Rybnik – Zalew Rybnicki

Rybnik – Zalew Rybnicki

trasy rowerowe Rybnik - Zalew Rybnicki

Wyjazd z Rybnika, Plac Jana Pawła II
Cel: Zalew Rybnicki
Odległość: 12km

Rybnik: Śródmieście – Rybnik-Północ – Orzepowice – Chwałęcice – Stodoły

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

TRASY ROWEROWE RYBNIK – ZALEW RYBNICKI

Trasę rowerową zaczynamy w Rybniku na Placu Jana Pawła II, przed Bazyliką Mniejszą. Jedziemy do ul. Mikołowskiej i skręcamy w nią w prawo, czyli przejeżdżamy po lewej stronie Bazyliki. Ścieżką rowerową przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie i dojeżdżamy do ronda. Ścieżka rowerowa się kończy i wjeżdżamy na jezdnię, na rondzie wybieramy drugi zjazd na drogę 925. Po 200m, przed wiaduktem kolejowym skręcamy w lewo i po chwili w prawo w ul. Pod Wałem. Na końcu ulicy skręcamy w lewo i wjeżdżamy na niebieski szlak rowerowy. Jedziemy wzdłuż rzeki Rudy. Płyty betonowe się skończą i wjeżdżamy do lasu, po chwili na rozwidleniach dwa razy w prawo, tak jak pokazują oznaczenia szlaku. Dojedziemy do chodnika z kostki brukowej po lewej stronie i na niego wjeżdżamy. Łukiem jedziemy mostem nad rzeką i przejeżdżamy na drugi brzeg. Przed rondem skręcamy w lewo, przejeżdżając na drugą stronę ulicy i za chwilę w lewo znów mostem nad Rudą. Skręcamy w prawo, po chwili po prawej stronie zobaczymy Obelisk Pamięci 446 Ofiar Auschwitz-Birkenau. Dojedziemy do drogi asfaltowej i skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową wzdłuż niej. Na Rondzie Europejskim wybieramy pierwszy zjazd, ale jedziemy chodnikiem po lewej stronie. Przed mostem skręcamy w lewo. Znów jedziemy wzdłuż brzegu rzeki Rudy. Dojedziemy do miejsca, gdzie Ruda łączy się z rzeką Nacyną. Przejeżdżamy znów mostem nad Rudą i wyjedziemy na asfaltowy plac, gdzie często stoją autobusy. Dojeżdżamy do znaku „Ustąp pierwszeństwa” i skręcamy w lewo w ul. Rybacką. Za niebieskim ogrodzeniem skręcamy w lewo i od razu w prawo. Jedziemy prosto aż do Zalewu Rybnickiego.

Przejeżdżamy na drugą stronę ulicy i skręcamy w lewo i po chwili w prawo. Jedziemy brzegiem jeziora wzdłuż barierek. Gdy dojedziemy do asfaltowej drogi, skręcamy przed nią w prawo. Po lewej stronie mijamy Zalew Orzepowicki, potem po prawej Ośrodek Żeglarski i następnie po lewej Zalew Gzel. Po obu stronach ścieżki rowerowej pojawią się barierki i gdy się skończą skręcamy w prawo tak jak prowadzi nas niebieski szlak rowerowy. Ścieżką między drzewami dojedziemy znów do drogi asfaltowej 920 i jedziemy w prawo nową, szeroką ścieżką rowerową. Po lewej stronie mijamy Zalew Pniowiec, potem po prawej Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji i za nim skręcamy w prawo. Wjedziemy w bramę i jesteśmy na Zaporze na Zalewie Rybnickim, z której jest piękny widok na jezioro, elektrownię, miasto, a przy dobrej pogodzie także na góry.

UWAGA! Od 8. Sierpnia 2016 roku zapora będzie zamknięta ze względu na prace remontowe, które mają potrwać do końca roku.

CIEKAWE MIEJSCA NA TRASIE:

  • Bazylika Mniejsza (Rybnik)
  • Obelisk Pamięci 446 Ofiar Auschwitz-Birkenau (Rybnik)
  • Zalew Rybnicki
  • Zapora Zalewu Rybnickiego

Dowiedz się więcej – ZALEW RYBNICKI
Inne TRASY ROWEROWE RYBNIK


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com