Gliwice – Zamek w Chudowie

Gliwice – Zamek w Chudowie

trasy rowerowe Gliwice - Zamek w Chudowie

Wyjazd z Gliwice, Rynek
Cel: Zamek w Chudowie
Odległość: 13km

Gliwice: Śródmieście – Trynek – Bojków – PrzyszowiceChudów

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE GLIWICE – ZAMEK W CHUDOWIE

Trasę rowerową zaczynamy w Gliwicach, na Rynku przy Fontannie z Neptunem. Mając Ratusz za sobą a Neptuna przed sobą jedziemy w lewo i wyjeżdżamy z Rynku (obok budynku pod adresem Rynek 7). Jedziemy ul. Krupniczą, czyli jak wyjedziemy z Rynku to w lewo. Jedziemy do samego końca i skręcamy w prawo w ul. Górnych Wałów i zaraz w pierwszą w lewo ul. Zygmunta Starego. Dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręcamy w lewo. Jedziemy ul. Kościuszki i duże skrzyżowanie ze światłami przejeżdżamy prosto. To już ul. Kochanowskiego, przejeżdżamy kolejne skrzyżowania prosto i dojedziemy do ronda. Wybieramy drugi zjazd w ul. Gwarków i na jej końcu skręcamy w prawo w ul. Bojkowską. Jedziemy prawie 4km prosto, po drodze przejeżdżamy przez rondo wybierając pierwszy zjazd, potem pod wiaduktem i przez przejazd kolejowy. Dojedziemy do małego skrzyżowania (punkty charakterystyczne: po prawej stronie sklep spożywczy i lustro dla kierowców) – skręcamy w lewo w ul. Rolników. Jedziemy ciągle główną drogą, przejeżdżamy tunelem pod A1.

Witają nas Przyszowice. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i za małą rzeczką w lewo w ul. Powstańców Śląskich. Wjeżdżamy na zielony szlak rowerowy, po chwili zgodnie z jego oznaczeniami skręcamy w prawo w ul. Polną. Oznaczenia tam są wyraźne i częste – jedziemy według nich aż do Chudowa. Tam jedziemy ul. Topolową i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Dwór. Po chwili skręcamy w prawo i docieramy do Zamku w Chudowie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Fontanna z Neptunem (Gliwice)
  • Zamek w Chudowie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W CHUDOWIE
Inne TRASY ROWEROWE GLIWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com