Żółty szlak rowerowy nr 105 w Tychach

Żółty szlak rowerowy nr 105 w Tychach

Żółty szlak rowerowy nr 105 w Tychach

Początek: Śródmieście
Koniec: Czułów
Odległość: 6km

Tychy: Śródmieście – Zwierzyniec – Czułów

MAPA

Pobierz ślad trasy: GPX | KML | RAR

Przydał Ci się artykuł? Skorzystałeś z pliku GPX? Możesz za to podziękować stawiając mi kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

blok reklamowy

 

ŻÓŁTY SZLAK ROWEROWY NR 105 W TYCHACH

 

Żółty szlak rowerowy w Tychach (nr 105) zaczyna się na skrzyżowaniu ul. Edukacji i Grota-Roweckiego w pobliżu Stadionu Miejskiego. Szlak prowadzi ul. Grota-Roweckiego w kierunku północnym. Po ok. 400 metrach odbija w prawo i doprowadza do mostku nad potokiem Tyskim. Po przeprawieniu się na drugą stronę jedziemy drogą żwirową między ogródkami działkowymi, a potem drogą asfaltową między domami. Szlak doprowadza do skrzyżowania z bardzo ruchliwą drogą krajową nr 44. Zgodnie z informacją na tabliczce przeprowadzamy rower przez przejście dla pieszych i dalej poruszamy się prosto.

Wąską asfaltową drogą między zabudowaniami dzielnicy Zwierzyniec jedziemy do końca ul. Czarnej. Przed lasem skręcamy w lewo i zaraz w prawo aby po chwili wjechać na szutrowe drogi polne. Prowadzą one najpierw wzdłuż lasu, a potem między polami i wyprowadzają nas na ulice z kostki brukowej, którą dojedziemy do ul. Katowickiej. Żółty szlak rowerowy łączy się w tym miejscu z zielonym szlakiem rowerowym nr 150.

Ciągiem pieszo-rowerowym przejeżdżamy przez Czułów. Po lewej stronie mijamy łowisko na stawie Drobowizna. Jadąc dalej przejeżdżamy nad rzeką Mleczna, a potem między osiedlem robotniczym „Osada” a zakładem celulozy i papieru, dla którego to osiedle powstało. Za boiskiem, na końcowy odcinku żółtego szlaku rowerowego jedziemy wąska szutrowa ścieżka wyjeżdżona przez rowerzystów tuż obok jezdni ul. Katowickiej. Ścieżka doprowadza nas do wjazdu do lasu, czyli miejsca, gdzie żółty szlak się kończy.

CIEKAWE MIEJSCA NA SZLAKU:

  • Staw Drobowizna
  • Osiedle robotnicze „Osada”
  • Zakład celulozy i papieru

 

GALERIA

 

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com