Sakwy rowerowe Extrawheel

Sakwy rowerowe Extrawheel

Sakwy rowerowe Extrawheel

Extrawheel to polska firma mająca siedzibę we wsi Harklowa, położonej tuż przy brzegu Dunajca kilkadziesiąt metrów od szlaku rowerowego Velo Dunajec. W 2002 roku wpadli na pomysł stworzenia jedynej na świecie przyczepki rowerowej z dużym kołem stanowiącym zapas do roweru. Po kilku latach projektowania i testowania wypuścili na rynek pierwszą przyczepkę, która wielu rowerowym podróżnikom ułatwiła realizację bardzo długich wypraw. Dziś w ofercie Extrawheel znajdują się także sakwy rowerowe i worki transportowe.

 

SAKWY ROWEROWE EXTRAWHEEL – MODELE I CHARAKTERYSTYKA

Sakwy rowerowe marki Extrawheel w pierwotnym założeniu miały być dedykowane głównie jako wyposażenie do firmowych przyczepek. Na szczęście poszerzono produkcję, dzięki czemu Extrawheel już nie jest dedykowany jedynie rowerowym globtroterom pokonującym tysiące kilometrów, ale także rowerzystom kochającym całodniowe wycieczki po okolicy czy tym, którzy na rowerze dojeżdżają do pracy.

Extrawheel w swojej ofercie posiada 2 modele sakw, które pasują do niemal wszystkich bagażników rowerowych: Wayfarer i Rambler. Sakwy Wayfarer łącznie mają pojemność 50 litrów (2x25l) i montowane są jedynie na tył roweru, natomiast mniejsze sakwy Rambler mają pojemność 25 litrów (2×12.5l) i można je zawiesić zarówno na przednim jak i tylnym bagażniku. Sakwy mają tylko jedną komorę i brakuje w nich dodatkowych kieszonek na drobiazgi.

Oba modele występują w dwóch wariantach materiałowych. Wersja podstawowa wykonana jest z poliestru o gramaturze 270g, natomiast wersja PREMIUM z Cordury, czyli najbardziej wytrzymałego materiału tkaninowego na świecie. Oba modele sakw są wodoodporne pod warunkiem czterokrotnego zrolowania, a ich szczelność dodatkowo wzmacniają laminowane szwy.

Wszystkie sakwy marki Extrawheel są wyposażone w sprawdzony system KlickFix, który zapewnia łatwe mocowanie na niemal wszystkich bagażnikach rowerowych. Obrotowe górne zatrzaski zabezpieczają przed wyskoczeniem sakw z prętów bagażnika, a dolne zaczepy zapobiegają kołysaniu się na boki. Standardowe uchwyty pasują do rurek bagażnika o średnicy 10-12mm, ale w zestawie są też adaptery do rurek o średnicy 6-8mm.

Zarówno sakwy rowerowe Rambler jak i Wayfarer dostępne są tylko w kolorystyce czarno-czerwonej z dodatkowymi elementami odblaskowymi.

 

WORKI TRANSPORTOWE

Uzupełnieniem oferty firmy Extrawheel są wodoodporne worki transportowe Sailor, które sprawdzą się nie tylko na wyprawach rowerowych, ale także jako worki żeglarskie, jaskiniowe, w góry lub na kajak. Dodatkowo wyposażone są w dopinany pasek, dzięki czemu można go przewiesić przez ramię. Worki występują aż w 10 pojemnościach: 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 50, 60, 80 litrów i podobnie jak w przypadku sakw mają dwa warianty materiałowe: poliester lub Cordura. Worki doskonale wypełniają wolną przestrzeń na bagażniku między dwoma sakwami, tworząc z nimi jednocześnie spójny zestaw.

 


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com