Siemianowice – Zamek w Chudowie

trasy rowerowe Siemianowice - Zamek w Chudowie

Wyjazd z Siemianowic Śląskich, Rynek Miejski
Cel: Zamek w Chudowie
Odległość: 29km

Siemianowice Śląskie: Centrum – Chorzów: Park Śląski – Katowice: Dąb – Załęże – Witosa – Ruda ŚląskaKatowice: Panewniki – Ruda Śląska: Halemba – MikołówPaniówki Chudów

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :)

Postaw mi kawę
blok reklamowy

TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE – ZAMEK W CHUDOWIE

Trasę rowerową zaczynamy w Siemianowicach Śląskich na Rynku Miejskim przy Pomniku Czynu Powstańczego. Mając tył pomnika za plecami jedziemy prosto w kierunku kamienicy pod adresem Plac Wolności 1. Przed nią skręcamy w prawo w ulicę jednokierunkową i na jej końcu skręcamy w prawo. Wybieramy lewy pas i skręcamy w lewo na Katowice i Chorzów w ul. Staszica. Przejeżdżamy wiaduktem nad torami i zaraz jak się skończą barierki zjeżdżamy na chodnik i skręcamy w prawo zjeżdżając obok schodów wjeżdżamy do parku. Podnosimy głowę do góry i wypatrujemy kościoła z dwoma wieżami – jedziemy w jego kierunku. Przed kościołem, wjeżdżamy w uliczkę po jego lewej stronie – ul. Kapicy. Za wiaduktem skręcamy w lewo w osiedlową ul. Wróbla, po chwili z pierwszeństwem w prawo. Przed Biedronką skręcamy w lewo i jedziemy do końca asfaltowej drogi, a potem dalej prosto wąską ścieżką pod górę. Po lewej cmentarz i ogródki działkowe, po prawej ogrodzenie szkoły. Za ogrodzeniem skręcamy w prawo. Jesteśmy w Lasku Bytkowskim, jedziemy cały czas wzdłuż jego granic. Najpierw wzdłuż ogrodzenia, potem bloków i skręcamy w lewo w ładną alejkę. Jedziemy pod górę do końca lasu. Dojedziemy do ul. Telewizyjnej. Skręcamy w prawo, po prawej stronie mijamy wieżę telewizyjną, a na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Uwaga! Od razu skręcamy w prawo do Parku Śląskiego.

Jedziemy aleją Planetarną w Parku Śląskim, czyli jesteśmy w Chorzowie. Przejeżdżamy przez wiadukt nad torami i za nim skręcamy w lewo w aleję Leśną. Po prawej przejeżdżamy obok Zoo a po lewej mijamy Stadion GKS Katowice. Dojedziemy do promenady Generała Jerzego Ziętka, skręcamy w lewo, a gdy dojedziemy do końca parku, skręcamy w prawo w ul. Złotą.

Jesteśmy w Katowicach, jadąc prosto po prawej miniemy Śląskie Wesołe Miasteczko. Dojedziemy do dużego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną – jedziemy prosto w ul. Bracką. Tutaj zalecam ostrożną jazdę chodnikiem – jest to bardzo ruchliwa ulica. Za światłami to już ul. Bocheńskiego. Jedziemy do samego jej końca – ok. 1,5km, mijając po drodze Centrum Handlowe Załęże. Na końcu, za autostradą A4, skręcamy w prawo w ul. Załęska Hałda. Jedziemy 300m gdy zobaczysz barierki zjeżdżamy przed nimi w lewo z asfaltu i zaraz znów w lewo w las. Lasem jedziemy główną leśną drogą (czarny szlak rowerowy) ciągle prosto przez ponad 2km aż dojedziemy do miejsca, gdzie spotykają się 4 dróżki. Odbijamy lekko w lewo i przejeżdżamy obok jedynego tam domu, potem przez tory i za nimi w prawo w ul. Szojdy. Jedziemy wąską przyjemną dróżką, nie skręcamy w ul. Szojdy tylko jedziemy dalej prosto i zaraz skręcamy w lewo w drogę leśną. W lesie jedziemy prosto główną drogą.

Wyjeżdżamy na łuku drogi w Rudzie Śląskiej – skręcamy w lewo, a właściwie jedziemy prosto. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową i po prawej stronie dojedziemy do oczyszczalni, skręcamy w lewo i znów wjeżdżamy do Katowic. Dojeżdżamy do ul. Panewnickiej – skręcamy w prawo. Na rondzie jedziemy w kierunku Rudy Śląskiej. Po 350m na łuku drogi skręcamy w lewo w ul. Kuźnicką. Jedziemy nią 800m, kończy się asfalt a my wjeżdżamy do lasu. Jedziemy główną leśną drogą niebieskim szlakiem rowerowym, po drodze mijamy tory, potem jadąc prosto wjedziemy na czarny szlak rowerowy.

Wyjedziemy z lasu znów w Rudzie Śląskiej, ul. Ligocka wysypana małymi kamyczkami. Wjeżdżamy pod małą górkę i jedziemy w kierunku zabudowań, zaczyna się asfalt. Dojeżdżamy do skrzyżowania, skręcamy w lewo i zaraz w prawo w ul. Piotra Skargi. Jedziemy nią 2km, ulica się kończy i mamy do wyboru w lewo na Rybnik i w prawo na Bytom – skręcamy w lewo na Mikołów i jedziemy cały czas prosto drogą 925.

Wjeżdżamy do Mikołowa. Dojedziemy do skrzyżowania z drogą 44, jedziemy prosto na Rybnik. Jedziemy niebieskim szlakiem. Gdy zobaczysz tabliczkę (w lewo 600m Kościół Piotra i Pawła) i (w prawo Restauracja Hotel Biały Dom) – skręcasz w PRAWO w ul. Darwina. Jedziemy prosto – wyjeżdżamy z Mikołowa, mijamy restauracje i dojeżdżamy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w ul. Zamkową, skończy się asfalt my dalej jedziemy między polami, na skrzyżowaniu tak jak pokazuje oznaczenie niebieskiego szlaku – skręcamy w lewo. Jedziemy wąską dróżką i dojeżdżamy do Zamku w Chudowie.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

 • Pomnik Czynu Powstańczego (Siemianowice Śląskie)
 • Wieża telewizyjna (Siemianowice Śląskie)
 • Park Śląski (Chorzów)
  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Stadion GKS Katowice
  • Wesołe Miasteczko
 • Kościół Św. Piotra i Pawła (Mikołów)
 • Zamek w Chudowie

Dowiedz się więcej – ZAMEK W CHUDOWIE
Inne TRASY ROWEROWE SIEMIANOWICE

Similar Posts