Rybnik – Pszczyna

Rybnik – Pszczyna

trasy rowerowe Rybnik - Pszczyna

Wyjazd z Rybnika, Plac Jana Pawła II
Cel: Pszczyna, Park Zamkowy
Odległość: 45km

Rybnik: Śródmieście – Rybnik-Północ – Paruszowiec-Piaski – Ligota – SzczejkowicePalowiceOrzesze: Woszczyce – Królówka – Zgoń – KobiórPiasekPszczyna

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE RYBNIK – PSZCZYNA

Trasę rowerową zaczynamy w Rybniku na Placu Jana Pawła II, przed Bazyliką Mniejszą. Jedziemy do ul. Mikołowskiej i skręcamy w nią w prawo, czyli przejeżdżamy po lewej stronie Bazyliki. Ścieżką rowerową przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie i dojeżdżamy do ronda. Ścieżka rowerowa się kończy i wjeżdżamy na jezdnię, na rondzie wybieramy drugi zjazd na drogę 925. Za rondem jedziemy 700m i skręcamy w prawo – niebieski szlak rowerowy. Wjeżdżamy między drzewa i dojedziemy do zbiornika wodnego. Jedziemy jego brzegiem, skręcamy w lewo i dalej wzdłuż brzegu, a przed mostem w prawo. Jedziemy teraz wzdłuż brzegu rzeki Rudy. Przejeżdżamy asfaltową drogę na wprost i dalej wzdłuż rzeki. Skręcamy w lewo i przejeżdżamy mostem nad Rudą i nad Przegedzą. Skręcamy w prawo w ul. Stawową i jadąc nią prosto wjedziemy do lasu. Trzymamy się teraz zielonego szlaku rowerowego. Jest on dobrze oznaczony, a w uproszczeniu: prosto do torów, za nimi po 400m w prawo, przed kolejnymi torami w lewo, a potem 1,2km i w prawo, pierwsza w lewo i do A1. Gdy wyjedziemy z lasu przed autostradą A1 skręcamy w prawo i wjeżdżamy na asfalt. Przejeżdżamy pod wiaduktem i jedziemy prosto.

Jesteśmy w Szczejkowicach. Po chwili droga skręca w prawo i tak jedziemy. Na końcu ulicy skręcamy w lewo w ul. Wiejską, więc opuszczamy zielony szlak rowerowy i wjeżdżamy na czarny. Jedziemy lekko ponad 1,5km i skręcamy w prawo, czarny szlak rowerowy się kończy. Dojedziemy do skrzyżowania z drogą 924 – jedziemy prosto w ul. Gospodarczą i nią do końca, do znaku stop. Skręcamy w prawo i wjeżdżamy na żółty szlak rowerowy, który po 1km skręca w prawo, my dalej jadąc prosto główną drogą wjedziemy do Palowic. Na skrzyżowaniu ze znakiem stop jedziemy prosto w ul. Wiejską i za chwilę po prawej stronie pojawi się dwór klasycystyczny. Następnie dojedziemy do skrzyżowania, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi prosto, a my skręcamy w prawo w ul. Woszczycką. Po lewej stronie miniemy Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej.

Za lasem to już Orzesze. Dojeżdżamy do końca drogi, przed sobą mamy ruchliwą dwupasmówkę, skręcamy tuż przed nią w lewo w małą drogę. Na końcu z nakazem w prawo i jesteśmy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Przez ruchliwą drogę przejeżdżamy prosto i wjeżdżamy do dzielnicy Woszczyce. Ulicą Długosza dojedziemy do ronda, na którym wybieramy czwarty zjazd w ul. Piastowską. Dalej z pierwszeństwem w prawo i jedziemy prosto aż do ronda. Wybieramy zjazd Pszczynę/Kobiór/Zgoń i jedziemy drogą z pierwszeństwem ulicami Grunwaldzką, Klubową i Kobiórską. Uważajcie, bo Kobiórska za kapliczką skręca w prawo – my też. Wjeżdżamy na drogę leśną, która doprowadzi do parkingu leśnego kobiórskiej Doliny Trzech Stawów.

Jesteśmy w Kobiórze. Po lewej stronie mijamy obelisk upamiętniający Podobóz KL Auschwitz-Birkenau. Dojedziemy do skrzyżowania, gdzie droga z pierwszeństwem prowadzi w lewo, my skręcamy w prawo. Jedziemy drogą wzdłuż torów, mijamy po lewej stronie tunel z kładką nad rzeką. Za tunelem znowu w las. Jedziemy ok. 1km i skręcamy w lewo – tak jak pokazuje czerwony szlak, który znów wrócił. Jedziemy szeroką leśną drogą, która zmieni się w czteropasmówkę (dwie wąskie ścieżki i 2 wąskie pasy z płyt betonowych). Dojedziemy do rozdroża, na którym skręcamy w lewo, opuszczając naszą czteropasmówkę. Jedziemy do końca i skręcamy w lewo – ul. Leśna.

To już miejscowość Piasek. Droga z leśnej zmienia się w asfaltową, pojawiają się zabudowania. Dojeżdżamy do torów, nazwa ulicy zmienia się na Kolejową, jedziemy wzdłuż nich czerwonym szlakiem rowerowym. Gdy po lewej stronie zobaczymy przejazd kolejowy jedziemy prosto w aleje Dębową, którą jedziemy ok. 1,5km po czym dojedziemy do dziwnego skrzyżowania. Skręcamy w prawo przejeżdżając przez tory. Jesteśmy już w Pszczynie. Jedziemy ul. Myśliwską, potem Łowiecką, przejeżdżamy pod wiaduktem i dojedziemy do skrzyżowania. Jedziemy prosto w zakaz wjazdu (nie dotyczy rowerów). Jadąc prosto do końca dojedziemy do Parku Zamkowego. Zachęcam do objechania parkowych alejek i do pojechania na Rynek, gdzie można miło odpocząć przed drogą powrotną.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Bazylika Mniejsza (Rybnik)
  • Dwór klasycystyczny (Palowice)
  • Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej (Palowice)
  • Podobóz KL Auschwitz-Birkenau (Kobiór)
  • Park Zamkowy (Pszczyna)
  • Zamek (Pszczyna)
  • Muzeum Zamkowe (Pszczyna)
  • Rynek (Pszczyna)
  • Zagroda Żubrów (Pszczyna)
  • Zagroda Wsi Pszczyńskiej (Pszczyna)

Dowiedz się więcej – PSZCZYNA
Inne TRASY ROWEROWE RYBNIK

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com