WYPRAWY ROWEROWE PO POLSCE

Mierzeja Wiślana rowerem – rodzinna wyprawa

Mierzeja Wiślana rowerem – rodzinna wyprawa

Mierzeja Wiślana to bardzo popularny kierunek wśród rowerzystów. Nic dziwnego, te szutrowe leśne drogi, bardzo dobre oznakowanie i bliskość morza są olbrzymim atutem. Ja postanowiłem wykorzystać długi czerwcowy weekend i piękną pogodę, zabierając rodzinę na 4-dniową wyprawę rowerową połączoną z biwakowaniem i plażowaniem.

Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to jeden z najpopularniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Znajduje się na terenie Borów Tucholskich w województwie pomorskim, a dokładniej w powiecie chojnickim. Kaszubska Marszruta ma ok. 204km i tworzą ją 4 różne trasy oznaczone innymi kolorami oraz jeden krótki szlak łącznikowy.

Szlak Wokół Tatr

Szlak Wokół Tatr

Szlak Wokół Tatr to polsko-słowacka pętla rowerowa, która liczy ponad 280km i przebiega przez cztery krainy geograficzne: Podhale, Orawę, Liptów i Spisz. Szlak zachwyca przede wszystkim unikatowymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi krajobrazami terenów, przez które prowadzi.

Wyprawa rowerowa na Hel

Wyprawa rowerowa na Hel

Wyprawa rowerowa nad morze jest marzeniem niejednego śmiertelnika. Jego spełnienie nie jest wcale takie trudne. Wystarczy trochę chęci, treningu i około tygodnia wolnego. Mi się udało, przejechałem rowerem ok. 760km w 6 dni, a żeby było ciekawiej – nocleg na dziko…