Katowice – Pławniowice

Katowice – Pławniowice

trasy rowerowe Katowice - Pławniowice

Wyjazd z Katowice, Plac Powstańców Śląskich
Cel: Pławniowice
Odległość: 50km

Katowice: Koszutka – Dąb – Os. Tysiąclecia – Chorzów: Klimzowiec – Centrum – Świętochłowice: Centrum – Zgoda – Ruda Śląska: Chebzie – Ruda – Zabrze: Zaborze – Centrum – Maciejów – Gliwice: Żarniki – Szobiszowice – Łabędy – Ligota ŁabędzkaRzeczyceTaciszówPławniowice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE KATOWICE – PŁAWNIOWICE

Trasę rowerową zaczynamy w Katowicach w Parku Powstańców Śląskich przy Pomniku Generała Ziętka. Przejeżdżamy pod rondem po skosie, czyli wyjeżdżamy na Koszutkę i jedziemy wzdłuż ul. Chorzowskiej w kierunku Silesia City Center. Gdy przejedziemy obok Silesii jedziemy dalej prosto w kierunku Parku Śląskiego. Mijamy Wesołe Miasteczko, potem Żyrafę, na wysokości Stadionu Śląskiego, na pograniczu Katowic i Chorzowa, przejeżdżamy przejściem podziemnym pod ul. Chorzowską. Po drugiej stronie przejścia od razu skręcamy w prawo w ścieżkę rowerową. Dojeżdżamy do stacji benzynowej przy ul. Wojska Polskiego, jedziemy nią w lewo.

Jesteśmy już w Chorzowie. Dojeżdżamy do ronda, przejeżdżamy je prosto w ul. Górniczą. Na następnym rondzie znów prosto i po 100m skręcamy w prawo między bloki w ul. Sportową. Przejeżdżamy obok szkoły i na końcu ulicy w lewo w ul. Działkową. Znowu do końca i w prawo za Bodzio, zjeżdżamy na chodnik. Na skrzyżowaniu prosto przez pasy i jedziemy ścieżką rowerową wzdłuż DTŚ. Przejeżdżamy pierwszym przejściem na drugą stronę DTŚ. Mijamy stadion Ruchu Chorzów i za nim, a przed halą sportową skręcamy w lewo w ul. Cichą. Dojedziemy do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Przejeżdżamy na drugą stronę ulicy i przed mostem skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową. Dojedziemy do drogi asfaltowej – ul. Wolności, skręcamy w lewo, jedziemy pod wiaduktem.

Wjeżdżamy do Świętochłowic. Na skrzyżowaniu w prawo w ul. Katowicką. Jedziemy w kierunku Rudy Śląskiej (patrzymy na znaki), więc na skrzyżowaniu w lewo i przejeżdżamy pod wiaduktem. Jedziemy ul. Wojska Polskiego, dojeżdżamy do ronda i przejeżdżamy je prosto. Na wysokości gimnazjum po lewej stronie, przed łukiem drogi skręcamy w prawo i przejeżdżamy obok garaży. Jedziemy drogą z płyt betonowych, mijamy staw, wjeżdżamy na asfalt i jedziemy w lewo, w kierunku składowiska odpadów komunalnych, tak jak pokazują znaki. Dojedziemy do rozwidlenia, jedziemy prosto, przejeżdżamy pod torami i wjeżdżamy w ul. Stalową.

To już Ruda Śląska. Jedziemy między drzewami aż dojedziemy do większej drogi asfaltowej. Przejeżdżamy ją po skosie w lewo, wjeżdżamy w ślepą uliczkę dla aut, ale nie dla rowerów. Jedziemy do końca i skręcamy w prawo, dojedziemy do przejścia przez tory po lewej stronie. Przeprowadzamy rower na drugą stronę torów między barierkami. Jesteśmy na ul. Szafranka. Jedziemy do końca i w prawo w ul. Styczyńskiego. Przejeżdżamy nad DTŚ i skręcamy w lewo na końcu ulicy. Jedziemy drogą 925 (ul. Zabrzańska). Na rondzie prosto, jedziemy pod wiaduktem i cały czas prosto aż wjedziemy do Zabrza.

Tam pierwsza w prawo – ul. Pyki. Przed salonem Mercedesa skręcamy w lewo w ul. Korczoka. Jedziemy nią ciągle prosto przez 2,3km, za wiaduktem nazwa ulicy zmieni się na Pawliczka – jedziemy ponad 1km. Na końcu drogi skręcamy w prawo w ul. Wolności. Pojawiają się tory tramwajowe, jedziemy cały czas tak jak one prowadzą – dojedziemy do wyłączonego z ruchu dla samochodów odcinka ul. Wolności. Wjeżdżamy na ścieżkę rowerową. Po prawej stronie miniemy pomnik autorstwa Toboli. Jedziemy do końca ścieżki rowerowej i zjeżdżamy na jezdnie, dalej jadąc ul. Wolności. Po 200m skręcamy w prawo w ul. Dubiela. Jadąc znów 200m skręcamy przed mostem w lewo do Parku im. Poległych Bohaterów. Jedziemy brzegiem rzeki Bytomki. Dojeżdżamy do mostu i przejeżdżamy na drugą stronę. Jedziemy prosto obok kamienicy aż do końca uliczki. Skręcamy w lewo w ul. Niedziałkowskiego. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto drogą z pierwszeństwem i wjeżdżamy w ul. Grunwaldzką. Na kolejnym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną jedziemy prosto. Po ponad 300m skręcamy w pierwszą drogę w prawo – ul. Tatarkiewicza. Jedziemy do samego końca, aż do garaży, przed nimi skręcamy w lewo. Dojedziemy drogą gruntową do ogródków działkowych i za nimi skręcamy w prawo. Jedziemy wzdłuż ogródków, przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym i dalej prosto. Dojedziemy do drogi z kostki brukowej, po prawej stronie miniemy siłownie na świeżym powietrzu – jedziemy prosto. Po chwili dojedziemy do tunelu, przejeżdżamy nim i skręcamy w lewo. Jedziemy do końca ulicy i skręcamy w prawo, przejeżdżamy pod wiaduktem i zaraz w lewo w ul. Sobieraja. Po kilkuset metrach, jadąc dalej prosto wjeżdżamy na drogę z kostki brukowej – ul. Fontanusa. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w prawo i zaraz w lewo.

Wjeżdżamy do Gliwic. Jedziemy prosto nową drogą i przejeżdżamy nad autostradą A1. dojeżdżamy do końca ulicy, do znaku STOP. Skręcamy w lewo w ul. Legnicką. Przejeżdżamy mostkiem nad potokiem. Jedziemy prosto wjeżdżając na ul. Elsnera. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo w ul. Kurpiowską. Jedziemy asfaltem aż dojedziemy do dużej ul. Tarnogórskiej. Skrzyżowanie przejeżdżamy prosto, jedziemy prosto ul. Olszewskiego, potem Strzelniczą i Myśliwską. W końcu dojeżdżamy do dużego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, przejeżdżamy je na wprost – ul. Pionierów. Dojeżdżamy do ronda, wybieramy pierwszy zjazd (na Łabędy). Wzdłuż drogi biegnie ścieżka rowerowa. Nazwa ulicy zmieni się z Pionierów na Perseusza, dojeżdżamy do następnego ronda, skręcamy w lewo w Estakadę Heweliusza. Przejeżdżamy wiaduktem nad torami i na końcu ulicy skręcamy w prawo – ul. Portowa. Jedziemy ścieżką rowerową cały czas prosto. Po prawej stronie mijamy port rzeczny w Gliwicach. Ścieżka rowerowa się kończy, a my jeszcze 1km jedziemy prosto. Skręcamy w lewo na Sośnicowice, przejeżdżamy mostem nad Kłodnicą i skręcamy w prawo w ul. Staromiejską. Na skrzyżowaniu prosto i po lewej stronie mijamy małą kapliczkę. Jedziemy między drzewami drogą prowadzącą w lewo i dalej prosto obok budynków. Miniemy garaże po prawej stronie i za nimi skręcamy w prawo do lasu. Jedziemy cały czas prosto aż do drogi asfaltowej w Ligocie Łabędzkiej. Jedziemy prosto.

Pojawią się oznaczenia żółtego szlaku rowerowego. Jedziemy zgodnie z nimi. Wjeżdżamy do miejscowości Rzeczyce. Jedziemy prosto na Taciszów. Przejeżdżamy pod wiaduktem i za nim drogą z pierwszeństwem w lewo. Droga się psuje i kawałek jedziemy wybojami. Wjeżdżamy do Taciszowa. Skręcamy w prawo na Bycinę, a na kolejnym skrzyżowaniu zjeżdżamy z drogi z pierwszeństwem, jadąc prosto na Pławniowice. Tutaj też opuszczamy nasz żółty szlak rowerowy. Wjeżdżamy do Pławniowic. Przejeżdżamy przez tory i jedziemy drogą z pierwszeństwem – ul. Gliwicka. W końcu dojedziemy do Zespołu Pałacowo – Parkowego z pięknym Pałacem Ballestremów.

Wrócimy nieco inaczej. Pojedziemy w kierunku jeziora, czyli za Pałacem skręcamy w prawo i przejeżdżamy mostem nad Kanałem Gliwickim. Za mostem skręcamy w prawo i jadąc ciągle prosto dojedziemy do Jeziora Pławniowice.  Jedziemy żółtym szlakiem rowerowym wzdłuż jeziora między drzewami. Zwracamy uwagę na oznaczenia, które informują nas, że mamy nieco odbić w prawo od jeziora, a potem znów skręcić w prawo. Dojedziemy do Kanału Gliwickiego i jedziemy wzdłuż niego. Przejedziemy przez tory, a potem dojedziemy do asfaltu. Skręcamy w prawo i przejeżdżamy mostem nad kanałem. Znów jesteśmy w Taciszowie. Dojedziemy do skrzyżowania, na którym już byliśmy. Jedziemy z pierwszeństwem w lewo i wjechaliśmy na drogę, którą już jechaliśmy do Pławniowic.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Pomnik Powstańców Śląskich (Katowice)
  • Pomnik Generała Jerzego Ziętka (Katowice)
  • Śląskie Wesołe Miasteczko (Chorzów)
  • Żyrafa (Chorzów)
  • Stadion Śląski (Chorzów)
  • Stadion Ruchu Chorzów (Chorzów)
  • Pomnik autorstwa Toboli (Zabrze)
  • Port rzeczny (Gliwice)
  • Pałac Ballestremów (Pławniowice)
  • Jezioro Pławniowice

Dowiedz się więcej – PŁAWNIOWICE
Inne TRASY ROWEROWE KATOWICE

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com