzebne połączenie z internetem)
    Eksport do pliku KMZ
  • Eksport do pliku KML zamiast KMZ (nie uwzględnia ikon niestandardowych)
    Eksport do pliku KML

KMZ jest skompresowaną wersją pliku KML. Plik KML możemy wgrać do urządzenia do nawigacji lub aplikacji na smartfonie. Możemy go też skonwertować na GPX używając tej strony: kml2gpx.com.

DRUKOWANIE MAPY

Klikając na „Wyświetl większą mapę” Mapy Google (na mapie prawy górny róg) mapa otworzy się na całym ekranie w nowej karcie przeglądarki. Wchodzimy w „Opcje” Mapy Google i wybieramy „Drukuj mapę”. Wyskoczy okienko, gdzie możemy wybrać ustawienia papieru, orientację i format. Mapa wydrukuje się w takiej wielkości, jaka jest wyświetlana. Jeśli chcemy wydrukować mapę bardziej dokładną to powiększamy ją korzystając w przycisku + do pożądanej wielkości, a następnie wybieramy w opcjach „Drukuj mapę”.

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com