Siemianowice – Nikiszowiec

trasy rowerowe Siemianowice - Nikiszowiec

Wyjazd z Siemianowic Śląskich, Rynek Miejski
Cel: Nikiszowiec, Katowice
Odległość: 14km

Siemianowice Śląskie: Centrum – Katowice: Bogucice – Zawodzie – Muchowiec – Janów-Nikiszowiec

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE – NIKISZOWIEC

Trasę rowerową zaczynamy w Siemianowicach Śląskich na Rynku Miejskim przy Pomniku Czynu Powstańczego. Wjeżdżamy na ul. Krasińskiego i jedziemy w prawo. Dojeżdżamy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Śniadeckiego. Na końcu przed nami zobaczymy Pływalnie Miejską, skręcamy przed nią w lewo i wjeżdżamy do Parku Hutniczego. Od razu odbijamy w alejkę parkową w prawo. Na końcu wyjedziemy na ul. 27 Stycznia. Skręcamy w prawo i przejeżdżamy przez tory, za nimi w lewo w ul. Głowackiego. Jedziemy drogą z pierwszeństwem w ul. Matejki, a dalej krętą drogą między starymi fabrykami. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem ulicami Konopnickiej i Plebiscytową.

Wjedziemy do Katowic i na końcu drogi skręcamy w lewo w ul. Konduktorską. Znowu wjeżdżamy do Siemianowic Śląskich. Jedziemy znów krętą drogą z pierwszeństwem w strefie przemysłowej. Znów wjeżdżamy do Katowic i dojeżdżamy do ronda, skręcamy na nim w prawo (pierwszy zjazd). Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po lewej stronie drogi. Dojedziemy do przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.  Po drugiej stronie ul. Bohaterów Monte Cassino skręcamy w lewo i jedziemy chwilę wzdłuż niej. Zaraz skręcamy w prawo w ul. Podhalańską – na os. J. Kukuczki, po chwili ścieżka rowerowa się kończy i wjeżdżamy na asfalt. Przyjeżdżamy obok cmentarza, dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem STOP. Jedziemy prosto w ul. Normy i na następnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Markiefki i od razu w prawo w wąską ul. Piotra. Wjedziemy na chodnik i dojedziemy między blokami do ul. Ścigały – skręcamy w lewo. Jedziemy do końca ulicy, dalej z pierwszeństwem jedziemy w lewo w ul. Kopalnianą. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i przejeżdżamy pod wiaduktem, a za nim skręcamy w prawo na chodnik i korzystamy z przejazdu pod drogą 79. Po drugiej stronie skręcamy w lewo i wjeżdżamy w prawo na ul. Bogucickiej. Przed mostem nad Rawą skręcamy w lewo na ścieżkę rowerową Bulwary Rawy. Przed wiaduktem drogi 86 obok przeszklonego budynku Uniwersytetu Śląskiego, przejeżdżamy górą przez Rawę. Jedziemy dalej ścieżką rowerową wzdłuż drogi 86, przejeżdżamy pod wiaduktem.

Przed stacją benzynową zjeżdżamy w prawo, zjeżdżamy dróżką w dół w Dolinę 3 Stawów. Skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż łąki, na końcu znów w lewo – dojedziemy do drogi asfaltowej (parkuje tam zawsze dużo aut). Na asfalt wjeżdżamy w prawo i zaraz (wjeżdżamy na ścieżkę rowerową) skręcamy w lewo przejeżdżając pod drogą ekspresową 86. Na końcu mamy przejście dla pieszych/przejazd dla rowerzystów i zaraz na wprost niego ścieżkę rowerową z czerwonej kostki, która prowadzi pod górę w las – w nią wjeżdżamy. Jedziemy lasem wzdłuż rur, na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo (tak jak pokazuje czerwony szlak rowerowy) w ul. Kolonia Amandy, potem na skrzyżowaniu w lewo w ul. Transportowców. Przejeżdżamy obok Stawu Upadowego. Dojeżdżamy do ul. Szopienickiej, przed sobą mamy Galerie Szyb Wilson, i skręcamy w prawo. Jedziemy ok. 1km i skręcamy w lewo w ul. Św. Anny. Wjeżdżamy w zabytkowe osiedle Nikiszowiec, przejeżdżamy prosto, a przed kościołem w lewo. Docieramy do celu.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Czynu Powstańczego (Siemianowice Śląskie)
  • Dolina Trzech Stawów (Katowice)
  • Galeria Szyb Wilson (Katowice)
  • Nikiszowiec (Katowice)

Dowiedz się więcej – NIKISZOWIEC
Inne TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE

Similar Posts