Siemianowice – Jezioro Paprocany

trasy rowerowe Siemianowice - Jezioro Paprocany

Wyjazd z Siemianowic Śląskich, Rynek Miejski
Cel: Jezioro Paprocany, Tychy
Odległość: 37km

Siemianowice Śląskie: Centrum – Katowice: Bogucice – Zawodzie – Muchowiec – Giszowiec – Murcki – Tychy: Czułów – ul. Bielska – Paprocany

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE – JEZIORO PAPROCANY

Trasę rowerową zaczynamy w Siemianowicach Śląskich na Rynku Miejskim przy Pomniku Czynu Powstańczego. Wjeżdżamy na ul. Krasińskiego i jedziemy w prawo. Dojeżdżamy do skrzyżowania, które przejeżdżamy prosto w ul. Śniadeckiego. Na końcu przed nami zobaczymy Pływalnie Miejską, skręcamy przed nią w lewo i wjeżdżamy do Parku Hutniczego. Od razu odbijamy w alejkę parkową w prawo. Na końcu wyjedziemy na ul. 27 Stycznia. Skręcamy w prawo i przejeżdżamy przez tory, za nimi w lewo w ul. Głowackiego. Jedziemy drogą z pierwszeństwem w ul. Matejki, a dalej krętą drogą między starymi fabrykami. Jedziemy cały czas drogą z pierwszeństwem ulicami Konopnickiej i Plebiscytową.

Wjedziemy do Katowic i na końcu drogi skręcamy w lewo w ul. Konduktorską. Znowu wjeżdżamy do Siemianowic Śląskich. Jedziemy znów krętą drogą z pierwszeństwem w strefie przemysłowej. Znów wjeżdżamy do Katowic i dojeżdżamy do ronda, skręcamy na nim w prawo (pierwszy zjazd). Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową po lewej stronie drogi. Dojedziemy do przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.  Po drugiej stronie ul. Bohaterów Monte Cassino skręcamy w lewo i jedziemy chwilę wzdłuż niej. Zaraz skręcamy w prawo w ul. Podhalańską – na os. J. Kukuczki, po chwili ścieżka rowerowa się kończy i wjeżdżamy na asfalt. Przyjeżdżamy obok cmentarza, dojedziemy do skrzyżowania ze znakiem STOP. Jedziemy prosto w ul. Normy i na następnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Markiefki i od razu w prawo w wąską ul. Piotra. Wjedziemy na chodnik i dojedziemy między blokami do ul. Ścigały – skręcamy w lewo. Jedziemy do końca ulicy, dalej z pierwszeństwem jedziemy w lewo w ul. Kopalnianą. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i przejeżdżamy pod wiaduktem, a za nim skręcamy w prawo na chodnik i korzystamy z przejazdu pod drogą 79. Po drugiej stronie skręcamy w lewo i wjeżdżamy w prawo na ul. Bogucickiej. Przed mostem nad Rawą skręcamy w lewo na ścieżkę rowerową Bulwary Rawy. Przed wiaduktem drogi 86 obok przeszklonego budynku Uniwersytetu Śląskiego, przejeżdżamy górą przez Rawę. Jedziemy dalej ścieżką rowerową wzdłuż drogi 86, przejeżdżamy pod wiaduktem.

Przed stacją benzynową zjeżdżamy w prawo, zjeżdżamy dróżką w dół w Dolinę 3 Stawów. Skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż łąki, na końcu znów w lewo – dojedziemy do drogi asfaltowej (parkuje tam zawsze dużo aut). Na asfalt wjeżdżamy w prawo. Jedziemy ul. Trzech Stawów, na łuku koło siłowni skręcamy w lewo, wjeżdżamy po schodach i jedziemy cały czas prosto mijając po lewej stronie KWK Staszic. Zaraz przed dojazdem do drogi 86 skręcamy w prawo. Przejeżdżamy obok przejścia nad drogą 86 i dalej ścieżkami wzdłuż niej. Przed torami wjeżdżamy ścieżką na górę i przejeżdżamy wąskim chodnikiem na wiadukcie. Następnie zjeżdżamy i jedziemy jeszcze przez kilka nitek torów. Wyjedziemy na łuku ul. 73 Pułku Piechoty, skręcamy w lewo a potem na światłach w prawo w ul. Karolinki. Zaraz skręcamy w lewo i po kilkuset metrach – gdy zobaczymy tablicę kierującą na Bar Rybaczówka – w lewo w las. Po chwili na leśnym skrzyżowaniu obok Paintball Club skręcamy w lewo. Wjeżdżamy na czarny szlak rowerowy. Zaraz w prawo i dojeżdżamy do Rybaczówki przy stawie Janina. Jedziemy dalej czarnym szlakiem objeżdżając staw i na większym leśnym skrzyżowaniu, po ok. 500m, skręcamy w lewo. Jedziemy prosto ok. 1,5km główną drogą leśną czarnym szlakiem rowerowym.

Dojeżdżamy do drogi asfaltowej i do zabudowań na Murckach. Skręcamy w lewo na ul. Zubera i zaraz w prawo w ścieżkę rowerową na ul. Bielskiej. Po niecałym kilometrze jazdy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcamy w prawo w ul. Baczyńskiego. Jedziemy ciągle prosto wjeżdżając w ul. Mroczka, następnie zjeżdżamy z asfaltu, po prawej stronie miniemy garaże, a po lewej ogródki działkowe. Za nimi skręcamy w lewo w wąską dróżkę z płyt betonowych. Dojedziemy do ruin garaży i dalej do asfaltowej ul. Kołodzieja. Przejeżdżamy na drugą stronę w ul. Leśników. Jedziemy asfaltem a dalej drogą leśną ciągle prosto jak najbliżej drogi 86, ale nie nią. Dojedziemy do ul. Boya-Żeleńskiego.

Tu już Tychy. Przejeżdżamy na drugą stronę (tak jak pokazuje tabliczka „do zbiornika P. Poż.”) i dalej jedziemy wśród drzew. Po prawej stronie mijamy punkt poboru wody, dalej przejeżdżamy przez mostek i dojedziemy do wjazdu na drogę 86. Jednak nie wjeżdżamy na nią tylko odbijamy w prawo. Chwile jedziemy asfaltem i zaraz znów leśną drogą. Skręcamy w lewo, przejeżdżamy pod wiaduktem i dojedziemy do asfaltowej ul. Katowickiej – skręcamy w prawo i pedałujemy zielonym szlakiem rowerowym. Jedziemy 4km po prawej stronie mijamy Browary Tyskie. Za browarem Katowicka zmienia się w ul. Bielską. Jedziemy ścieżką rowerową ok. 3,5km aż ścieżka każe nam przejechać na drugą stronę ul. Bielskiej.

Tu wracają oznakowania czerwonego szlaku rowerowego. Z ul. Bielskiej skręcamy w lewo do lasu i po 200m w prawo. Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym, na leśnym skrzyżowaniu dróg rowerowych jedziemy prosto, a potem drogą asfaltową w prawo. Jedziemy do końca i w lewo tj. pokazują znaki na Zameczek w Promnicach. Asfalt się kończy, przejeżdżamy przez mostek i za nim prosto, następnie drugi mostek i za nim w lewo w uliczkę z kostki brukowej. Dojedziemy do ogrodzonych budynków, a po lewej stronie będziemy mieć Jezioro Paprocany. Żeby dojechać do Zameczku Myśliwskiego w Promnicach skręcamy w prawo i za ogrodzeniem obiektów chronionych skręcamy w lewo w wąską ścieżkę. Po chwili dojedziemy do bramy wjazdowej. Jadąc piękną nową ścieżką rowerową wzdłuż jeziora dojedziemy do głównej plaży z placem zabaw. To nasze miejsce docelowe – Jezioro Paprocany. Z powrotem polecam pojechać drugą stroną jeziora.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Czynu Powstańczego (Siemianowice Śląskie)
  • Dolina Trzech Stawów (Katowice)
  • Rybaczówka (Katowice)
  • Browary Tyskie (Tychy)
  • Zameczek Myśliwski w Promnicach
  • Jezioro Paprocany (Tychy)

Dowiedz się więcej – JEZIORO PAPROCANY
Inne TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE

Similar Posts