Zabrze – Nikiszowiec

Zabrze – Nikiszowiec

trasy rowerowe Zabrze - Nikiszowiec

Wyjazd z Zabrze, Plac Wolności
Cel: Nikiszowiec, Katowice
Odległość: 32km

Zabrze: Centrum – Kończyce – Ruda Śląska: Bielszowice – Halemba – Katowice: Panewniki – Ligota – Brynów – Muchowiec – Nikiszowiec

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE ZABRZE – NIKISZOWIEC

Trasę rowerową zaczynamy w Zabrzu na Placu Wolności przy Pomniku autorstwa Toboli. Jedziemy deptakiem w kierunku dworca, przed bankiem PKO BP skręcamy w prawo w ul. Wyzwolenia. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo w ul. 3 Maja. Przejeżdżamy nad torami i jedziemy prosto. Po prawej stronie mijamy budynek Muzeum Górnictwa Węglowego i po lewej Pomnik Wincentego Pstrowskiego. Jedziemy dalej prosto, przejeżdżamy pod DTŚ, po prawej stronie mijamy kopalnie Guido, potem przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym i jedziemy wzdłuż Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wjeżdżamy do dzielnicy Kończyce i nazwa ulicy zmienia się na Paderewskiego. Jedziemy prosto i przed boiskiem piłkarskim skręcamy w lewo w ul. Dorotki. Jedziemy ciągle prosto, nazwa ulicy zmienia się na Rogoźnicką. Jedziemy obok ogródków działkowych, potem obok kolejnego boiska piłkarskiego i obok cmentarza.

Wjeżdżamy do Rudy Śląskiej – na skrzyżowaniu prosto w ul. Na Piaski. Dojeżdżamy do końca ulicy i na światłach skręcamy w prawo w ul. Niedzieli. Znów dojeżdżamy do końca i przed Kopalnią Bielszowice skręcamy w lewo na Katowice w ul. Kokota i od razu na skrzyżowaniu w lewo w ul. Halembską. Jedziemy wzdłuż kopalni potem przez przejazd kolejowy i za nim, lecz przed autostradą A4 zjeżdżamy w prawo na chodnik. Między barierkami przejeżdżamy przez tory i pod A4. Dojedziemy do drogi asfaltowej którą jedziemy dalej prosto. Dojeżdżamy do skrzyżowania na którym skręcamy w prawo i jedziemy drogą z pierwszeństwem – ul. Halembska. Jedziemy prosto aż do ronda, na którym skręcamy w prawo na Rybnik i Mikołów. Przejeżdżamy mostem nad rzeką Kłodnicą i po 100m skręcamy w lewo w ul. Piotra Skargi. Jedziemy nią 2km i dojeżdżamy do dziwnego skrzyżowania. Droga z pierwszeństwem biegnie w lewo – tak jedziemy, po czym za przystankiem skręcamy w prawo w ul. Ligocką. Na rozwidleniu w lewo, jadąc prosto dojedziemy do drogi wysypanej kamyczkami, przejeżdżamy mostkiem i skręcamy w prawo i wjeżdżamy do lasu w dróżkę najbardziej w prawo. Jedziemy cały czas prosto, najpierw czarnym szlakiem rowerowym, potem niebieskim, po drodze mijamy tory.

Wyjeżdżamy w Katowicach, dojeżdżamy do asfaltowe drogi – ul. Kuźnicka. Dojeżdżamy do końca ulicy i skręcamy w prawo w ul. Panewnicką. Dojeżdżamy do ronda i skręcamy w lewo i po 400m w prawo w ul. Bałtycką. Jedziemy prosto do końca, a na końcu w lewo drogą z pierwszeństwem jest ul. Partyzantów, a w prawo ślepa ulica. Jedziemy w prawo wzdłuż ogródków działkowych i wjeżdżamy do lasu w drogę gruntową. Wyjeżdżamy na ul. Medyków. Skręcamy w prawo potem w lewo, przejeżdżamy obok budynków Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jadąc prosto dojedziemy do skrzyżowania i skręcamy w lewo, dalej ul. Medyków. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową. Dojeżdżamy do sygnalizacji świetlnej i skręcamy w prawo w ul. Panewnicką. Po lewej stronie mijamy Bazylikę Mniejszą – Kościół św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP. Jedziemy 1,5km prosto, dojedziemy do dworca PKP, a potem przejeżdżamy tunelem pod torami. Dalej jedziemy ul. Kłodnicką aż do dużego skrzyżowania, przejeżdżamy prosto pod ul. Kościuszki. Za wiaduktem od razu skręcamy w lewo i przy przystanku wjeżdżamy na chodnik a potem jadąc wzdłuż torów tramwajowych przejeżdżamy pod wiaduktem. Dojedziemy do ul. Huberta, skręcamy w prawo. Jadąc cały czas prosto wjeżdżamy do parku. Jedziemy jego tyłami, przejeżdżamy obok stadniny koni. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo, a przed lotniskiem i Aeroklubem w prawo w ul. Trzech Stawów – ulicy dla ludzi uprawiających sport. Na łuku drogi, mniej więcej na wysokości siłowni na powietrzu po prawej stronie, skręcamy w lewo. Wprowadzamy rower po schodkach i jedziemy prosto obok KWK Staszic. Zaraz przed dojazdem do drogi 86 skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do przejścia nad drogą 86. Przejeżdżamy na drugą stronę. Zjedziemy przed przystankiem i zawracamy, ścieżką dojedziemy do drogi asfaltowej, pojedziemy chwile wzdłuż drogi 86 i droga skręci w prawo w las. Po chwili dojedziemy do autostrady A4, skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż niej aż asfalt się skończy. Wjeżdżamy na małą ścieżkę między drzewami i zjeżdżamy w dół. Dojedziemy do torów i przed nimi przejeżdżamy wiaduktem pod A4. Uwaga jest tam wąsko i stromo. Po drugie stronie jedziemy ścieżką obok stawu, a dalej drogą w prawo w ul. Górniczego Dorobku. Jedziemy ok. 1,5km aż dojedziemy do świateł. Przez skrzyżowanie przejeżdżamy prosto w ul. Św. Anny. Wjeżdżamy bramą w Osiedle Nikiszowiec, dojeżdżamy do Kościoła Św. Anny i skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do celu!

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik autorstwa Toboli (Zabrze)
  • Muzeum Górnictwa Węglowego (Zabrze)
  • Pomnik Wincentego Pstrowskiego (Zabrze)
  • Śląski Uniwersytet Medyczny (Katowice)
  • Bazylika Mniejsza – Kościół św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP (Katowice)
  • Aeroklub Śląski (Katowice)
  • Nikiszowiec (Katowice)

Dowiedz się więcej – NIKISZOWIEC
Inne TRASY ROWEROWE ZABRZE


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com