Katowice – Zbiornik Dziećkowice

Katowice – Zbiornik Dziećkowice

trasy rowerowe Katowice - Zbiornik Dziećkowice

Wyjazd z Katowic, Park Powstańców Śląskich
Cel: Zbiornik Dziećkowice, Imielin/Chełm Śląski
Odległość: 28km

Katowice: Śródmieście – Zawodzie – Muchowiec – Giszowiec – Mysłowice: Wesoła – Morgi – Brzezinka – Kosztowy – Dziećkowice – Imielin

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE KATOWICE – ZBIORNIK DZIEĆKOWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Katowicach w Parku Powstańców Śląskich przy Pomniku Generała Ziętka. Jedziemy ul. Uniwersytecką w kierunku Qubus Hotel. Skręcamy w lewo w Chełkowskiego, tam gdzie jest płatny parking. Dojeżdżamy do ul. Bankowej i skręcamy w prawo, przejeżdżamy obok Uniwersytetu Śląskiego. Przed rzeką Rawą skręcamy w lewo w Bulwary Rawy i ścieżką rowerową jedziemy prosto przecinając ul. Dudy-Gracza i Bogucicką. Przed drogą 86, przejeżdżamy górą przez Rawę. Jedziemy dalej ścieżką rowerową wzdłuż drogi 86, przejeżdżamy pod mostem. Przed stacją benzynową zjeżdżamy w prawo, zjeżdżamy dróżką w dół w Dolinę 3 Stawów. Skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż łąki, na końcu znów w lewo – dojedziemy do drogi asfaltowej (parkuje tam zawsze dużo aut). Na asfalt wjeżdżamy w prawo. Jedziemy ul. Trzech Stawów, na łuku koło siłowni skręcamy w lewo, wjeżdżamy po schodach i jedziemy cały czas prosto mijając po lewej stronie KWK Staszic. Zaraz przed dojazdem do drogi 86 skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż drogi 86 aż dojedziemy do ul. 73 Pułku Piechoty, skręcamy w lewo a potem na światłach w prawo w ul. Karolinki. Zaraz skręcamy w lewo i jedziemy 700m, po czym skręcamy w lewo w las (nie na Rybaczówkę tylko w następną dróżkę). Jedziemy prosto 750m i na większym leśnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Dojedziemy do asfaltu a potem dużego skrzyżowania. Przejeżdżamy prosto lub dla bezpieczeństwa przeprowadźmy rower przejściem dla pieszych na drugą stronę. Jedziemy ulicą Górniczego Stanu. Miniemy Kościół po lewej i cmentarz po prawej, po czym dojedziemy do skrzyżowania gdzie musimy ustąpić pierwszeństwa. Jedziemy prosto (zielony szlak rowerowy) i gdy droga z pierwszeństwem prowadzi w lewo, my dalej jedziemy prosto, dojedziemy do drogi w prawo w las. Skręcamy i jedziemy przez las 1,4km, początkowo asfaltem, a przed bramą zjeżdżamy w prawo i do końca prosto. Wyjedziemy na ul. Granica Wesołej z długim ogrodzeniem – skręcamy w lewo.

Wjeżdżamy do Mysłowic, nazwa ulicy zmienia się na Graniczna. Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym. Skręcamy w lewo w ul. Leśną i po 200m w prawo w ul. Równoległą. Po 750m (gdy zobaczymy lustro na skrzyżowaniu) skręcamy w lewo i od razu w prawo w ul. Wybickiego. Wjeżdżamy prosto na drogę z pierwszeństwem i jedziemy pod górkę. Dojedziemy do ronda, przejeżdżamy je prosto. Dalej nazwa ulicy zmienia się na Leśną, a za torami na ul. Reja. Dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną – przejeżdżamy prosto. Za światłami jedziemy dalej ul. Reja aż do końca, skręcamy w lewo. Pojawia się zielony szlak rowerowy. Przejeżdżamy przejściem pod drogą S1 i dojeżdżamy do końca ulicy. Skręcamy w lewo i zaraz w prawo w ul. Cmentarną. Na rozwidleniu, gdzie w lewo jest ślepa, my jedziemy w prawo, a potem prosto między murami cmentarza. Pamiętajmy, że jedziemy cały czas zielonym szlakiem rowerowym. Jedziemy prosto drogą gruntową, mijając hale magazynowe i krzyż. Przez skrzyżowanie prosto i dojedziemy do torów, przed nimi odbijamy w prawo. Jadąc lasem po prawej stronie torów dojedziemy do asfaltowej ul. Długiej – skręcamy w lewo. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy, a potem pod wiaduktem autostrady A4. Mijamy stadninę koni, potem przejeżdżamy przez mały mostek nad małą rzeczką. Jedziemy główną drogą ponad 3km i gdy w oddali zobaczymy znak Jaworzno w lewo, Imielin w prawo to wcześniej skręcamy w prawo w jednokierunkową ul. Poprzeczną. Jedziemy do końca, skręcamy w prawo w ul. Zachęty.

Po chwili, między tablicami terenu Mysłowic i Imielina skręcamy w lewo w małą ścieżkę oznaczoną niebieskim szlakiem rowerowym. Dojedziemy do asfaltowej ul. Satelickiej – przejeżdżamy ją na wprost dalej jadąc drogą polną, która po wjeździe do lasu mocno się zwęża. Dojedziemy do tunelu pod drogą, za nim prosto aż zobaczymy Zbiornik Dziećkowice.

OBJAZD (13km)

Polecam jechać w prawo przed Zbiornikiem Dziećkowice. Po ok. 550m skręcamy w lewo, pojawiają się oznaczenia niebieskiego szlaku rowerowego. Jedziemy ok. 2,2km prosto ciągle patrząc na oznaczenia na drzewach. Gdy przed nami zobaczymy bramę i dom z bali skręcamy w lewo tak jak pokazują oznaczenia. Jedziemy lasem prosto aż do końca i skręcamy w prawo. Wyjedziemy na łuku drogi asfaltowej – ul. Wandy. Znajduje się też tam punkt odpoczynkowy z ławką i mapą tras rowerowych. Skręcamy w lewo, po prawej stronie mijamy bary i restauracje, po lewej stronie natomiast są ładne widoki na Zbiornik Dziećkowice.

Wita nas Chełm Śląski. Jedziemy drogą asfaltową (prowadzi w prawo), po chwili dojedziemy do skrzyżowania – jedziemy prosto dalej niebieskim szlakiem rowerowym w drogę polną. Odbijamy w lewo. Nagle oznaczenia szlaku rowerowego się gubią – jednak my jedziemy ciągle główną drogą prosto. Wyjedziemy z lasu i pojawią się zabudowania i oznaczenia. Dojedziemy do asfaltu i skręcamy w lewo. Po chwili rozstaniemy się z naszym niebieskim kolorem – szlak skręca w prawo, a my jedziemy asfaltem prosto. Mijamy po lewej stronie punkt postojowy. Dojeżdżamy do skrzyżowania, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo. My skręcamy w lewo i jedziemy drogą z płyt betonowych. Po lewej stronie zobaczymy ogrodzenie betonowe z niebieską barierką – wjeżdżamy w bramę. Jedziemy teraz wzdłuż zbiornika drogą z płyt betonowych, która doprowadzi nas do końca pętli. Można też pojechać wzdłuż Przemszy jeśli nie wjedziemy w bramę, tylko pojedziemy wzdłuż ogrodzenia. Po chwili po prawej stronie pojawi się Przemsza. Za jej drugim brzegiem to już województwo małopolskie. Jedziemy wzdłuż rzeki aż do wiaduktu autostrady A4, za nim skręcamy w lewo i potem znów pod wiaduktem w lewo i koniec pętli.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
  • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
  • Uniwersytet Śląski (Katowice)
  • Dolina Trzech Stawów (Katowice)
  • Zbiornik Dziećkowice

Dowiedz się więcej – ZBIORNIK DZIEĆKOWICE
Inne TRASY ROWEROWE KATOWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com