Tychy – Zbiornik Dziećkowice

Tychy – Zbiornik Dziećkowice

trasy rowerowe Tychy - Zbiornik Dziećkowice

Wyjazd z Tychów, Park Miejski
Cel: Zbiornik Dziećkowice, Imielin/Chełm Śląski
Odległość: 22km

Tychy: Centrum – Jaroszowice – LędzinyImielin

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE TYCHY- ZBIORNIK DZIEĆKOWICE

Trasę rozpoczynamy w Tychach w Parku Miejskim na placu pod Żyrafą. Dojeżdżamy do ul. Edukacji i skręcamy w prawo (po drugiej stronie ulicy jest ścieżka rowerowa). Jedziemy aż do drogi krajowej nr 1, pod którą przejeżdżamy przejazdem podziemnym. Po drugiej stronie gdy wjedziemy podjazdem dla rowerów, jedziemy prosto. Jedziemy chodnikiem prosto, po prawej stronie mijając rondo. Za płytami dźwiękochłonnymi wjeżdżamy na asfalt – ul. Modrzewskiego. Jedziemy do końca i wjeżdżamy do lasu w lewo i po chwili odbijamy w prawo – czerwony szlak rowerowy. Lasem jedziemy cały czas prosto aż wjedziemy na asfaltową ul. Główną. Jedziemy nią prosto aż do dużego skrzyżowania, które przejeżdżamy na wprost. Nadal czerwonym szlakiem rowerowym ul. Kościelną jedziemy do końca i skręcamy w prawo w ul. Jaroszowicką, opuszczamy czerwony szlak rowerowy. Na końcu ulicy skręcamy w lewo ul. Mysłowickia.

Jedziemy nią aż do tabliczki Lędziny, potem nazwa ulicy zmienia się w Wygody. Jedziemy prosto nieco ponad 2km i wjeżdżamy w ul. Pawła Kontnego. Po prawej stronie mijamy Kościół Św. Anny. Dojeżdżamy do ronda i skręcamy w lewo (drugi zjazd) w ul. Lędzińską. Jedziemy nią prosto, za torami to nazwa ulicy zmieni się na Hołdunowską. Po 300m za światłami skręcamy w prawo w ul. Fredry. Jedziemy cały czas prosto aż wjedziemy na ul. Ks. Bp Adamskiego – to już Imielin.

Jedziemy do końca ulicy i skręcamy w lewo w ul. Dunikowskiego, potem w prawo w ul. Św. Brata Alberta. Przejeżdżamy przez tory i jedziemy prosto. Przejeżdżamy przez most i trzeba uważać, bo ok. 200m za nim skręcamy w prawo w małą ul. Niemcewicza. Jedziemy do końca wąską ulicą jednokierunkową. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto w ul. Poniatowskiego. Po 1,3km dojeżdżamy do krzyża i z nakazem skręcamy w prawo i po chwili w lewo w ul. Nowozachęty. Jedziemy prawie 2km i jak będzie widać wiadukt autostrady A4 skręcamy w prawo w ul. Maratońską. Po prawie 500m, po lewej stronie będzie wiadukt, a my skręcamy w prawo do lasu. Przed nami Zbiornik Dziećkowice.

OBJAZD (13km)

Polecam jechać w prawo przed Zbiornikiem Dziećkowice. Po ok. 550m skręcamy w lewo, pojawiają się oznaczenia niebieskiego szlaku rowerowego. Jedziemy ok. 2,2km prosto ciągle patrząc na oznaczenia na drzewach. Gdy przed nami zobaczymy bramę i dom z bali skręcamy w lewo tak jak pokazują oznaczenia. Jedziemy lasem prosto aż do końca i skręcamy w prawo. Wyjedziemy na łuku drogi asfaltowej – ul. Wandy. Znajduje się też tam punkt odpoczynkowy z ławką i mapą tras rowerowych. Skręcamy w lewo, po prawej stronie mijamy bary i restauracje, po lewej stronie natomiast są ładne widoki na Zbiornik Dziećkowice.

Wita nas Chełm Śląski. Jedziemy drogą asfaltową (prowadzi w prawo), po chwili dojedziemy do skrzyżowania – jedziemy prosto dalej niebieskim szlakiem rowerowym w drogę polną. Odbijamy w lewo. Nagle oznaczenia szlaku rowerowego się gubią – jednak my jedziemy ciągle główną drogą prosto. Wyjedziemy z lasu i pojawią się zabudowania i oznaczenia. Dojedziemy do asfaltu i skręcamy w lewo. Po chwili rozstaniemy się z naszym niebieskim kolorem – szlak skręca w prawo, a my jedziemy asfaltem prosto. Mijamy po lewej stronie punkt postojowy. Dojeżdżamy do skrzyżowania, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo. My skręcamy w lewo i jedziemy drogą z płyt betonowych. Po lewej stronie zobaczymy ogrodzenie betonowe z niebieską barierką – wjeżdżamy w bramę. Jedziemy teraz wzdłuż zbiornika drogą z płyt betonowych, która doprowadzi nas do końca pętli. Można też pojechać wzdłuż Przemszy jeśli nie wjedziemy w bramę, tylko pojedziemy wzdłuż ogrodzenia. Po chwili po prawej stronie pojawi się Przemsza. Za jej drugim brzegiem to już województwo małopolskie. Jedziemy wzdłuż rzeki aż do wiaduktu autostrady A4, za nim skręcamy w lewo i potem znów pod wiaduktem w lewo i koniec pętli.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Żyrafa (Tychy)
  • Kościół Św. Anny (Lędziny)
  • Zbiornik Dziećkowice

Dowiedz się więcej – ZBIORNIK DZIEĆKOWICE
Inne TRASY ROWEROWE TYCHY


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com