Gdzie na rower w śląskim? Najlepsze miejsca na wycieczkę rowerową

Gdzie na rower w śląskim? Najlepsze miejsca na wycieczkę rowerową

Gdzie na rower w śląskim? Najlepsze miejsca na wycieczkę rowerową

Gdzie na rower? W śląskim jest wiele miejsc, które przyciągają rowerzystów. Pewnie każdy ma jakieś swoje ulubione… Takie, które odwiedza wielokrotnie i które nigdy się nie nudzi. Takie, do którego trasę zna w najdrobniejszych szczegółach. Gdzie najchętniej jeżdżą rowerzyści? Spytałem ludzi z największej facebookowej grupy rowerzystów „Rowerem po Śląsku”. Udało się stworzyć TOP 10 najlepszych miejsc na wycieczki rowerowe w śląskim!

 

 

1. LASY RUDZKIE

Lasy Rudzkie to najlepsze miejsce na wycieczkę rowerową w śląskim! Znajdują się w zachodniej części województwa i tworzą park krajobrazowy: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich. Mnogość przyjaznych rowerzystom dróg leśnych, daje możliwość układania za każdym razem innej trasy rowerowej, przez co nigdy się nie nudzą!

Jak dojechać rowerem…

 

2. POGORIA

Kompleks czterech zbiorników wodnych w Dąbrowie Górniczej to jedno z najbardziej popularnych miejsc do wypoczynku dla mieszkańców Śląska i Zagłębia. W obrębie zbiorników zorganizowano kąpieliska, trasy rowerowe oraz szlaki spacerowe z możliwością uprawiania sportów.

Zobacz pętlę rowerową: Jeziora Zagłębia oraz jak dojechać tam na rowerze…

 

3. PARK ŚLĄSKI

Zielone płuca Górnego Śląska… park położony na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Jeden z największych parków miejskich w Europie, na jego terenie znajduje się zoo, wesołe miasteczko, planetarium, skansen, stadiony piłkarskie i mnóstwo rzeźb. Duża pętla rowerowa wokół parku jest bardzo często wybieraną trasą na krótkie wycieczki rowerowe.

Trasy rowerowe do Parku Śląskiego…

 

4. PSZCZYNA

Najlepsze miasto na wycieczki rowerowe w 2016 i 2017 roku! Tym razem mekka śląskich rowerzystów tuż za podium. Jedno z najpiękniejszych miast województwa śląskiego, które zwane jest „Perłą Górnego Śląska”. Co rowerzystów tak przyciąga? Piękny Park Zamkowy, klimatyczny Rynek i czerwony szlak rowerowy, który poprowadzi nas od Katowic.

Nie chcesz jechać szlakiem, zobacz trasy rowerowe do Pszczyny z różnych miast…

 

5. PAPROCANY

Każdy wie jak piękne to miejsce i każdy wie, jak dużo jest tam rowerzystów. Zachwyca jezioro, zachwyca las, zachwyca plaża i molo, zachwyca plac zabaw, zachwycają ścieżki rowerowe, no i zachwyca Zameczek Myśliwski w Promnicach.

Zobacz jak dojechać…

 

6. ZAMEK W CHUDOWIE

Ruiny zamku oraz tereny wokół nich tworzą bardzo klimatyczne miejsce, gdzie organizowane różnego rodzaju inscenizacje historyczne, koncerty, projekcje filmowe, występy kabaretowe oraz zloty m.in. rowerzystów. Jak to się mówi: „Chudów z nudów!”

Trasy rowerowe do Chudowa…

 

7. ŻABIE DOŁY

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy na granicy trzech miast: Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich, więc te dzikie tereny znajdują się w samym centrum metropolii. Żabie Doły zachwycają swoją niesamowitą przyrodą, a także są jednym z najcenniejszych terenów na Śląsku pod względem ornitofauny.

Dojazd rowerem na Żabie Doły…

 

8.PARK ŚWIERKLANIEC

Zabytkowy park położony nad Jeziorem Świerklanieckim. Podziwiać w nim możemy Pałac Kawalera, Amfiteatr, rzymskokatolicki kościół, ruiny zamku, rzeźby, a także znajdziemy miejsca rozrywki jak mini zoo i place zabaw.

Rowerem do Świerklańca…

 

9. JEZIORO CHECHŁO-NAKŁO

Chechło-Nakło znajduje się w pobliżu Tarnowskich Gór i jest na trasie jednego z najlepszych szlaków rowerowych w śląskim: Leśno Rajza. Jezioro pełni funkcję rekreacyjną, wokół niego znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe, kempingi, wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także Bar u Adika, gdzie dostaniecie naklejki z logo „Rowerem Po Śląsku”!

Jak dojechać rowerem nad Jezioro Chechło-Nakło…

 

10. LASY MURCKOWSKIE

Lasy Murckowskie to piękne zielone tereny będące idealnym miejscem na szybką ucieczkę od miejskiego zgiełku. To raj dla rowerzystów, spacerowiczów i biegaczy, którzy mogą odetchnąć świeżym powietrzem, zrelaksować się oraz podziwiać kolory zmieniające się wraz z porą roku.

Zobacz trasę rowerową po najciekawszych miejscach Lasów Murckowskich

 

Zobacz też ranking najpopularniejszych miejsc na wycieczkę rowerową w województwie śląskim w 2017 roku.

 

 

Podobało się? Polajkuj, skomentuj, udostępnij, żeby inni też mogli tu trafić :) Dzięki!

 

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

FACEBOOK

NEWSLETTER

BOOKINGBooking.com