Jaworzno – Jezioro Paprocany

Jaworzno – Jezioro Paprocany

trasy rowerowe Jaworzno - Jezioro Paprocany

Wyjazd z Jaworzna, Rynek Główny
Cel: Jezioro Paprocany, Tychy
Odległość: 33km

Jaworzno: Śródmieście – Bory – Jeleń – Mysłowice: Dziećkowice – ImielinLędziny: Goławiec – Górki – BieruńŚwierczyniecTychy: Cielmice – Paprocany

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE JAWORZNO – JEZIORO PAPROCANY

Trasę rowerową zaczynamy w Jaworznie na Rynku Głównym. Jedziemy w lewo, oddalając się od kościoła. Wjeżdżamy na ul. Pocztową, na wysokości parku zobaczymy tabliczkę z oznaczeniem żółtego szlaku rowerowego. Tego szlaku będziemy się trzymać. Wjeżdżamy do parku i wyjeżdżamy z drugiej strony przecinając ul. Grunwaldzką. Wjeżdżamy w ul. Zacisze, od razu odbijamy w ścieżkę w lewo i wyjeżdżamy na ul. Górniczej. Jedziemy nią 0,5km po czym skręcamy w prawo w ul. Olszewskiego. Przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie i jedziemy prosto aż do ronda. Wjeżdżamy w ul. Reja. Jedziemy do kolejnego ronda, na którym wybieramy drugi zjazd w ul. Tetmajera. Po ok. 0,5km skręcamy w prawo w ul. Niemcewicza. Znowu dojeżdżamy do ronda i przejeżdżamy prosto, trzeci zjazd w ul. Hetmańską. Dalej skręcamy w lewo tak jak pokazują oznaczenia żółtego szlaku rowerowego. Dojeżdżamy do ulicy Sielec. Skręcamy w prawo i zaraz za domem w lewo w las. Wjeżdżamy na szczyt Celinowych Górek (297m n.p.m.). Tutaj rozpościera się piękny widok na Zbiornik Dziećkowice. Wyjeżdżamy na ul. Zelwerowicza – droga z kostki brukowej. Dojeżdżamy do ul. Wygoda – skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do ul. Celników – skręcamy w lewo. Tu kończy się żółty szlak.

Wjeżdżamy do Mysłowic, przejeżdżając mostem nad Przemszą. Jedziemy ul. Zachęty i po chwili wjeżdżamy do Imielina. Jedziemy cały czas prosto, przejeżdżając pod autostradą A4. Po ponad 2km, za placem zabaw po prawej stronie, skręcamy w prawo i obok krzyża w lewo w ul. Poniatowskiego. Jedziemy nią prosto do końca, czyli do skrzyżowania z większą drogą nr 934. Skręcamy w lewo i po chwili w prawo w ul. Pośpiecha. Na końcu w prawo i dojeżdżamy do ul. Św. Brata Alberta – skręcamy w nią w lewo. Jedziemy cały czas prosto, przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i skręcamy w lewo w ul. Dunikowskiego. Jadąc cały czas prosto wjedziemy do lasu – żółty szlak rowerowy. Tam przez pierwsze skrzyżowanie prosto, a potem główną leśną drogą w prawo. Dojedziemy do drogi asfaltowej, skręcamy nią w lewo.

Jesteśmy w Lędzinach w dzielnicy Goławiec. Po prawej stronie miniemy punkt odpoczynkowy z mapą. Jedziemy prosto asfaltem do końca ul. Dzikowej i na stopie skręcamy w prawo w ul. Goławiecką. Jedziemy drogą z pierwszeństwem w prawo, następnie przejeżdżamy mostem nad Potokiem Goławieckim i dalej prosto do końca drogi. Skręcamy w lewo i od razu w prawo w wąską drogę z płyt betonowych. Jedziemy nieco wyboistą drogą zgodnie z oznaczeniami żółtego szlaku rowerowego. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i za nim prosto w las, a potem polami.

Dojedziemy do drogi asfaltowej. To już Bieruń. Jedziemy do trudnego skrzyżowania, a właściwie ronda. Musimy przejechać prosto i obok stacji skręcić w prawo na Bieruń Stary. Jedziemy ul. Krakowską do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną – skręcamy w lewo w ul. Chemików. Za wiaduktem kolejowym skręcamy w prawo w ul. Wita. Przed mostem skręcamy w lewo, zgodnie z żółtym oznakowaniem szlaku rowerowego. Wjedziemy do wsi Świerczyniec, dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem stop i skręcamy w prawo w ul. Trzcinową, opuszczając żółty szlak rowerowy. Po chwili kolejne skrzyżowanie – jedziemy prosto na Tychy.

Wjeżdżamy do Tychów. Jesteśmy na ul. Bieruńskiej, jedziemy nią aż do zwężenia drogi, która z pierwszeństwem prowadzi w prawo. Od razu za zakrętem skręcamy w lewo w ul. Strzelecką. Dojedziemy nią do betonowych klocków i za nimi, na łuku drogi jedziemy prosto. Po chwili wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po lewej stronie. Przejeżdżamy pod wiaduktem drogi nr 1 i ul. Sikorskiego dojedziemy do Hotelu Piramida, przed którym wjedziemy w lewo bramą na Paprocany.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Celinowe Górki (Jaworzno)
  • Paprocany (Tychy)

Dowiedz się więcej – JEZIORO PAPROCANY
Inne TRASY ROWEROWE JAWORZNO


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com