Gliwice – Zalew Rybnicki

trasy rowerowe Gliwice - Zalew Rybnicki

Wyjazd z Gliwice, Rynek
Cel: Zalew Rybnicki
Odległość: 32km

Gliwice: Śródmieście – Sikornik – Wójtowa Wieś – Żernica – Nieborowice – Pilchowice – Ochojec – Rybnik: Stodoły – Chwałęcice – Orzepowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE GLIWICE – ZALEW RYBNICKI

Trasę rowerową zaczynamy w Gliwicach, na Rynku przy Fontannie z Neptunem. Mając Ratusz za sobą a Neptuna przed sobą jedziemy w lewo i wyjeżdżamy z Rynku (obok budynku pod adresem Rynek 7). Jedziemy ul. Krupniczą, czyli jak wyjedziemy z Rynku to w lewo. Jedziemy do samego końca i skręcamy w prawo w ul. Górnych Wałów i zaraz w pierwszą w lewo ul. Zygmunta Starego. Dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręcamy w lewo, ale od razu zjeżdżamy w prawo w asfaltową alejkę między blokami. Dojedziemy do dużej ul. Nowy Świat. Tam przejeżdżamy przez przejazd rowerowy na drugą stronę ulicy. Jesteśmy na czerwonym szlaku rowerowym, ponownie przez przejazd rowerowy i jedziemy ścieżką rowerową do końca, czyli ok. 1,5km. Na końcu przed szkołą skręcamy w prawo, mijamy parking i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową między blokami. Dojedziemy do asfaltowej ul. Pliszki i skręcamy w lewo. Na końcu znów w lewo i po chwili w prawo w ul. Bielika. Wjeżdżamy między pola kukurydzy, na końcu skręcamy w prawo i dojedziemy do asfaltowej drogi obok autostrady A4. Skręcamy w prawo i przejeżdżamy wiaduktem na drugą stronę autostrady. Po drugiej stronie skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż A4. Po 1,3km skręcamy w lewo i jedziemy między polami.

Czerwonym szlakiem rowerowym wjeżdżamy do Żernicy. Pojawia się asfalt, skręcamy w prawo zgodnie z oznaczeniami i następnie w lewo w ul. Powstańców Śląskich. Dojedziemy do skrzyżowania, które przejeżdżamy na wprost w ul. Miki. Po lewej stronie miniemy kościół i po 600m skręcamy w lewo w ul. Podgórną, a potem w pierwszą w lewo. Skręcamy w prawo w ul. Olchową i wyjeżdżamy z Żernicy. Jadąc prosto dojedziemy do Nieborowic. Przejedziemy przez dwa przejazdy kolejowe i dojedziemy do dużej i ruchliwej drogi 78. Skręcamy w prawo i jedziemy ścieżką po jej prawej stronie. Przejedziemy przez drogę asfaltową, potem mostem nad Bierawką i za nim skręcamy w prawo na drogę żwirową. Jedziemy lasem czerwonym szlakiem rowerowym.

Dojedziemy do miejscowości Pilchowice. Wjeżdżamy na asfalt i dojeżdżamy do skrzyżowania, po lewej stronie jest droga 921 z pierwszeństwem. Skręcamy w prawo w mniejszą drogę podrzędną – ul. Polna. Czerwony szlak rowerowy się kończy i dalej pojedziemy żółtym szlakiem rowerowym. Droga prowadzi w lewo i dojedziemy do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo w drogę 921. Gdy droga będzie z pierwszeństwem prowadziła w prawo, zjeżdżamy z niej, jadąc prosto. Wjeżdżamy do lasu, którym dojedziemy do miejscowości Ochojec. Z lasu wyjeżdżamy w prawo i jedziemy prosto ul. Pryszczyny. Droga w pewnym momencie ostro skręci w lewo i dojedziemy do ulicy prostopadłej. Skręcamy w prawo, przejeżdżamy obok boiska i wjeżdżamy do lasu. Jedziemy główną leśną drogą, trzymając się żółtych oznaczeń. Miniemy kilka domów i znów lasem. Żółty szlak rowerowy się kończy, przejeżdżamy przez tory.

Jesteśmy już w Rybniku. Jedziemy prosto ul. Stalową, przed rzeką droga skręca w lewo. Na końcu skręcamy w prawo i przejeżdżamy przez most. Za nim, po prawej stronie znajduje się dom, który często odwiedzał Karol Wojtyła, a dalej Pocysterski Dwór w Stodołach. Na końcu skręcamy w lewo i jedziemy ścieżkami rowerowymi zgodnie z oznaczeniami niebieskiego szlaku rowerowego. Po lewej stronie pojawi się nasz cel – Zalew Rybnicki. Polecam pokręcić się wzdłuż jego brzegów.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Fontanna z Neptunem (Gliwice)
  • Dom odwiedzany przez Karola Wojtyłę (Rybnik)
  • Pocysterski Dwór w Stodołach (Rybnik)
  • Zalew Rybnicki

Dowiedz się więcej – ZALEW RYBNICKI
Inne TRASY ROWEROWE GLIWICE

Similar Posts