Rybnik – Łężczok

Rybnik – Łężczok

trasy rowerowe Rybnik - Łężczok

Wyjazd z Rybnika, Plac Jana Pawła II
Cel: Łężczok
Odległość: 24km

Rybnik: Śródmieście – Nowiny-Maroko – Orzepowice – Zabrzydowice –  JejkowiceGórki ŚląskieBoguniceAdamowiceBabice

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

TRASY ROWEROWE RYBNIK – ŁĘŻCZOK

Trasę rowerową zaczynamy w Rybniku na Placu Jana Pawła II, przed Bazyliką Mniejszą. Wjeżdżamy w lewo na ul. Powstańców Śląskich, dojedziemy do sygnalizacji świetlnej z przejściem dla pieszych. Wjeżdżamy prosto w jednokierunkową ul. Jana III Sobieskiego a potem w ul. Św. Jana. Przed nami pojawi się plac z Figurą Św. Jana Nepomucena na środku. Jedziemy dalej prosto wjeżdżając na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej. Skręcamy na drogę z pierwszeństwem w prawo. Ul. Rudzką jedziemy niecałe 200m i skręcamy w lewo, gdy zobaczymy budynki Zespołu Szkół Wyższych. Za nimi skręcamy w prawo i Parkiem tematycznym nad Nacyną dojeżdżamy do ul. Kotucza. Wjeżdżamy na chodnik w lewo, przejeżdżamy przez most i przed rondem przeprowadzamy rower przez pasy na drugą stronę ulicy. Wracamy do rzeki Nacyny i przed nią zjeżdżamy w lewo. Bulwarami jedziemy wzdłuż rzeki i na wysokości mostu skręcamy w lewo w ul. Wierzbową. Na skrzyżowaniu z ul. Żołędziową mamy ustąpić pierwszeństwa i dalej jedziemy prosto kostką brukową. Kolejne skrzyżowanie prosto i gdy będziemy mieć na następnym skrzyżowaniu małą wysepkę na środku drogi skręcamy w prawo w ul. Św. Józefa. Jedziemy do końca i skręcamy w prawo na trochę większą drogę (dalej ul. Św. Józefa). Po niecałych 200m, za mostem, na wysokości garaży skręcamy w lewo – to dalej ul. Św. Józefa! Jedziemy drogą płyt betonowych, potem asfaltem aż do znaku ustąp pierwszeństwa. Skręcamy w lewo i przez spore skrzyżowanie z ul. Góreckiego przejeżdżamy prosto. Ul. Św. Józefa się nie kończy – to dalej ona, jedziemy z pierwszeństwem przez wszystkie skrzyżowania prosto. Asfalt się kończy i dalej drogą żwirową, czarnym szlakiem rowerowym wjeżdżamy do lasu.

Lasem jedziemy prosto trzymając się czarnych oznaczeń szlaku rowerowego aż do większego leśnego skrzyżowania z kierunkowskazami i mapą szlaków rowerowych. Skręcamy w lewo i trzymamy się teraz żółtego szlaku rowerowego. Wyjedziemy na asfaltowej ul. Buhla i zgodnie z żółtymi oznaczeniami skręcamy w prawo w ul. Sowią z sześciokątnych płyt betonowych.

Jadąc prosto wjedziemy do Jejkowic na ul. Dworcową. Jedziemy nią aż do przejazdu przez tory kolejowe i przed nim skręcamy w prawo w ul. Za Koleją. Jedziemy wzdłuż torów, asfalt się skończy, pojawi się polna ścieżka, którą wjedziemy do lasu. Potem znów polami wzdłuż torów i lasem aż do asfaltowej drogi. Dalej żółtym szlakiem rowerowym w lewo i przez tory raz, potem drugi.

Wjeżdżamy do miejscowości Górki Śląskie. Nasz żółty szlak rowerowy odbija w lewo, a my jedziemy dalej prosto ul. Ofiar Oświęcimskich. Miniemy kościół po prawej, delikatesy po lewej i skręcamy w lewo w ul. Bogunicką. Na końcu drogi skręcamy w prawo – jesteśmy w Bogunicach. Jedziemy główną drogą aż do Adamowic. Mijamy po prawej OSP, po prawej mijamy drogę na Szymocice i skręcamy w prawo w kolejną drogę. Żwirową ul. Jana III Sobieskiego jedziemy obok budynków spółki wodociągowej, a potem między polami. Wjeżdżamy na asfalt w Babicach. Jedziemy ul. Wiejską i skręcamy w lewo w ul. Powstańców. Dojedziemy do większej drogi, która przejeżdżamy na wprost w ul. Rybacką. Przejedziemy przez tory i wjedziemy ma teren Rezerwatu Przyrody Łężczok.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Bazylika Mniejsza (Rybnik)
  • Figura Św. Jana Nepomucena (Rybnik)
  • Zespół Szkół Wyższych (Rybnik)
  • Rezerwat Przyrody Łężczok

Dowiedz się więcej – ŁĘŻCZOK
Inne TRASY ROWEROWE RYBNIK

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com