Żółty szlak rowerowy nr 141 w Tychach

Żółty szlak rowerowy nr 141 w Tychach

Żółty szlak rowerowy nr 141 w Tychach

Początek: Wilkowyje
Koniec: Paprocany
Odległość: 9km

Tychy: Wilkowyje – Osiedle A – Glinka – Suble – Śródmieście – Paprocany

MAPA

Pobierz ślad trasy: GPX | KML | RAR

Chcesz pobrać plik GPX lub wydrukować mapę? Sprawdź jak to zrobić:
Mapy Google – jak korzystać

 

 

 

ŻÓŁTY SZLAK ROWEROWY NR 141 W TYCHACH

 

Żółty szlak rowerowy w Tychach (nr 141) zaczyna się w lesie przy punkcie poboru wody podziemnej w dzielnicy Wilkowyje. Początek szlaku nie jest oznaczony. Lasem docieramy do ul. Leśnej, a tą do skrzyżowania ze Skwerem Kole Magdziorza, przez które przebiegają 4 tyskie szlaki rowerowe. Skręcamy w prawo i jedziemy wraz ze szlakiem zielonym, niebieskim i czerwonym. Przejeżdżamy obok ogródków działkowych, a potem wzdłuż potoku Wilkowyje. Ciągi pieszo-rowerowe doprowadzą nas do tunelu pod wiaduktem kolejowym. Wciskamy przycisk na sygnalizacji świetlnej i czekamy na zielone światło dla pieszych i rowerów. Przed tunelem odłączymy się od szlaku zielonego, a po drugiej stronie torów od szlaku czerwonego.

Za tunelem skręcamy w prawo i dojedziemy do Dworca PKP. Drogami rowerowymi objeżdżamy rondo i wjeżdżamy na ul. Asnyka przy Osiedlu A. Teraz odłączyliśmy się od niebieskiego szlaku i jedziemy już tylko żółtym. Kiepskiej jakości drogi rowerowe doprowadzają nas do skrzyżowania, na którym swój początek ma szlak czerwony. Nie jedziemy razem z nim – skręcamy w prawo. Szlak prowadzi pod wiaduktem kolejowym do ronda św. Jadwigi z rewelacyjną infrastrukturą rowerową. Za nim pojawia się nowy plac zabaw, pumptrack, stawy i siłownia na świeżym powietrzu. Wszystko to na terenie Parku Suble.

Żółty szlak rowerowy prowadzi nas przez kolejne ronda (Harcerskie i Żwakowskie) wzdłuż ulicy Stoczniowców. Następnie przejeżdżamy przez duże skrzyżowanie z ul Bielską i wjeżdżamy na świetne drogi rowerowe przy ul. Sikorskiego. Mijamy punkt naprawy roweru i za chwilę kawałek od szlaku, przy skrzyżowaniu z ul. Tischnera, po lewej stronie zobaczymy atrakcyjnie wyglądający Kościół pw bł. Karoliny Kózkówny.

Na rondzie Zesłańców Sybiru przejeżdżamy na drugą stronę ulicy, przejeżdżamy obok punktu wypożyczalni rowerów i nad rzeką Gostynką, a zaraz za nią żółty szlak rowerowy nakazuje nam skręcić w prawo w ul. Parkową. Bramą, przy której szlak rowerowy nr 141 się kończy wjeżdżamy do ośrodka Paprocany nad Jeziorem Paprocany. Sztuczny zbiornik powstał na potrzeby Huty Paprockiej w 1796 roku. Obecnie zbiornik pełni rolę rekreacyjną oraz ochronę przeciwpowodziową dla południowo-wschodnich części miasta. Nad jeziorem znajduje się plaża strzeżona, place zabaw, restauracje oraz obiekty sportowe. Jest tu także wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego, przystań wodna, pole campingowe i wypożyczalnia sprzętu do pływania. Na Paprocanach dostrzeżemy również Piramidę, w której mieści się hotel i restauracja. Więcej o Paprocanach tutaj: Jezioro Paprocany.

CIEKAWE MIEJSCA NA SZLAKU:

  • Skwer Kole Magdziorza
  • Dworzec PKP
  • Park Suble
  • Kościół pw bł. Karoliny Kózkówny
  • Paprocany
  • Jezioro Paprocany
  • Piramida

 

GALERIA

 


PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

WYSZUKIWARKA

BOOKINGBooking.com