Bytom – Radiostacja Gliwice

Bytom – Radiostacja Gliwice

trasy rowerowe Bytom - Radiostacja Gliwice

Wyjazd z Bytomia, Park Miejski
Cel: Radiostacja Gliwice
Odległość: 22km

Bytom: Śródmieście – Szombierki – Bobrek – Zabrze: Biskupice – Mikulczyce – Gliwice: Żarniki – Szobiszowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE BYTOM – RADIOSTACJA GLIWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Bytomiu w Parku Miejskim, przed Urzędem Miasta koło fontanny. Jedziemy w kierunku zachodniej części parku, przeprowadzamy rower przez ul. Chrzanowskiego. Za torami tramwajowymi skręcamy w lewo i jedziemy bokiem parku najpierw wzdłuż ul. Chrzanowskiego, potem wzdłuż ul. Wrocławskiej. Dojeżdżamy do końca parku i skręcamy w lewo, przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Po drugiej stronie odbijamy trochę w lewo i wjeżdżamy w ul. Wallisa. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Pułaskiego. Po 700m ostro skręcamy w lewo w ul. Składową, jedziemy prawie 500m i skręcamy w prawo przejeżdżając przez tory. Jedziemy wzdłuż nich, i dalej pierwszym wiaduktem, potem drugim. Znów wzdłuż torów aż będzie przejazd z płyt betonowych nad rurami. Przejeżdżamy nim i dalej w prawo wzdłuż rur. Jak rury się skończą jedziemy dalej prosto aż do noclegowni przy ul. Kosynierów. Skręcamy w lewo i jedziemy do końca. Dojeżdżamy do ul. Zabrzańskiej i skręcamy w prawo. W pewnym momencie wjedziemy na kostkę brukową na wiadukcie i za nim skręcamy w lewo w ul. Ustronie. Jedziemy prosto do końca i przejeżdżamy przez ul. Konstytucji prosto. Wjeżdżamy w ul. Niemcewicza, przejeżdżamy tunelem pod torami i wjeżdżamy do lasu. Jedziemy wąską asfaltową dróżką, potem wjedziemy na drogę kamienisto-żwirową. Wjedziemy pod górkę na hałdy i tam jedziemy ubitą, wyjeżdżoną drogą. Następnie, jadąc prosto wjedziemy na szerszą drogę żwirową. Jedziemy nią prosto aż do drogi z płyt betonowych, a tą do drogi asfaltowej.

To już Zabrze. Po lewej stronie Skanska. Po 350m na łuku drogi skręcamy w prawo w las. Jadąc prosto dojeżdżamy do wiaduktu, przejeżdżamy pod torami – ul. Ziemska. Znów przejeżdżamy przez tory, tym razem przejazd kolejowy. Jedziemy prosto pod dwoma wiaduktami i wjedziemy na os. Młodego Górnika. Następnie zjeżdżamy z drogi z pierwszeństwem i jedziemy prosto w kierunku Rokitnicy. Przejeżdżamy przez tory i na skrzyżowaniu ze znakiem stop skręcamy w lewo w ul. Pod Borem. Na rondzie wybieramy ostatni zjazd, na Mikulczyce. Wjedziemy na ul. Kopalnianą. Jedziemy nią do samego końca czyli 2,5km. Uwaga ulica ta nie kończy się jak będzie przejazd kolejowy, dalej jedziemy prosto i kończy się dopiero jak dojedziemy do cmentarza. Skręcamy w lewo w ul. Brygadzistów. Kolejny raz przejeżdżamy przez przejazd kolejowy. Dojedziemy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, skręcamy w prawo w ul. Tarnopolską. Po 300m skręcamy w lewo w ul. Lipową, dojeżdżamy do końca i w prawo w ul. Leśną. Jedziemy nią do końca, czyli aż wjedziemy do lasu. Przez las również prosto, a za nim przejeżdżamy nad autostradą A1. Na rozwidleniu dróg (przed krzyżem) skręcamy w lewo. Jedziemy drogą szutrową prosto aż do asfaltowej ul. Żernickiej w Gliwicach.

Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym, za przystankiem skręcamy w prawo i jedziemy ścieżką rowerową. Przejeżdżamy przez most, dojeżdżamy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Kurpiowską. Jedziemy asfaltem aż dojedziemy do dużej ul. Tarnogórskiej. Skręcamy w lewo i po ok. 1,5km po prawej stronie zobaczymy nasz cel – Radiostacja Gliwice.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Park Miejski (Bytom)
  • Kolonia Robotnicza (Zabrze)
  • Radiostacja Gliwice

Dowiedz się więcej – RADIOSTACJA GLIWICE
Inne TRASY ROWEROWE BYTOM

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com