Najlepsze miejsca na wycieczkę rowerową z dzieckiem

Najlepsze miejsca na wycieczkę rowerową z dzieckiem

Najlepsze miejsca na wycieczkę rowerową z dzieckiem

Wybierając się na pierwszą wycieczkę rowerową z dzieckiem powinniśmy wybrać miejsce bezpieczne, gdzie nie jeżdżą samochody oraz ciekawe, żeby urozmaicić mu czas.

 

 

 

8 MIEJSC, W KTÓRYCH RODZICE Z DZIEĆMI CIEKAWIE I BEZPIECZNIE SPĘDZĄ CZAS NA ROWERZE

 

1. PARK ŚLĄSKI

Najbardziej popularnym miejscem na rower z dzieckiem jest Park Śląski. Jest tam dużo alejek, którymi dojedziemy do największych atrakcji parku: Zoo, Wesołe Miasteczko, Skansen, Stadion czy Planetarium, które umilą nam czas w przerwach od roweru. Duża pętla rowerowa w Parku Śląskim ma ok. 6,5km.

Park Śląski

 

 

2. PAPROCANY

Paprocany to ośrodek wypoczynkowy w Tychach z dużym, kolorowym placem zabaw i kąpieliskiem. Położony nad malowniczym jeziorem, które jest otoczone bujnymi lasami. Jego objazd to ok. 8km pedałowania, ale po drodze piękne widoki na jezioro a także zabytkowy Zameczek Myśliwski w Promnicach.

Jezioro Paprocany

 

 

3. POGORIA

Idealnym miejscem dla początkujących rowerzystów są również zbiorniki wodne Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Polecam wybrać się na Pogorię III, którą możemy objechać (6km), a także udać się ścieżkami rowerowymi na pozostałe zbiorniki Pogoria I, II i IV, znajdujące się w bardzo bliskich odległościach od siebie.

Pogoria jest też doskonale połączona ścieżką rowerową z Zamkiem w Będzinie. Przejedziemy przez Park Zielona, a potem czarnym szlakiem rowerowym wzdłuż Przemszy aż do średniowiecznego zamku. Trasa w jedną stronę ma ok. 8km.

Pogoria

 

 

4. DOLINA TRZECH STAWÓW

Dolina Trzech Stawów położona jest w okolicy osiedla Paderewskiego w Katowicach. Wiele ścieżek rowerowych i alejek, a także Lotnisko Muchowiec i Stadnina Koni w Katowickim Parku Leśnym sprawiają, że to miejsce jest niezwykle atrakcyjne do rodzinnych przejażdżek rowerowych.

Dolina Trzech Stawów

 

 

5. ŚWIERKLANIECCHECHŁO-NAKŁO

Park w Świerklańcu i Jezioro Chechło-Nakło są ze sobą połączone 6-kolometrową leśną ścieżką rowerową „Leśno Rajza”. Jezioro można również objechać (5,5km), a dodatkową atrakcją są lądujące i startujące samoloty z pobliskiego lotniska w Pyrzowicach.

Zabytkowy park w Świerklańcu natomiast ma wiele atrakcji historycznych, którymi możemy zaciekawić dziecko, a także miejsca rozrywki jak mini zoo i plac zabaw.

Świerklaniec - Chechło-Nakło

 

 

6. WIŚLANA TRASA ROWEROWA

Chodzi dokładnie o odcinek z Wisły do Drogomyśla, który prowadzi nas ścieżkami rowerowymi o bardzo zróżnicowanej nawierzchni, niemal cały czas wzdłuż Wisły.  Odcinek ten jest bardzo łatwy i możemy zachwycać się pięknymi widokami na Beskid Śląski. Nie ma podjazdów i jedziemy głównie ścieżkami wyłączonymi z ruchu samochodowego, dlatego idealnie nadaje się na rodzinną przejażdżkę z dziećmi.

Wiślana Trasa Rowerowa

 

 

7. SZLAK DAWNEGO POGRANICZA W SOSNOWCU

10-kilometrowy szlak rowerowy na terenie Sosnowca wzdłuż granicy Śląska i Zagłębia. Szlak oznaczony jest kolorem czerwonym i prowadzi z Parku Tysiąclecia do Trójkąta Trzech Cesarzy, czyli miejsca, gdzie kiedyś stykały się granice trzech mocarstw. Po drodze przejeżdżamy m.in. obok Stadionu Ludowego, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna piłkarska Zagłębia Sosnowiec, stawu Stawiki z piaszczystą plażą, a także obok Rybaczówki i zabytkowego cmentarza żydowskiego. Szlak niemal w całości prowadzi po drogach wyłączonych z ruchu samochodowego.

Szlak Dawnego Pogranicza

 

 

8. SZLAK LASU ZAGÓRSKIEGO W SOSNOWCU

Kolejny z sosnowieckich szlaków, tym razem bliżej Dąbrowy Górniczej. Wycieczkę można zacząć pod halą sportową na Zagórzu i zgodnie z niebieskim oznakowaniem, przez Las Zagórski dojedziemy do Parku Miejskiego im. Jacka Kuronia. To tylko 5 km pedałowania głównie przez las, w którym można pokazać dziecku kochbunkry bojowe z czasów II wojny światowej. Punktem docelowym wycieczki jest park z olbrzymim placem zabaw, stawami i co najważniejsze mini zoo z wieloma gatunkami zwierząt.

Szlak Lasu Zagórskiego

 

 

O tym jak zaszczepić u najmłodszych miłość do dwóch kółek oraz jak się przygotować na wycieczkę rowerową z dzieckiem przeczytasz w osobnym artykule: „Rowerem z dzieckiem”.

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com