Tychy – Zamek w Będzinie

trasy rowerowe Tychy - Zamek w Będzinie

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Zamek w Będzinie
Odległość: 37km

Tychy: Centrum – Czułów – Katowice: Murcki – Giszowiec – Muchowiec – Janów-Nikiszowiec – Szopienice – Borki – Sosnowiec: Śródmieście – Sielec – Pogoń – Będzin: Śródmieście – Łagisza

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE TYCHY – ZAMEK W BĘDZINIE

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w lewo. Na wysokości pasów dla pieszych zjeżdżamy z ulicy i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po prawej stronie. Przejeżdżamy obok Stadionu Miejskiego i przed dużym skrzyżowaniem skręcamy w prawo w ul. Baziową. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Starokościelną. Dojeżdżamy do dużej ul. Bielskiej, przejeżdżamy na jej drugą stronę, skręcamy w prawo i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową oznaczoną kolorem zielonym. Jedziemy prosto, nazwa ulicy zmieni się na Katowicką. Po prawej mijamy Browary Tyskie. Po ok. 4,5km droga się kończy i natrafiamy na mały problem. Mamy znak zakaz wjazdu przed sobą na rozwidleniu. Musimy pojechać pod prąd, także zjeżdżamy z asfaltu i poboczem przejeżdżamy ok. 50m po czym skręcamy w dróżkę leśną w lewo, przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim w prawo. Jedziemy główną drogą i dojedziemy do drogi 86 – jedziemy wzdłuż niej, przejeżdżając przez mostek, a potem obok punktu poboru wody. Dojedziemy do ul. Boya-Żeleńskiego. Przejeżdżamy na drugą stronę i znowu w las.

Jesteśmy już w Katowicach. Jedziemy cały czas wzdłuż drogi 86 aż dojedziemy do ul. Leśników. Jedziemy asfaltem aż do ul. Kołodzieja, przejeżdżamy na drugą stronę w małą drogę z płyt betonowych. Dojeżdżamy do garaży i skręcamy w prawo. Mijamy po prawej stronie ogródki działkowe. Jedziemy ul. Mruczka, potem ul. Baczyńskiego, dojeżdżamy do świateł i skręcamy w lewo w ul. Bielską. Jedziemy prawie 1km i przed nami pojawia się znak zakazu wjazdu. Skręcamy w lewo i od razu w prawo w las. Jedziemy prosto ok. 2km, dojedziemy do drogi asfaltowej i skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do następnego skrzyżowania i znów w prawo w ul. Karolinki. Dojedziemy do świateł i skręcamy w lewo w ul. 73 Pułku Piechoty. Na łuku drogi za salonem samochodowym wjeżdżamy w prawo w las, przejeżdżamy 3 razy przez tory. Po chwili po prawej stronie będzie przejście nad drogą 86, przejeżdżamy na drugą stronę. Zjedziemy przed przystankiem i zawracamy, ścieżką dojedziemy do drogi asfaltowej, pojedziemy chwile wzdłuż drogi 86 i droga skręci w prawo w las. Po chwili dojedziemy do autostrady A4, skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż niej aż do przejazdu na drugą stronę. Po drugiej stronie A4 skręcamy w lewo i znów jedziemy wzdłuż niej i skręcamy w prawo w ul. Górniczego Dorobku. Jedziemy ok. 1,5km aż dojedziemy do świateł. Skręcamy w lewo w ul. Szopienicką, po prawej stronie mamy zabytkowe osiedle Nikiszowiec, po 700m mijamy Galerie Szyb Wilson. Jadąc prosto przejeżdżamy nad drogą 79 i potem obok Selgrosa i na skrzyżowaniu w lewo w ul. Lwowską. Przejeżdżamy pod pierwszym wiaduktem, a za drugim skręcamy w lewo w jednokierunkową ul. Wałową. Jedziemy wzdłuż kamienic i nasypu kolejowego. Po lewej stronie pojawia się ścieżka rowerowa, jedziemy nią przejeżdżając prosto przez skrzyżowanie. Dalej do końca ul. Wańkowicza i z nakazem w lewo. Przed przystankiem skręcamy na chodnik w prawo i przejeżdżamy mostem nad Rawą (mapa nie zna tego mostka i pokazuje nieco inaczej). Skręcamy w prawo w ul. Bednarską i jedziemy do końca, a tam w lewo w ul. Brynicy. Przez skrzyżowanie jedziemy prosto i jadąc pod górę drogą z sześciokątnych bloków dojeżdżamy do cmentarza. Przed nim skręcamy w lewo i za gimnazjum z pierwszeństwem w prawo. Jedziemy do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo, potem w lewo i dojedziemy do stawu Borki – przed nim w prawo. Jedziemy wzdłuż wody i dojeżdżamy do stawu Morawa, skręcamy w lewo i jedziemy znów wzdłuż wody. Jedziemy do samego końca, do drogi asfaltowej, skręcamy w lewo.

Jesteśmy już w Sosnowcu. Przejeżdżamy mostem przez Brynice. Jedziemy dalej prosto ul. Sobieskiego aż dojedziemy do ronda, przejeżdżamy je prosto w ul. Kilińskiego. Jedziemy prawie 0,5km aż po prawej stronie zobaczymy Dworzec PKP. Przeprowadzamy rower przejściem podziemnym pod ul. 3 Maja. Jest tam zakaz jazdy na rowerze także lepiej prowadzić. Po drugiej stronie wnosimy rower schodami po prawej stronie. Docieramy do Placu Stulecia z Pomnikiem Jana Kiepury. Niestety musimy pojechać bardzo ruchliwą ul. 3 Maja, wjeżdżamy na nią i jedziemy w prawo. Jedziemy nią prawie 1km, dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i przejeżdżamy prosto pod wiaduktem. Za nim skręcamy w prawo do parku Sieleckiego, gdzie znajduje się Zamek Sielecki. Dojeżdżamy do Przemszy i skręcamy w lewo, jadąc wzdłuż niej aż dojedziemy przejścia podziemnego, znosimy rower po schodach, potem go wnosimy i za przejściem skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do drogi, która prowadzi wzdłuż torów, skręcamy w nią w prawo. Przed Pomnikiem Tadeusza Kościuszki skręcamy w prawo i dojeżdżamy do mostu, ale nie przejeżdżamy nim tylko skręcamy w lewo. Przejeżdżamy między budynkami, za nimi w prawo i dojedziemy do kolejnego mostu, którym przejeżdżamy przez Przemsze. Następnie w lewo, ale nie tak jak pokazuje mapa, tylko po kilkudziesięciu metrach jak rury ciepłociągu pójdą w górę. Przejeżdżamy przez tory i w prawo w ul. Chemiczną. Jedziemy ją cały czas wzdłuż torów. Po lewej stronie przejeżdżamy obok Zespołu Parkowo-Pałacowego Schona, gdzie znajduje się Pałac Schoena.

Przejeżdżamy pod wiaduktem i wjeżdżamy do Będzina. Tutaj to już ul. Kościuszki, jedziemy nią cały czas wzdłuż torów przez ok. 2km. Dojeżdżamy do Dworca w Będzinie. Jak wjedziemy na kostkę brukową skręcamy w prawo za postojem dla taksówek. Zaraz znowu w prawo w jednokierunkową ul. Małachowskiego. Jedziemy do końca, czyli do nakazu jazdy prosto lub skrętu w prawo. Skręcamy w prawo w ul. Sączewskiego, po lewej stronie mijamy Plac 3 Maja i jedziemy prosto ulicą jednokierunkową. Dojeżdżamy do skrzyżowania z Aleją Kołłątaja. Przejeżdżamy prosto w ul. Teatralną, po lewej stronie mijamy cmentarz, za nim i przed następnym cmentarzem, skręcamy w lewo w ul. Podzamcze. Jedziemy między murami obu cmentarzy, na końcu ulicy w lewo i dojeżdżamy do Zamku w Będzinie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE

  • Żyrafa (Tychy)
  • Stadion Miejski (Tychy)
  • Browary Tyskie (Tychy)
  • Nikiszowiec (Katowice)
  • Galeria Szyb Wilson (Katowice)
  • Pomnik Jana Kiepury (Sosnowiec)
  • Zamek Sielecki (Sosnowiec)
  • Pomnik Tadeusza Kościuszki (Sosnowiec)
  • Pałac Schoena (Sosnowiec)
  • Zamek w Będzinie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W BĘDZINIE
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY

Similar Posts