Tarnowskie Góry – Zalew Rogoźnik

Tarnowskie Góry – Zalew Rogoźnik

trasy rowerowe Tarnowskie Góry - Zalew Rogoźnik

Wyjazd z Tarnowskich Gór, Rynek
Cel: Zalew Rogoźnik
Odległość: 16km

Tarnowskie Góry: Śródmieście – Lasowice – Nowe ChechłoŚwierklaniecWymysłówDobieszowiceRogoźnik

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY – ZALEW ROGOŹNIK

Trasę rowerową zaczynamy w Tarnowskich Górach pod Kościołem Ewangelickim Zbawiciela na Rynku. Mając kościół za plecami jedziemy w lewo i po chwili wyjeżdżamy z Rynku, skręcając w lewo w ul. Strzelecką. Jedziemy kostką brukową aż do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Zgodnie z nakazem skręcamy w prawo. Następnie dojedziemy do ronda, wybieramy zjazd na Częstochowę (3 zjazd) i wjeżdżamy na ul. Piłsudskiego. Jedziemy prosto, miniemy dworzec po prawej, nazwa ulicy zmieni się na Pokoju. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną jedziemy prosto. Przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym, za nim to już ul. Częstochowska. Jedziemy nią prawie 800m i na łuku drogi w lewo, gdzie po prawej stronie będą trzy ulice blisko siebie, skręcamy w tą trzecią – ul. Leśna. Jedziemy do końca i za szkołą skręcamy w prawo w ul. Sosnową, potem na końcu w lewo w ul. Siewierską. Dojedziemy do większej drogi 908. Skrzyżowanie przejeżdżamy na wprost w ul. Lasowicką.

Opuszczamy Tarnowskie Góry i wita nas znak Nowe Chechło. Jedziemy główną drogą aż do miejsca, gdzie będzie ona skręcała z pierwszeństwem o 90 stopni w prawo. Wtedy jedziemy prosto i wjeżdżamy do lasu. Po 660m skręcamy w prawo wjeżdżając na szlak rowerowy „Leśno Rajza” oznaczony literami LR. Na końcu obok szlabanu wyjeżdżamy z lasu i skręcamy w lewo.

Jesteśmy w Świerklańcu. Dojedziemy do większej drogi 78. Przecinamy ją prosto i wjeżdżamy do Parku Świerklaniec. Jedziemy 150m prosto, a potem dwa razy odbijamy w prawo. Wyjedziemy dróżką obok Kościoła Dobrego Pasterza, na jej końcu skręcimy w lewo. Pojedziemy łukiem w prawo, a po lewej stronie możemy odwiedzić Mini Zoo. Przejeżdżamy przez mostek i za nim skręcamy w lewo. Przed nami natomiast główny plac Parku z fontanną i rzeźbami a w oddali Pałac Kawalera. Dojeżdżamy do masztu i dalej kręcimy prawą stroną akwenu. Przejedziemy przez kilka mostków, miniemy plac zabaw po prawej i dojedziemy do przystani kajakowej. Za nią skręcimy w prawo, przejedziemy przez kolejny mostek i dojedziemy do Jeziora Świerklaniec. Skręcamy w prawo i jedziemy brzegiem. Dojedziemy do końca, za szlabanem skręcamy w lewo.

Jedziemy ul. Leśną i wjeżdżamy do Wymysłowa. Drogą z pierwszeństwem o 90 stopni skręcamy w prawo i po chwili skręcamy w lewo w ul. Sienkiewicza. Jedziemy prosto, wjedziemy do Dobieszowic i przejedziemy nad Autostradą Bursztynową A1. Gdy dojedziemy do końca drogi skręcamy w prawo i po chwili w lewo w ul. Kolonia Amandy. Jadąc prosto nazwa ulicy zmieni się na Cmentarną i nią dojedziemy do Zalewu Rogoźnik 1 (po prawej) i Rogoźnik 2 (po lewej stronie).

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Rynek (Tarnowskie Góry)
  • Park Świerklaniec
  • Kościół Dobrego Pasterza (Świerklaniec)
  • Mini zoo (Świerklaniec)
  • Pałac Kawalera (Świerklaniec)
  • Jezioro Świerklaniec
  • Zalew Rogoźnik (Rogoźnik)

Dowiedz się więcej – ZALEW ROGOŹNIK
Inne TRASY ROWEROWE TARNOWSKIE GÓRY


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com